Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki mit gondol a név átvételről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki mit gondol a név átvételről?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék a későbbiekben házasságot, de a nevemet mindenképp meg szeretném tartani.

Páran már néztek rám furcsán emiatt, de ez miért ekkora baj??


Tudom szeretni és tisztelni a férjemet anélkül is, hogy eldobnám a saját nevem, életem, személyem.

Mert számomra a névátvétel ezt jelenti ... Mintha a múltam megszűnne létezni, a régi énem egy felesleges lény lett volna és a férjem "darabjaként" érek csak igazán valamit.



2021. dec. 12. 22:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Semmi probléma ezzel, én se tervezem felvenni a párom nevét és őt ez cseppet sem zavarja.

Akik emiatt furcsán néznek rád elég régimódiak lehetnek a rossz értelemben, nem érdemes foglalkozni velük.

2021. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy mindenki úgy tartja meg a korábbi nevét vagy veszi át a párjáét, ahogy akarja. Nekem pasiként rohadtul mindegy, hogy a párom fel fogja-e venni. Ugyanúgy szeretni fogom, és nem ezen múlik, hogy azt érzem, hogy egy család vagyunk-e.
2021. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a házasság is marha felesleges.
2021. dec. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%
En varom, hogy felvehessem a parom nevet. Szamomra ez is az osszetartozast jelzi :)
2021. dec. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ezért szokták megtartani a nevüket sokan és mellé felveszik a párjuk nevét engem nem hiszem hogy ez zavarna eddig még soha nem is gondolkoztam ezen (F)
2021. dec. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Én szívesen felvenném a párom nevét úgy, hogy Kovácsné Nagy Katalin. Így nem hiszem, hogy eldobnám a saját nevem vagy az életem. Szimplán csak férjes asszony lennék. De ha valakinek ez sok, az teljesen érthető.
2021. dec. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Én és a vőlegényem úgy tervezzük, hogy kötőjelesen vesszük fel egymás nevét. Szerintem ez is egy szép módja a dolognak, több ismerősöm is így csinálta.
2021. dec. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vettem fel, a férjemet pedig nem zavarta, leéltem 30 évet a nevemmel, nem tudnám megszokni, hogy más lett. Pedig sokszor mormogtam a nevünk különböző változatait a kapcsolatunk alatt, de mindenhogy idegen volt.


Szóval mindenki maradt aki volt. A gyerekeink majd megkapják az apjuk vezeték nevét, az úgy pont jó lesz.

2021. dec. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vettem fel a párom nevét, neki teljesen mindegy volt. Azt mondta, döntsek én, hiszen nekem kell azzal a névvel élni.

A gyerekeink (ha/amikor lesznek) majd az ő vezetéknevét fogják kapni, azrt is, mert neki nincs tesója és viszonylag ritkább a neve, így szeretnénk, hogy ne haljon ki a név.

2021. dec. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Páran már néztek rám furcsán emiatt, de ez miért ekkora baj??"

Hm, nem tudom, de ezt kik mondják? Hol, milyen korosztály? Szerintem nagyon sokan nem veszik fel, senkinek semmi köze hozzá, hogy ki mit csinál a nevével.

Nálunk én lettem kiröhögve, mert felvenném a férjem nevét, és ezzel - szerintünk - teljesen alávetem magam és már csak háziasszonynak leszek jó. Mondom, oké... :D

Hihetetlen, hogy egyesek milyen kardinális kérdést csinálnak ebből. Tartsd meg a neved, ha úgy tetszik. Nem ettől lesztek házasok.

2021. dec. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!