Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Irigykedve nézem, hogy mások...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Irigykedve nézem, hogy mások feleségei odavannak már minimális segítségre is a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom. Mondják a feleségek, hogy a ő férjük naponta többször pelenkázik, néha etet, megfogja a gyereket. Én kb. minden munka 50%-át csináltam mindig is, de csak szidalmakat kapok. Jelenleg oviba kezdett a gyerek (középsős), én viszem, én hozom munka után, utána 1 óra a játszón, otthon rendet rakok, mosogatógépet kezelem, heti 2x felporszívózok, felmosok, füvet nyírok, rakodok, a gyereket születése óta én fürdetem. A feleségem reggelizteti, öltözteti, altatja. Vacsora mikor hogy. Persze mindig ott vagyok én is amíg nem alszik el, este is felkelek hozzá. Kisbaba korában is mindenben segítettem. Mindketten dolgozni járunk. De így sem vagyok elég jó. A feleségem baja, hogy hétköznap neki nincs ideje magára. Amíg otthon volt az volt baj, most meg az hogy dolgozik. Pedig mindig valakinél lógtak amíg otthon volt. Most munka után ő nem tud “élni”. Mégis hogy gondolta? 6-ra ér haza, addig én intézek mindent így is. Én egy szót se szóltam sose. Barátaimmal évek óta nem találkoztam, a munkatársakkal se járok sehova, már ki is közösítettek emiatt. Hétvégéken a feleségem kívánsága szerint mindig valahol kirándulunk, sokszor ott is alszunk, illetve az Anyjáékhoz járunk. Vagyonok mennek el a kirándulásokra, mégis én vagyok az egyik legrosszabb férj az országban. Ha beszélek vele, mindig az az indok, hogy neki nincs már élete. Oda mehet ahova akar, tőlem egyedül tölthetné a hétvégét ha azt akarja, de nem akarja. Akarná, csak bűntudata van, ezért kirándulásokba menekülünk kb hogy ne otthon legyünk.

Minden megvan, minden rendben lehetne. Aztán mégse. Én hétköznap nem tudom azt vállalni már, hogy mindent én csinálok, a hétköznap az hétköznap. Gyerektelenként lehetett moziba járni, programokra, de gyerekkel már szürke hétköznapok. Randikra is el szoktam vinni a feleségemet, ilyenkor elhívjuk a nagymamákat, de akkor is bűntudata van és idő előtt haza kell menni. Próbáltam, hogy aludjon néha hétvégén a nagymamánál a gyerek, de minden alkalommal az lesz belőle, hogy estefelé vissza kell menni és nekünk is ott aludni.


Mi lehet a megoldás szerintetek?


2022. szept. 6. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Hasonlóan fantasztikus apa és férj a párom. Szóval pontosan tudom, mennyire kellene értékelni téged a feleségednek.

Ha válni nem akarsz, fogd magad munka után, menj el sörözni, este meg moziba valami haverral, otthon ülj be a tv elé, parancsold magad elé a vacsorát, finnyázd le, vagyis viselkedj úgy, csak egy hétig, mint az önző apukák. Ha a feleség rikácsol, mondd neki, hogy vissza lehet költözni az anyukájához, tiszteletet tanulni. Vissza fogja sírni, amit most tőled kap.

2022. szept. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát valami baj van a feleségednél. Úgy látszik neki nem sikerült kialakítani az egyensúlyt a fejében arról, hogyan illessze be ezt az új szerepet (anyaság) az életébe. Látszik, hogy nem jön be neki a családos élet, menekül, aztán a bűntudat visszahúzza, segítséget kér, aztán visszakozik.

Szerintem mindenképpen egy őszinte beszélgetés kellene vele. Egyáltalán magának be meri ismerni, hogy hát... Nem ez volt az élet, amire vágyott? Mert lehet, ha kimondaná, átjuthatna a következő fázisba: hogyan lehet ezt az életet olyanná tenni, amire vágyott?

A gyerek fel fog nőni, ez tuti, tehát nem tart örökké ez az állapot: ideiglenesen kell elviselni. De!!! Nem várhatja tőled, hogy egyedül tartsd a frontot a gyerek tinikoráig. Ott vannak nektek a nagyszülők, nem kell szégyellni, ha náluk a gyerek, tudatosítsd benne, hogy most a hazassagotok újraélesztése az elsődleges, nem pedig a sok pszichoszarság, amit össze lehet olvasni a gyereknevelésről - tele a net a tökéletes nevelési tanácsokkal közben az élet tele egyszülős családokkal vagy boldogtalan szülőpárokkal, ami sokkal rosszabb, mint egy-ket hétvége a nagyinál!

