Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem betegesen féltéken...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem betegesen féltékeny, pokollá teszi az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A feleségem extrém módon féltékeny lett az utóbbi egy évben. Fokozatosan lett egyre rosszabb a helyzet, mára már ott tartunk, hogy 2 naponta elhangzik, hogy ő ezt nem bírja, váljunk el az én érdekemben is. Teljesen alaptalanok a félelmei/vádjai, mellőz minden logikus gondolkodást, amikor elborul az agya, és ez egyre csak rosszabb.


A helyzetet nehezíti, hogy van egy egy éves lányunk, akit mindketten imádunk (meg egyébként egymást is nagyon szeretjük, legalább is én őt nagyon). Pszichológushoz is elkezdtünk járni, hátha segít valamit, de egyelőre nincs változás. Egy óriási, feloldhatatlan csapda szituációban érzem maga :/, és nem tudom, mit tegyek. Teljesen transzparens az életem előtte, Facebook, Insta, e-mail címem jelszavait ismeri (szokta is ezeket ellenőrizgetni), mégis megállíthatatlanul gyártja a képtelen elméleteit rólam és a vélt viszonyaimról, hogy pl. van egy titkos másik telefonom, néha már halucinál is, hogy hallja a másik telefon hangjelzését :/


Nem szeretnék konkrétumokat írni, de ehhez hasonló őrült vádakat kell elképzelni, és mindig nekem kell bizonyítanom, hogy a vádpontjai tévesek. (Már amennyire ez lehetséges, mert meglepően fejtörős tud lenni, hogyan győzzem meg őt az állítása ellenkezőjéről)


Végtelen energiám van már abban, hogy ezt a szituációt kezeljem. Ha kedves vagyok vele, az is gyanús neki, mert biztos büntudatom van, vagy a "titkos kapcsolatom" kezd jól alakulni, ezért vagyok feldobva.


Én 28 éves vagyok, ő 23. Pár hónapja már otthonról dolgozom, nem járok sehova szinte. Nincs egyikőnknek sem olyan programja, amit a másik nélkül csinálna, tehát elméletileg minden adott lenne, hogy egy betegesen féltékeny típus megnyugvásra leljen, és mégsem ez történik velünk :/


Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Mi lett a vége? Mit lehet tenni ezellen?

Sokszor attól félek, hogy hiábavaló minden erőfeszítésem, mert látszólag nem értékeli, hogy én ennek ellenére is szeretem őt, hogy ennyire elviselhetetlenné teszi a napjainkat.



2022. szept. 14. 15:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Mikor kezdte ezt el? Esetleg tudod-e minek a hatására?
2022. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Amikor terhes lett, akkor kezdődött. A hajlama biztos, hogy megvan rá, mert kisebb-nagyobb féltékenységi kitörései voltak előtte is, de nem volt vészes, kezelhető volt.
2022. szept. 14. 15:34
 3/28 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb az egészben, hogy nincs kivel ezt megbeszélnem. Gyakorlatilag senki nem tud erről, hogy mit élek át nap mint nap (kicsit szégyellem is ezt megosztani másokkal).
2022. szept. 14. 15:38
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, elég lesz-e ide a pszichológus, nem kell-e esetleg pszichiáter. Mert elég mániákusnak tűnik a feleséged.
2022. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Én is gondolkodtam, hogy pszichiáterhez kellene mennünk. Már kezdek belebetegedni ebbe, és ez a munkámra is rányomja a bélyegét.


Van esetleg olyan olvasó, aki átélt már (akár a fétékeny, akár a féltékeny párja oldaláról) hasonlót? Gyógyszeres kezelés is szóba kerülhet ilyenkor? Mik a tapasztalatok?

