Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyien lehetnek azok a nők,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyien lehetnek azok a nők, akik házasságkötés után is megtartják a születési nevüket, nem veszik fel a férjük nevét?

Figyelt kérdés
Férfiként téged ez hogy érintene, ha a feleséged nem venné fel semmilyen formában a neved?

2022. máj. 21. 13:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
15%
Nekem minimum rosszul esne…
2022. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Én se venném fel senkiét max h nagyon tetszik az enyém elé mehet. De nekem elég egyedi nevem van.

N 30

2022. máj. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
#1 Kifejtenéd, hogy mi esne ebben rosszul?
2022. máj. 21. 14:07
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

Miért kéne felvenni a nevét? Biztos nem fogom. RItka és szép nevem van. Mellesleg én is kezdhetnék hisztizni, hogy miért nem ő vesz i fel az én nevem.

Egyedül a kötőjelesbe mennék bele, de kizárólag kölcsönösen.

2022. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
55%
#3: Mert egy maradi farok. Azt hiszi, ő az úr a háznál, a felesége meg az alattvalója.
2022. máj. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%
Én pl nem vettem fel. Nekem nem tetszik a xyné megszólítás, illetve kötőjellel felvéve sem passzolt az én vezetéknevemmel. A sajátomhoz pedig ragaszkodom. Nálunk ebből nem volt probléma, a gyerek az ő nevét viseli.
2022. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem vettem fel. A féjemet cseppet sem érdekli, megkérdeztem elötte és azt mondta neki mindegy, ígyis úgyis a felesége leszek, a nevemet meg használjam ahogy szeretném, neki teljesen semleges hogy a leánykori marad, xy-né leszek, vagy kötőjeles. Egy opcióhoz fűzött hozzá csak annyit, hogyha úgy veszem fel, hogy Kiss Krisztiből leszek Nagy Kriszti olyan, mintha örökbe fogadna 😅. Maradt a leánykori nevem, a gyerekünk az apja vezetéknevét kapta.
2022. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
23%

#1 vagyok. #5 ezt sosem értené meg, mert csak gondolkodás nélkül vádaskodik, zsigerből. De róla ez többet elárul mint rólam.


De igazából azért, mert ha már törvényileg egy család leszünk, akkor legyen a nevünk is azonos. Ha nem veszi fel, az kb olyan mint ha csak bejegyzett élettársi kapcsolat lenne. Az jön le belőle, hogy igazából a könnyebb visszalépés lehetősége a szempont meg a különcködés, az összetartozás helyett.

Amúgy nem vagyok az “akárkiné” híve. Szerintem a családnév legyen azonos meg könyörgöm, legyen már a nőnek beazonosítható keresztneve...

A kötőjelezés meg szerintem inkább furcsa. És sok minden vagyok, de konzervatív nem.

Aki meg nem híve a házasságnak, az minek házasodik…? Na mindegy.

2022. máj. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm,hogy részletezted. Annyit megjegyeznék, hogy bejegyzett élettársak csak azonos nemű személyek lehetnek, akikre te gondolsz, ők simán csak élettársak.
2022. máj. 21. 16:13
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyre többen. Én sem vettem fel semmilyen formában. Anyám sem vette fel anno, sőt, már a nagyanyám sem. A férjem anyja sem vette fel az apjáét, így a férjemnek ez teljesen természetes volt.

5 barátnőm házasodott a múlt évben, ebből 3 semmilyen formában nem vette fel a férje nevét, egy kötőjeles lett, és egy kicserélte a saját vezetéknevét a férjéére (de ő utálja az apját akitől ugye az alap vezetékneve volt.)

Ha mondjuk a jövendőbelim úgy gondolkodna, mint a nyolcas, akkor azt mondanám, hogy oké, felvesszük kötőjellel egymás nevét. Vagyis ő is az enyémet. Akkor ott az azonos családnév. Ennyi kompromisszumra hajlandó vagyok.

2022. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!