Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Igaz szerelemből házasodtál?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz szerelemből házasodtál?

Figyelt kérdés

Én életemben kétszer voltam szerelmes. Az elsőnél csak plátói volt az egész. A másodiknál 5 évig voltam vele, akit nagyon szerettem, de miután elmúlt a kód utána pár évre rá elhagytam, mert teljesen mások voltunk.

Azóta nem voltam szerelmes. Volt akivel 1 évig is "ismerkedtem", de nem voltam belé szerelmes, hiába emberileg tökéletes lett volna hozzám, én akkor sem tudtam volna elkepzelni magam mellett egy életen keresztül.

Mióta vége lett azzal a kapcsolatom, akibe szerelmes voltam, én azóta nem találom a helyem a kapcsolatokban.

Egyszerűen nekem nem megy az, hogy olyannal legyek kapcsolatban, akivel minden stimmel, jól is érzem magam, de nincs meg az a plusz, ami számomra muszáj egy házasságoz... Nekem az a tényleg szerelmes érzés kellene ehhez, és az utána lévő szeretet, ami szükséges.


A kérdés csak azért merült fel bennem, mert nő létemre telnek az évek, házasodnak körülöttem, kapcsolatba kerülnek (bár szerintem sokan nem szerelemből, hanem az általam fentebb említett személyekkel, akikkel én nem jövök össze).


Nos szóval ti tényleg igaza szerelemből házasodtatok?

Volt esetleg, aki utólag rajott, hogy nem szerelemből házasodott?


24/N



2022. szept. 9. 23:34
A kérdező szavazást indított:
Igaz szerelemből házasodtam (nők válasza)
Igaz szerelemből házasodtam (férfiak válasza)
Az általam megfogalmazott kötődés, "szerelem" alapján házasodtam (nők válasza)
kötődés, "szerelem" alapján házasodtam (ferfiak válasza)
27 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igaz szerelemből kértem meg meg egyszer egy nő kezét. Nem vagyok házas.


29/F

2022. szept. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Igaz szerelemből házasodtunk, 1,5 év kapcsolat után. Másképp nem lépte volna meg egyikünk sem. 13. éve vagyunk együtt:)
2022. szept. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Több csalódás ért. Úgymond már benne voltam a korban, meg szerettem volna már megallapodni. Úgy voltam vele, ha nem sikerül, elvalok. Mit veszitek. 19 éve együtt vagyunk, 2 gyerekünk van.
2022. szept. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Az nem igaz szerelem, ha szerelmes vagy, aztán elmúlik a köd és nem passzoltok.

Az igaz szerepem pont az, amikor az elejetol a “végéig” olyannak látod, amilyen, amikor nem elképzelsz benne dolgokat, hanem olyannak ismered meg, látod és szereted meg, amilyen.

2022. szept. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem, 11 év után. Ott már elég tisztán láttuk egymást, főleg a hibáinkat, gyengeségünket. Mivel ezeket elfogadtuk, így nem volt meglepetés. Én is, a feleségem is ész és tudat központú, az elsöptő érzelmek nem igazán voltak fontosak. Nekünk így jó.
2022. szept. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem "igaz szerelemből". Én láttam, hogy passzolunk, tudtam, hogy kényelmes életem lesz mellette, ő kulturált, normális pasi, jó fej, igaz barát, mindig támogat, mindig csak jót akar nekem. (Az sem volt egy hátrány, hogy őt nagyon szerelmes volt belém).

Jó életünk van, kevés fordulattal, kicsi amplitúdóval, de végtelen kényelemben és biztonságban, már 28 éve:)

2022. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

De utolsó, mi az igaz szerelem, ha nem ez? Az az idióta pillangos érzés, ami a stressz és a kapcsolat érzelmi labilitasa miatt van?

Ha a párod a legjobb barátod, számíthatok egymásra, szexuálisan vonzódtok egymáshoz és minden okes, akkor mi más lenne a szerelem, mint ez? Az elborult rózsaszín ködös fellángolás ? Nem hiszem.

Amiben vagy, az az igaz szerelem.

2022. szept. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Én igaz szerelem helyett vad szerelemnek fogalmaznám meg, amit te leírsz. És nem, nem úgy házasodtam. Sokkal kisebb az érzelem intenzitása, ettől függetlenül van, de mellette végtelen harmónia, nevetés, és 0 dráma. Jó volt anno megélni a vad szerelmet is, de igazság szerint én nem tudnék úgy élni, mert nem pozitív dolgokat hozott ki belőlem. Most önmagam legjobb, legstabilabb állapotában vagyok lelkileg, érzelmileg, és mivel nem viszi el a drámázás, feszültség az energiámat, rengeteg mindenre tudok koncentrálni kapcsolaton kívül is.

Nem azt mondom, hogy más számára lehetetlen vad szenvedélyből jó házasságot kötni, de nekem nem való.

2022. szept. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Aki itt lángoló szerelemből házasodott vagy van kapcsolatban, annak mennyire harmonikus? Egy ilyen kapcsolatot sem ismerek. Amik ilyen vadak és hevesek azok a drama miatt azok, nem a “nagy szerelem” érzésétől. Ami heves az hamar ki is ég, ellenkező példát nem láttam még erre. Ezért egyedülálló nagyon sok ember, mert folyamatosan ezt az érzést várjak és keresik, meg hogy persze sokáig tartson, aztán megy a csodálkozás, amikor fel-egy év vagy néhány év bántalmazó kapcsolat után ott vannak, hogy jé ez sem volt jó.

Mindkettőben volt részem, a heves pillangos hülyeségben, ami a media szerint a szerelem, es a valódi önzetlen es meghitt, harmonikus kapcsolatban. Aki nem elég erett ez utóbbihoz, csak az találja unalmasnak.

2022. szept. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább igaz szeretetből. Nem volt az a lángoló heves vad szerelem. Kezdettől fogva egymásra voltunk hangolódva, harmóniában voltunk, egy hullámhosszon voltunk. Sőt, nálam nem is alakultak ki mélyebb érzelmek csak lassan, hetek alatt. De még így 20 év után is ugyanolyan mély szeretettel tudom hallgatni, nézni, átölelni.
2022. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!