Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az emberek jelentős része nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek jelentős része nem alkalmas házasságra, csak nem ismeri be magának?

Figyelt kérdés

Sok vita van akörül, hogy a házasság intézménye elavult és szükséges manapság vagy sem, de kevesebb szó esik arról, hogy az egyének milyen felelősséggel bírnak benne.

Tulajdonképpen ha végiggondoljuk csak annak lenne érdemes házasodni, aki szereti vagy legalábbis eltudja fogadni a szabályokat és értékeli a kiszámíthatóságot, mert egy család működése szempontjából ezek nagyon fontosak. Másrészről ez viszont unalmasnak tűnhet olyan embernek, aki nem szereti a monotonitást, a rutinokat, jobban kedvelné az izgalmasabb, változatosabb életet és a saját elképzeléseit követi. Ezzel amúgy semmi baj, csak akkor nem biztos ezt az utat kéne járni.

Ha valaki minden kötöttséggel együtt akarja, akkor teljesen rendben van, de sokan szerintem csak úgy vannak vele, hát végülis mindenki ezt csinálja, akkor belevágok én is, lesz egy szuper esküvőm és kiteljesedik a szerelem a párommal.



2022. júl. 29. 15:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem inkabb az a baj hogy a legtöbb ember azt se tudja mit akar, csak majmolja a barátait meg enged a családi nyomásnak. Éretlen emberek vállalnak gyereket.
2022. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

20 40 60 évekre az ember eleve nem képes előretervezni

Még hiteleket is bebuknak.


Nem a házasságra valo alkalmatlanság szerintem ez, hanem hogy senki nem jós.

2022. júl. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:

Maga a házasság még nem lenne túl nagy teher. A legtőben a gyerekvállalással lőnek túl a tűrőképességükőn. Nem nagyon gondolnak bele hogy az menyi plusz munka idő és lemondás is.


A kedvencem mikor azt mondogatják hogy ahol egy elfér ott kettő is.

🤦‍♂️

2022. júl. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"aki szereti vagy legalábbis eltudja fogadni a szabályokat és értékeli a kiszámíthatóságot, mert egy család működése szempontjából ezek nagyon fontosak"

A szabályokat a pároddal/házastársaddal TI állítjátok fel. Semmi sincs kőbe vésve. A kiszámíthatóság meg bármilyen hosszú kapcsolatban előjön akkor is ha nem vagytok házasok.De szerintem ahigy idősödik az ember annál jobban vágyik valami állandóra.

Ha gyereket vállalatok akkor a gyerekek miatt fontos az állandóság, higy valami rendszer legyen az életében. Nem feltétlenül a házasság miatt hanem a gyerek egészséges fejlődése érdekében, ez független a házasságtól. Lemondásokkal jár amit vállalni kell.

Ha nem vállalatok gyereket (merthogy nem kötelező, ismerek is ilyen házaspárt akik tudatosan nem akartak) akkor nem vagytok annyira helyhez kötve pl, és kevesebb dologról kell lemondanotok.

Vannak emberek akik rájönnek hogy a családi élet vagy éppen maga a monogám élet nem neki való, vagy kíséret a párjából, esetleg tönkre megy a kapcsolat. Ezeket nem lehet előre kiszámolni. Szóval ez nem olyan egyszerű ahogy leírtad.

2022. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre most azért rátesz egy lapáttal a CSOK meg a bababáró is…
2022. júl. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem a házasság a lényeges kérdés hanem maga a monogámia. A papír nem változtat rajta. Nem rosszabb vagy jobb.


Amúgy meg ahogy írják, az emberek sokszor magukat ismerik eléggé, belemennek, azt hiszik erre vágynak, mert ott a társadalmi nyomás, szülők, barátok stb.


Plusz az is ott van, hogy nem lehet előre megtervezni 20-30-40-x évet.


2 hónappal ezelőtt nem gondoltam volna, hogy olyan lesz az életem (nagyon jó) mint most. Honnan tudhattam volna? Az élet arról szól, hogy mindig történik valami váratlan és hogyan alkalmazkodsz hozzá, mit alakítasz belőle.


Az ember szerelmes lesz 20x-30x évesen, de azt nem kalkulálja bele, hogy a dolgok, az élet, az emberek (beleértve saját magát) változnak. A válásra kudarcként tekintenek (a társadalom is) holott lehet csak szimplán megváltoztak a felek. Ennyi.

2022. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pont emiatt nem házasodnék soha. Pedig lenne kivel, de szerencsére a mostani párom is ugyanígy gondolkodik. Szeretjük egymást, de ehhez nem kell házasságot kötni. Senki nem úgy tervezi, hogy válás lesz a vége, aztán nézzük csak meg a válások arányát, a statisztika elég beszédes. 20 év alatt mindketten annyit változhatunk még, akár a gondolkodásunk, akár az érdeklődésünk, hogy nem elképzelhetetlen, hogy válás lenne a vége. Ha kritikusan belegondolok, ez a veszély szinte minden házasságkötésnél fennáll, mert a jövő kiszámíthatatlan. Ez már nem arról szól, hogy mennyire szeretem a párom, vagy mennyire bízok meg benne, hanem sokkal inkább arról, hogy olyan események történhetnek, amik egy házasságot teljesen taccsra vágnak.
2022. júl. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A házasság azt is jelenti, hogy alkalmazkodni kell egy másik személyhez. Már nem csinálhatjuk mindig azt, amit akarunk, elképzeléseket, célokat vele összhangban kell megvalósítani. Olyan társat kell választani, aki hozzánk hasonlóan gondolkozik, hasonló vagy azonos az érdeklődési köre, időbeosztása, céljai. Ha ezek túlságosan eltérnek egymástól, abból nem lehet jó házasság, mert vagy sok lesz a vita, veszekedés, vagy az egyik félnek rendszeresen le kell mondani valamiről, amit végül megelégel. Mielőtt bárki azt mondaná, hogy ezért nem házasodik, mindez igaz az élettársi kapcsolatokra is.

N

2022. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek.
2022. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A hazassag onmagaban nem jelent semmit. Ha jo egy kapcsolat, a hazassag miatt nem lesz jobb, ha pedig rossz, a hazassagkotes sem fogja jobba tenni. Inkabb az a legnagyobb baj, foleg mostanaban, hogy olyan emberek hazasodnak ossze, akik nem illenek egymashoz. Csakhat ugye itt a sok csok, a babavaros tortenet.. parhonapos kapcsolatba vallalnak gyereket, aztan “hazasoggyunkosszemeradnakpezt” mire egy eves lesz a gyerekuk, mar el lesznek hidegulve egymastol, de persze azert mosolyognak a kozos kepen, mert a kirakat az kell, valni meg nem tudnak mert pikkpakk elkoltottek a sokmilliot.
2022. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!