Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek a DCC(christian...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Drakula kérdése:

Szerintetek a DCC(christian domestic discipline)-nek melyik lehet a megalakulásának valodi oka?

Figyelt kérdés

Ezzel az egészel a Daytime divas sorozatban találkoztam.


https://www.youtube.com/results?search_query=daytime+divas


Azt hittem hogy csak a sorozatban van, amig el nem olvastam ezt (Az egyetlen) magyar cikket róla.


[link]


Ez a mozgalom Amerikában jelent meg.


Céljuk az általuk "istennek tetsző"-nek, nevezett család modell elterjesztése.


Ez ígynézki: A férfinak kötelessége a "helyes" útra terelnie a családot, ha a család azonban nem engedelmeskedik neki jogában áll elfenekelni a lázadót. Még akkor is ha az a felesége...


Na már most a bibliában valóban van a testi fenyitésre(péld 13:24, 22:15)

viszont ezek a gyerekek esetében van csak lejegyezve. Feleség verésről semmi.


Felmentem hát a weboldalukra


[link]


Meglepetésemre a gyermekek testi fenyitéséről semmit nem találtam rajta, csak a nők fenyitését. Meg azt hogy a tagsághoz nem kell kereszténynek lenni.


Ezen a ponton merült fel bennem hogy nem vallási fundamentalizmus van a háttérben hanem...Nos igazából több lehetséges oka is lehet.


A, Szexuális fétisük leplezett kiélése.


Azok a férfiak akik a fenekelésre izgulnak ezt ritkán vallják be másoknak, sőt néha maguknak sem. Egy ilyen családi állapotban pedig bármikor ki élhetik magukat. Elég csak annyi hogy mondjuk a nő nem huzta le a wécét...


B, A családon belüli erőszek megkőnyitése.


Asszony verve jó, mondja a magyar mondás csak elfelejti hogy nem mostanában.

Mai társádalmunkban, bántalmazni valakit egy kapcsolatban elég kockázatos.

Figyelni kell a bűnjelek eltüntetésére, a látszatt fentartására, valamint az áldozatot is figyelni kell, hisz ki tudja mikor dönt ugy hogy segítséget kér, amit a környezetében simán meg is kaphatt.

Egy ilyen DCC kapcsolatban ezekre nem kell gondot forditani, az áldozat maga egyezik bele a bántalmazásába.


C, Hímsoviniszta paradicsom.


Társadalmunk hímsovinisztái legnagyobb problémája hogy a nők lehetnek őnállók, nem szükséges mindenben egyet érteniük a férjükkel, akik ezért még csak nem is fenekelhetik el őket mint egy kiskorút.

Szerintük ez a társadalom nem normális, igy létre hozzák a saját kis paradicsomukat amiben lehetnek "normálisak"


Itt kérdezném meg hogy szerintetek melyik az indok,továbbá hogy mi a véleményetek erről?



#vallás #erkölcs #fétis #Családon belüli bántalmazás. #Fenekelés. #Hímsovinizmus.
2022. jún. 4. 10:47
A kérdező szavazást indított:
Szexuális fétis leplezett ki élése.
Családon belüli erőszak megkönnyebbitése.
Hímsoviniszta paradicsom.
Vegyes.
15 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszűkült emberek, akik saját törvényeket gyártanak azért, hogy ők legyenek a saját kis mikrokörnyezetük istenei. Aberrált barmok, és a nők is, akik eltűrik.
2022. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Mindent kerülök, ami úgy kezdődik, hogy valaki kijelenti: "Az Istennek tetsző..."
2022. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Ez erősen beteg dolog.
2022. jún. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Én alapvetően nem látok poblémát az alternatív családmodellekkel, legyen az egyszülős, kétszülős vagy mozaik. Nekem az is oké, ha egy homoszexuális pár vállal gyereket, oké, ha a férj marad GYES-en, oké ha valaki házasságon kívül vállal gyereket, oké, ha házasságon belül sem és az is teljesen elfogadható, ha valaki egyáltalán nem akar családot. És hát ezen a ponton az is rendben kell, hogy legyen, ha egy (házas)pár mindkét tagja jószántából és mindenféle kényszerítés nélkül úgy dönt, hogy a múltszázadi keresztény családmodell kissé anakronisztikus bábjátékát akarja előadni. Végülis joguk van hozzá, a vallásszabadság (vagy éppen a vallástalanság szabadsága) nagyszerű európai vívmány.


No de odáig azért ne menjünk, hogy a vallásszabadság gyakorlása nevében érvénytelennek tekintünk HATÁLYOS JOGSZABÁLYOKAT, jelesül a testi sértés büntetendő mivoltát. Könyörgöm, ilyen alapon holnap benyögöm, hogy az én vallásom nem tiszteli a magántulajdont, úgyhogy a csúnyagonosz intoleráns szomszéd csak ne pattogjon, hogy lenyúltam a fűnyíróját. (És szándékosan nem mondtam ennél durvább példát, mert szerintem érthető.)


