Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy gyerekben egyeztünk meg,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy gyerekben egyeztünk meg, de meggondoltam magam. Feszegessem-e a témát, illetve hogy legyek úrrá magamon?

Figyelt kérdés
A férjemmel még talán az esküvő előtt megbeszéltük, hogy egy gyermeket szeretnénk. Van köztük anyagi, egészségügyi ok is, és mindketten benne vagyunk a korban, ez most nem is lényeges. Egészségesen megszületett a babánk, nagy volt a boldogság, viszont már szinte rögtön a szülés után feltámadtak bennem az anyai ösztönök, és elkezdtem nagyon vágyni még egy gyermekre. Annyira, amennyire nem is sejtettem, hogy vágyni lehet. Pár hete rákérdeztem, hogy mi lenne, ha vállalnánk még egy babát, de azt mondta, hogy nem, és sorolta az érveket, amikben megegyeztünk még régen. És persze én értem, hogy tök igaza van. De a fene egye meg, én beleőrülök a gondolatba, ha most nem, nem lehet már több gyermekem (38 vagyok). Itt van a csodás kisfiam, akiért nagyon hálás vagyok, és egész nap el tudnék gyönyörködni benne, de nekem is van tesóm, és attól is félek, hogy nem jó egykének lenni. Leszögezem, nekem a férjem a legfontosabb, szóval olyan fel sem merül, hogy elhagyom vagy bármi olyat teszek, amitől a kapcsolat megromlik. Arra vagyok kíváncsi, ha valaki járt hasonló cipőben, hogy ez az érzés el fog-e múlni, vagy örökre bánni fogom? Mert ha örökre bánnám, lehet, hogy megérne még pár kör megbeszélést. Nem tudom :(
2022. máj. 26. 03:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Más örülne ha egyet is vállalható párjával. Ő egyet szeretne, ezt is beszéltetek meg. Akkor minek a feszültség? Ne feszegesd a témát.
2022. máj. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért aközött, hogy csak mint egy mellékesen rákérdezel, vagy már-már zavaró módon forszírozod, van egy egészséges átmenet. Azt gondolom, egy beszélgetést érhet, ahol ezeket az érveket is elmondod, amiket leírtál nekünk. Ha nagyon köti az ebet a karóhoz, akkor sajnos ez van, tényleg nincs értelme 2 naponta felhozni a témát.
2022. máj. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom, még pici a gyerek. :)

Rajtam is mindig ilyenkor tört ki, hogy akarok még egyet. Nekünk három van, és nem szűnt meg bennem ez a fajta vágyakozás. Ha nyertünk volna a lottón, szerintem lenne már vagy tíz. :)

De az a baj, hogy gyereket ésszel kell vállalni. Tudom, szerinted könnyen beszélek, mert nekünk nem egy van. Viszont azt is tudom, hogy a még egy gyerek utáni vágy megmarad, akkor is, ha kettő van.

Nekem is van tesóm, illetve féltestvérem. Egy életen át fogjuk egymást utálni. Gondolj bele, hogy ez is egy elég gyakori jelenség.

Illetve ha ma kéne előlről kezdeni, erősen valószínű, hogy nekünk is egy lenne. Pontosan az anyagiak miatt. Ma olyan követeléseik vannak, amiket csak a felső tízezer tud teljesíteni. Egy kicsit is anyagias gyerek egy életen át tud vádolni, hogy mit nem adsz meg.

Viszont: ez a vágyakozás úgy fog csökkenni, ahogy nő a gyerek.

2022. máj. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Ez a vágyakozás a barátnőim szerint inkább 45 körül kezd csökkenni, amikor kezdődik a klimax... Nekem már sulis két gyerekem van, elváltam, "öreg" vagyok, van egy csomó eü. problémám, na mondjuk pont anyagilag beleférne, mert a karrierem nagyon szipi-szuper, de sehogy máshogy nem ésszerű akkor se, ha holnap leakasztok egy apát hozzá... és még mindig kicsit siratom, ha eszembe jut, hogy nem lehetett több gyerekem. Pedig eredetileg egyet sem akartam, aztán na jó, csak egyet... és tudom, hogy abszolút hülyeség lenne. Szerintem tuti a hormonok.
2022. máj. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22%
Alapvetően egy indok van a nem mellett! Az anyagi rész! A meló java része úgyis rádharul egy új kisbabával, szóval ez a része mindegy kell hogy legyen a férjednek!. Viszont ha nem keres túl jól, hanyagold a témát! Szép, meg cuki egy kisbaba, de nagyon sokba kerül a kezdő ktg is, meg a felnevelni is! Amikor elboritja a rózsaszín köd az arcodat, mondogasd ezt magadnak
2022. máj. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

5. Hogy mi van?!!!???


Mindegy kell leni a férjének hogy a nő mennyit melozik a gyerekkel?

2022. máj. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
23%

6

"A meló java része ugyis rád harul"

Ebben hol irom, hogy a férfi mennyot melózik a gyerekkel??? Nem a férfi fog vele éjszakazni stb.

2022. máj. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

7. Nem a férfiak nem csinálnak semmit……

Te most tényleg azt álitod hogy a férfinak semmi dolga a gyerekkel/miatt?

Most komolyan szerinted a férfit nem viseli meg hogy az asszonyt el kell látni? Vagy hogy a gyerek anyagi hátterét meg kell teremteni?


Ember ez valami elképesztő ilyenkor hol van az általánosítás tagadó szekta?

Ja hogy az csak a nőket védi!!!

Érdekes.

2022. máj. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem megéri pár kört futni, komolyan leülni beszélni errol, érvelni, 1-2 havonta felhozni, újra átbeszélni. Ha nem teszed meg ezt az egy két kört, lehet bánni fogod. Tedd meg, ha többszöri elutasítást kapsz, ráérsz akkor beletörődni.
2022. máj. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18%

8

Olvasd már végig bzdmeg!!!!


Az asszonyt el kell látni??? Mármint, az első 5 napban????? Szulés után! Hatalmas dolog!

Tényleg....

Anyaginrész: Pontosan ezt írtam én is! Ha a férje csóró, hogyan akar még egy gyereket???? 🤦‍♀️🤦‍♀️


Erre irtam, hogyha anyagilag okésak lennének, a kisbaba körüli teendők, meg a gyerek körüli teendők java része, a nőre hárul úgyis!

Az egyetlen dolog ami a nem mellett van, az az anyagi rész

2022. máj. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!