Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Aki ellenzi a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki ellenzi a házassági szerződést az miért teszi?

Figyelt kérdés

Már ha a nyilvánvaló lerántást nem vesszük…..

Akkor mégis mi az oka?

Pl vegyük azt hogy szülői segítséggel, van egy lakásom ami ki van fizetve, és az enyém.


Miért fáj annyira ha erről szerződés van?



2022. máj. 9. 10:26
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak felesleges. Ha házasság előtt te azt kaptad, akkor az neked ági vagyonod. Alapjáraton a tiéd lesz, házasság vagy válás, ide vagy oda. Hogy a másiknak ahhoz köze legyen, arról kell neked külön rendelkezni.
2022. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
A házasság előtti vagyonod a tied is marad. A kérdésben szereplő lakás miatt totálisan felesleges szerződést kötni.
2022. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%

"Pl vegyük azt hogy szülői segítséggel, van egy lakásom ami ki van fizetve, és az enyém.

Miért fáj annyira ha erről szerződés van?"


Nekem nem fáj, de ha házasság előtt már a tiéd volt ez a lakás, az házasság alatt is különvagyonnak számít. Tehát válás esetén is a tiéd marad - ha házasság alatt nem irattátok közös névre pl.

2022. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Ez amúgy is a tied, ha nincs szerződés.


Én régebben nem az, hogy ellene voltam, csak nem tudtam, hogy bele lehet venni, hogy külön legyen a vagyon. Szerintem sokan vannak így, akik vagy úgy gondolják, hogy felesleges, vagy nem tudják, mit lehet belefoglalni.

2022. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
25%

Mindig házasságellenes voltam.


De nem értem, minek házasodni, ha már az elején mennek a:

- ki fizet étteremben

- közös/külön kassza

- házassági szerződés

dolgok?

Ennyi erővel egy barátommal költöznék össze, és járnék csajozni, mintsem egy csajjal, akivel matekozom a fizetnivalót, és már az esküvő előtt a pap mellett könyvelőt, meg ingatlan értékbecslőt keressek. Ez a szerelem? Nem hinném.

2022. máj. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
5. Ja hát nem kell matekozni ha nő vagy. Legyen mit vinni a váláskor!
2022. máj. 9. 10:39
 7/50 anonim ***** válasza:
95%

Aki ellenzi, az eredendően vagy le akart húzni vagy úgy véli, hogy golddigger skatulyából indul nálad. Ami ha belegondolsz abba, hogy nem első randin házasodnak a párok, lehet már sértő.

Számomra amúgy semleges a dolog férfiként. Szerződést nem írtam a feleségemmel viszont végrendelkeztem az ő javára mikor még házasok sem voltunk (nincs más közvetlen rokonom)...a járvány miatt döntöttem így, biztos ami zicher.

2022. máj. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ellenzem, hogyha egyszer házasodom biztosan fogok kötni.
2022. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
88%
Azok ellenzik, akiknek semmi élettapasztalatuk nincs. A kérdésben felhozott példa rossz, amint ezt többen leírták már, de láttam pár esetet amikor a lányka egy bőrönddel érkezett, és több mint 100 millió forinttal távozott, mert pont abban az időben futott fel a férj cége. És ez ugye már közösen szerzett vagyonnak minősül. Na erre jó a házassági szerződés.
2022. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
20%

9.-re.


Nincs ingyen punci!

2022. máj. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!