Véleményem szerint itt pusztán arról van szó, hogy az erőszakos férfiak alibit keresnek, visszaélnek a vallásszabadság direktívájából fakadó (feltételezett) előnyökkel, sunyi, cinikus módon próbálják legitimálni az agressziójukat és mindezt krisztusi szeretet nevében - csodálatos.

2022. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

4-es gratulálok! eddig tiéd a leghosszabb válasz.

Amugy ha a feleség bele egyezik abba hogy a férj elfenekelje ilyen olyan szabályokért, az onnantól már nem testi sértés hanem BDSM.

2022. jún. 4. 12:53
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Aha, csak a bdsm-ben tiszta fejjel kell lenni, ott a bizalomnak nagyon nagy szerepe van. Nincs olyan, hogy elkapja a hév, vagy olyat csinál, amit a másik nem akar. Az ilyen kapcsolatokban pont az, hogy egyenlőek a felek, ugyanakkora beleszólással mindenbe.
2022. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
(Egyébként a rövidítés nem CDD lenne? Már csak a hosszan kiírt szavakból kilogikázva.)
2022. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Amugy ha a feleség bele egyezik abba hogy a férj elfenekelje ilyen olyan szabályokért, az onnantól már nem testi sértés hanem BDSM."


Nem feltétlen, mert van olyan, hogy lelki kényszerítés, és lehet, csak félelemből egyezett bele. És ha beleeggyezik akkor sem teheted meg. Pl. nem ölheted meg a szomszédodat sem, hiába kéri. Ugyanúgy gyilkosság és ugyanúgy börtönbe kerülsz.


A szó meg elszáll, tehát nem érvényes. Ügyvéd ilyen "szerződést" pedig nem fog aláírni.

2022. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

6-os "Az ilyen kapcsolatokban pont az, hogy egyenlőek a felek, ugyanakkora beleszólással mindenbe." Na itt tévedsz. Abban egyetértünk hogy, a BDSM és a CDD-közt van egy lényeges különbség. BDSM-nél az irányitó tudja hogy azért csinálja mert erotikus élvezetet érez, igy tudja hol a határ, tudja hogy ha jóban akar lenni a párjával. Mig, a CDD-es inkább a büntetésre megy mert be mesélte magának, nem arra megy hogy ő vagy a párja élvezze (bár megjegyezném hogy azért náluk is vannak bizonyos határok a kezelendésre szórúló sérülések elkerülése végett.) Szóval a különbség a hogyan kifejtetted első soraidban a "hév". Ezt tőkre eltaláltad. A második

sornál azonban tévedsz a bdsm-nél is a cdd-nél pont hogy a közös nevező az hogy a felek nem egyenlőek. Van egy alárendelt, és egy alárendelő. A különbség a "hév" ami hajtja öket.

7-es de pontosan igazad van, elirtam!


8-as "Nem feltétlen, mert van olyan, hogy lelki kényszerítés, és lehet, csak félelemből egyezett bele."


Bár biztos van olyan aki attól való félelmében ment ebbe hogy a párja nem fogja szeretni ha nem teszi, de nagy részük azért teszi mert azt hiszi ez az út a megváltáshoz.

Nézd:"Akadnak nők, akik arról érdeklődnek, hogyan lehetne rávenni a férjüket efféle fegyelmezésre" [link]

Ha pedig felmész a weboldalukra a komment szekciok között is találsz ilyeneket. Ezek agymosottak. 100%-hogy vannak olyanok akikre te gondolsz, csak gondoltam szolok.


"És ha beleeggyezik akkor sem teheted meg. Pl. nem ölheted meg a szomszédodat sem, hiába kéri. Ugyanúgy gyilkosság és ugyanúgy börtönbe kerülsz."

Itt egy kicsitt rossz példát használsz.

A közös megegyezésen alapuló fenekelés és a gyilkosság között nagy a különbség.


A gyilkosság akár vissza vonja a halála kérelmét az áldozat akár nem, törvénnyel büntetendő.


A közösen megbeszélt fenekelés addig nem büntethető amig az alárendelt fél önszántából haggya.

2022. jún. 4. 17:24
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

"Ezt tőkre eltaláltad. A második


sornál azonban tévedsz a bdsm-nél is a cdd-nél pont hogy a közös nevező az hogy a felek nem egyenlőek. Van egy alárendelt, és egy alárendelő"


Ami egy szerep. Az "alárendelt" beleegyezésével történik meg minden. Közösen egyeznek meg a szabályokban. Mert egyenlőek. Ha nem, akkor ezt nemi erőszaknak hívják.

2022. jún. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!