Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bizonyos viselkedési kultúra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizonyos viselkedési kultúra betartása mellett bárkinek lehetne sikeres a házassága?

Figyelt kérdés

Érdekes az, hogy mennyire másképp közelíti meg a nyugati és a keleti gondolkodás a párválasztást és a házasságot. Míg nyugaton egyértelműen a szerelem az alapja a kapcsolatnak és általában miután az alábbhagy az emberek csalódnak, keleten pont fordítva az elején nincs különösebb érzelmi kötődés, de a végére már olyan mértékben összeszoknak, hogy egész jónak érzik a kapcsolatot.

Keleten az a mentalitás, hogy "viselkedjél szépen, aztán majd megszeretnek" (nyilván egyértelműbbek is a férfi-női szerepek), nyugaton meg hogy "teljesen mindegy mit csinálsz, úgyis elmúlik a szerelem".

Szóval az a kérdés, ha két ember szépen tud viselkedni egymással, az hosszútávon többet ér meg akkor is, ha nincs az a nagy szerelem köztük, mintha egymásba lennének esve, de a személyiségük nagyon eltérne és egy idő után idegesítenék egymást?



2022. aug. 1. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem lehet ennyire kisarkítani. A nyugati vallás csak annyit tesz: nekem minden jót de azonnal, mert megérdemlem. A keleti népek inkább a hagyományaikra építenek. A nyugati kultúra szépen halad a megsemmisülés felé, addig a keleti népek túlszaporodják a nyugatit.


A nyugati egó filozófia szerint csak az önös érdekek számítanak és csak azok kielégítése ami számít. Erre épül a komplett nyugati piacgazdaság is.


Egy házassághoz rengeteg lemondás és áldozat kell, amit a nyugati népek már nem fizetnek meg. Arról nem is beszélve, hogy sosem látott jólétben és szórakoztató világban élnek. Nincs már közös munka, közös erőbefektetés, lassan a közös célok is kimerülnek abban, hogy hova menjenek nyaralni.

2022. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

En kiprobáltam azt hogy majd megszeretem

Egyutt jártam egy rendes jóval akivel aemmi kémiám nem volt de azért szexeltem vele.

Hát marhára nem szerettem meg, pont forsitva alakult, 1 év mulva már undorodtam is tőle azt is utáltam ha levegőt vesz. Azota nem hiszek én abban ami itt is ment regen hogy szülők adják ossze a gyerekeket(vagyonmentés) es azok megszeretik majd egymást ugyis. Ez a saját bőrömön tapasztalva nincs így.


Keleten a nőket gyerekkoruktol kezdve tanitják szolgaléleknek amugy.

2022. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*semmi
2022. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

2-es. Kisarkítod. Keleten is lehet szerelem, de ott megvan a hierarchia. Akkor jó, ha a férfi okos és tudja kezelni a helyzetet.


Ennyi erővel nyugaton meg mindenki kefél mindenkivel, majd robbantják a házasságot. 35 felett már hulladék kategóriákról beszélgetünk, rengeteg a kiégett roncs ember, aki elvileg isteni erős individumok. Az a helyzet, hogy az egyén szerepét sem a keleti sem a nyugati felfogásban nem lehet elbagatelizálni. Aki nulla mint ember, az lehet kecskepásztor vagy milliárdos, az alkalmatlan párkapcsolatra.

2022. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Sikeres házasság alatt mindössze annyit értesz, kérdező, hogy nem válnak el?
2022. aug. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem csak annyit, de nyilván formailag az a legfontosabb. Arra értem, hogy nem csalják egymást és kulturált mederben kezelik a nézeteltéréseiket, vitáikat, nem kezdenek el balhézni, normális példát mutatnak a gyerekeiknek és a társadalom többi tagjának is.
2022. aug. 1. 12:48
 7/13 anonim ***** válasza:
#6: tehát akkor a házasság fő célja a te olvasatodban a szaporodás / gyereknevelés és társadalmi példamutatás?
2022. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, így is lehet mondani.
2022. aug. 1. 12:59
 9/13 anonim ***** válasza:
#8: azért mondjuk szívesen végeznék / megnéznék egy anonim felmérést arról, hogy a társadalom házasságra / családalapításra megfelelő életkorú tagjainak mennyire vág egybe a személyes céljaival, hogy minden más elé helyezzék a fenti kettőt (szaporodás / gyereknevelés, illetve társadalmi példamutatás).
2022. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9

Nyilván nem soknak, mert a fogyasztói társadalom a személyes boldogságot és az egoizmust tartja a legfontosabbnak, de hosszútávú kutatások azt is bizonyítják, hogy a közösség szerepe is nagyon fontos az emberek életében.

Közösségben élni pedig csak úgy lehet, ha az emberek betartanak bizonyos szabályokat és a stabil családi struktúrák nagyon fontos alapkövek.

Persze azt én is tudom, hogy ezt most kicsit kisarkítottam és az élet valahol a kettő közt van, de kell a lemondás is, nem lehet az az elvárás, ami a filmekből jön, hogy a másik tegyen engem boldoggá.

2022. aug. 1. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!