Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meg lehet valahogy győzni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet valahogy győzni a gyerekvállalásról?

Figyelt kérdés

Adott egy tökéletes kapcsolat 12 éve együtt vagyunk és én úgy szeretem mint az elején.

Szerintem ö is igy érez, legalábbis nem mutatja az ellenkezőjét.

Csak annyi hibádzik hogy én szeretnék már gyereket ö viszont egyáltalán nem.

Beszélgettem vele és azért nem akar mert szerinte ennyi fizetésből nem lehet egy gyereket se tisztességesen felnevelni.

Ketten együtt kb500000ftot kérésünknek.

Szerintem viszont ez bőven elég főleg hogy a házunk megvan, igaz 10 év még vissza van a hitelből.

Mikor testvérem gyerekeivel foglalkozik látom rajta hogy tetszik neki a dolog, de mikor rákérdezek mindig elszomorodik hogy nekünk erre nincs pénzünk.

Hogy tudnám meggyőzni hogy meg tudjuk ezt közösen oldani?


33f 31n



2021. nov. 18. 17:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne győzködd. Én elkövettem ezt a hibát, hogy meggyőztem, hogy legyen gyerek. Mert azt láttam, hogy a két testvérével milyen szépen foglalkozik. De az apai érzései itt ki is merültek, sajnos a saját gyerekére már nem jutott belőle. Már nem élünk együtt.
2021. nov. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%
Csak remélem nem jársz úgy, hogy közel 40-hez rajossz hogy mégis csak nagyon szerettél volna gyereket. Jól gondold végig, mert lehet ő nem fog ezen a véleményen változtatni pár év múlva sem (ugyanis valószínűbb hogy nem anyagi okok miatt nem szeretne...)
2021. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
62%
Ha egyedülálló anya akarsz lenni, akkor hajrá. Miért nem beszéltetek róla az elején? El tudod fogadni, ha nem lesz gyereked soha? Nem fogod őt hibáztatni? Ha nem, akkor még időben vagy.
2021. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
13. Nem akarok egyedülálló anya lenni, és nem, nem vagyok időben ilyen kapcsolatom már nem lessz. Ha elhagyom csak rosszabb jöhet már.
2021. nov. 19. 09:18
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor testvérem gyerekeivel foglalkozik látom rajta hogy tetszik neki a dolog"

Semmit nem jelent. Én is elvagyok egy délutánt barátnőm gyerekével, aztán komolyan hálát adok, mikor hazaérek a csendes otthonomba. Biztos nem szeretnék gyereket, nem bírnám idegileg.

Ne erőltesd. Ahogy írták, abból semmi jó nem sül ki.

2021. nov. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanebben a cipőben vagyok, a férjem nem akar gyereket, ő is azért, mert nem tudjuk megadni neki mindazt, amit ő szeretne, plusz a mai társadalmi helyzet, az oktatás, az egészségügy, a klímaváltozás, stb, miért akarunk ebbe a szar világba valakit, akinek elvileg a szülei jót akarnak... stb.

Én is próbáltam meggyőzni, voltak erről nagy vitáink, ő is érvelt, én is, de már belefáradtam, látom, hogyha sikerülne is meggyőzni, akkor mindig ott lenne az ütőkártyája, hogy "te akartál gyereket". Nem szabad meggyőzni azt, aki nem akar. Elfogadod, vagy lelépsz. Én elfogadom, hogy nem lesz gyerekünk. Testvéreimnek vannak, velük én is kibabázom magam... lehet, hogy 40-50 évesen majd nagyon megbánom, de én nem akarok gyereket minden áron, bárkitől, csak legyen. A férjem szeretem, tőle akartam gyereket. (Mikor összeházasodtunk, még arról volt szó, hogy pár éven belül vállalunk gyereket...)

2021. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
55%
16 Sajnálom.Olyan kedvesnek tűnsz, küldök egy ölelést.🤗
2021. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
16. Akkor már én is küldök egy őlelést. 🤗
2021. nov. 19. 10:53
 19/25 anonim ***** válasza:
69%
Köszönöm, aranyosak vagytok 🤗
2021. nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 1Léna ***** válasza:
84%

Erőltetni nem lehet.

Egy más megközelítés.

A gyerekünknek sosem tudunk megadni mindent. Ez nem csak anyagi kérdés.

Amikor egy házaspár gyermeket vállal akkor szeretné, hogy szerelmük gyümölcsöt, utódot teremjen, örömöt adjon. Ez a szeretetünk kinyilvánítása a párunk felé. Akarom, hogy örülj. Tőled szeretnék gyermeket. A gyermek nevelése, fejlődésének követése, közös örömforrás.

A szülővé formálódás az emberbe kódolt fejlődési forma. Ha egy mód van rá ne maradjon ki az életetekből.

Nincs tökéletes szülő, és nincs tökéletes ember. Tedd meg azt amire képes vagy, ami tőled telik, a gyermeknek van saját adotsága, amivel kiegészül amiben szülőként hiányban vagyunk, így az is előfordul, hogy a gyermekünk/gyermekeink felnevelésével tőlük/általuk tanulunk új dolgokat.

2021. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!