Szerintem te mindent megteszel, a labda most a feleségednél van. Abba kell hagynia a menekülést, és szembe kell néznie a saját életével. Mond neki, hogy elfogadod őt így is, de kell egy terv a jövőre, hogyan lesztek együtt boldogok!

2022. szept. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

fupasztmek, te is kifogtad az aranyhalat.

en nem vagyok ennyire mintaapuka, de nalunk is hasonlo. a baratnoi itt sirnak neki, hogy a pasijuk nem csinal semmit, kb isznak, xbox meg kanbuli, meg lexarjak a fejuket, gyerekkel semmit se foglalkoznak, irigykedve neznek ra, hogy ram tudja hagyni a gyerekeket, megoldok mindent, be tudom rakni a mosogatogepet + el tudom inditani a mosast, de neki semmi nem eleg.

en nyirjam a fuvet, mosogassak el, dolgozzak, penz az legyen, vegyek neki uj telefont, mert a regit osszetorte, sorolhatnam. szex az nincs, mert o faradt.

1-es tanacsat fogadtam meg, nagyjabol bevalt. allj a sarkadra, mutasd meg neki, lehet ezt maskepp is csinalni.

en siman otthonhagytam par ilyen alkalom utan, gyerekekkel leleptunk furdobe, ette is a penesz, utana tudott normalisan viselkedni - egy darabig.

tedd tisztaba a dolgokat kulonben papucsferj leszel azt meg nem birjak!

2022. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Feleséged valami ilyesmi forma lehet:


[link]


Élt-élt a nénike, de tul.képpen mi a fenének?

Vannak, akik kapásból a másvilágra születtek inkább.

2022. szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Az én feleségem is ilyen kb. Én alapvetően elég házias típus vagyok és még ezen felül is segítőkész voltam vele már az összeköltözés elejétől kezdve. Ez azt jelenti hogy az ideális 50%-on felül én még "átvállaltam" tőle ezt-azt, mikor hogy, de amikor nehezebb időszaka volt a munkában, akkor sokkal több házimunkát csináltam itthon, neki kb alig volt dolga. Mivel szeretek főzni, kb minden másnap főztem valamit, neki nem is nagyon kellett.

De eleinte még megköszönte, majd egy idő után nemhogycsak megszokás, de elvárás lett belőle. És kb minden házimunkát megcsinálok, de megbeszéltük h a mosás az ő dolga, utána pár hónapig megcsinálom én a mosást, aztán egyszercsak azt veszem észre h hazaér és ő menne a barátnőivel találkozni, és engem lecs .sz h nincs kimosva a kedvenc ruhája...


Ez amúgy néhány veszekedés meg türelmes beszélgetés után javult és mostmár sokkal kiegyensúlyozottabb a helyzet, de a lényeg amit megtanultam h annál többet nem csinálok mint amiben megegyeztünk mert csak elvárás lesz belőle.

2022. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
A nők nagyon nagy mártírok.
2022. szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, miért nem egy ilyen férfit fogtam ki...

Én meg a két gyerekkel meggebedek, mindent én viszek.

Ő maximum néha segít ha megkerem, de magától semmit sem csinálna. 😔

2022. szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha az én exférjem fele ennyire jófej lett volna, mint te, nem az exférjem lenne.
2022. szept. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt elfelejtettem írni, hogy szex sincs, mert: másnap munkanap van, fáj a fejem, fáradt vagyok, meghallja a gyerek, nem és kész, minden férfi csak azt akarja, én kihasználom őt a szexre. Elég megalázóak ezek a visszautasítások, teljesen levitte a libidómat. Viszont, mivel sose hazudok, meséltem, hogy találkoztam egy régi munkatársnővel és 3 mondatot beszélgettünk. A csaj ilyen igényesen szétplasztikázott luxusnő, fitness test, plasztik mell, feltöltött arc és száj, műszempilla, műhaj, stb. Semmit nem akartam tőle sose! A feleségem kikereste a neten és azóta extrém féltékenykedik. Mindenbe azt látja, hogy én ehhez a “vén cicababához” (így hívja, 40 éves a csaj) megyek. Egész nap a csajt szidja, meg mindenre azt mondja, hogy a vén cicababa biztos jobban csinálná ezt vagy azt.
2022. szept. 12. 13:46
 10/10 anonim ***** válasza:

1) nem kell ami minden aprosagot elmondani nekik, foleg ha tudod, hogy feltekeny

2) amikor legutoljara ezzel terrorizaltak, hogy a kepzelt szeretomet d.gom, ugy 3 het utan valoban meg is tettem, szoval jotanacs, hogy ha ezzel traktal, akkor lepj az ugyben es legalabb legyen alapja annak, amit mond.

utana meg siman csak hagyd el :D nem kell ez neked

2022. szept. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!