2022. szept. 14. 15:44
 6/28 anonim ***** válasza:
32%

na papam, kifogtad az aranyhalat :)

alapvetoen ket dolgot tudsz csinalni

1) elvalsz, de nyilvan a gyerkoc miatt ne ez legyen az elso gondolatod

2) nem valsz el.

a) jo fej leszel és probalsz neki segiteni: jarjatok el parterapiara, elobb utobb remelhetoleg javasolni fogjak neki az egyeni üléseket is


b) nem leszel jofej es hagyod forrni a leveben, viszont itt fontos, hogy semmikepp ne vedd fel azokat, amiket csinal, ami nehez lesz, mert elobb utobb majd tarsasag elott is el fogja ezeket kezdeni, ha veletlenul ugy alakul.


egyeb random jotanacsok:

- ne foglalkozz vele, sot, tedd ala a lovat. menj el a baratokkal sörözni néha, ereszd ki te is a gőzt. őt is kuldd el neha valahova baratnozni. szervezz a gyerkoccel programot.

- ha elkezd hisztizni, hagyd fakepnel. Mondd neki, hogy jo szorakozast egyedul. Az uzeneteire ilyenkor ne valaszolj, hagyd forrni a levében.

- küldd el dolgozni, ha a gyerkőc nagyobb lesz. Valszeg tul sokat van otthon es unatkozik.

- fogd fel, hogy egy életed van és nem ő az őrmester, aki a telefonodat barmikor ellenorizheti. a kovetkezo lepes, hogy majd azt is megmondja, kivel talalkozhatsz?

- egy komoly kapcsolatban normalis, hogy transzparensek ezek a dolgok, de nem azert, hogy igy ellenorizzuk a masikat hanem pl latom, hogy irt a csajomnak a baratnoje, aki epp furdik, akkor valaszolok neki en is. de ennyi. nem turkalok benne, gyanus jeleket keresve. ez nonszensz.


valszeg osszeszedett nemi szules utani depressziot es/vagy onertekelesi zavart, szoval ez az o harca, nem a tied.

sok sikert, barhogy is dontesz!nehez idoszak lesz.

2022. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Lehet, hogy ideje felvennem a kesztyűt? Az a baj, hogy senkinek nincs végtelen türelme, és nem érzem értékelve, hogy ennyi erőfeszítést teszek ezért, mert valójában ezt neki kellene megoldania, nem nekem?!
2022. szept. 14. 15:51
 8/28 anonim ***** válasza:
75%
Egy ilyen hisztérikus féltékenységet a büdös életbe nem kezelsz ki. Ha nem bízik benned akár a fejes tetejére is állhatsz vagy tömheted 20 fajta gyógyszerrel akkor sem fog benned bízni. És mondhatsz javasolhatsz neki akármit mindig te leszel a hibás mert biztos van valakid. Ha jót akarsz magadnak hagyod ezt a nőt a fenébe és elválsz. Hiába keresed a megoldásokat ő nem lesz hajlandó változtatni így viszont felesleges lesz minden fajta agyturkász. Majd ha minden pasi elmenekül tőle csak tán rájön hogy változnia kell. Ha meg nem válsz el hát viseld a sorsod. Előbb utóbb másnál fogod keresni a vigaszt mert belehajszol.
2022. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem - de szerencsére nincs tapasztalatom ebben és nő is vagyok, nem a férj - tőled teljesen független ez a mánia, ez a hallucináció, ez a kontroll. Ha együtt válaszoltok a végén a céges e-mailjeidre és őriz míg a vécén ülsz, sem hiszem, hogy enyhülni fog.

A hiba ugyanis az ő készülékében van. Így te szerintem hiába teszel bármit, az nem fogja őt meggyőzni arról, hogy rosszul gondolja, amit gond. Hisz eddig se győzte meg, pedig gyakorlatilag egymás s*ggében vagytok nonstop, nem jársz el nonstop, sőt. És mégis állandóan izgul.


Szóval nem hiszem, hogy ha te bárhogy is változtatsz, bármiben, az erre gyógyír lesz.

2022. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
40%

Önbizalomhiányos. Nyilván a terhesség miatt megváltozott a teste, ezt sok nő rosszul viseli. Ha már előtte sem volt elégedett magával akkor még rosszabb a helyzet. Emellett millió meg egy példa van rá, hogy a terhesség és a kisgyerekes időszakban nagyon sok pasi lép félre. A válások elég nagy része is a gyerek születése utáni 1 évben történik. Azt írod előtte is féltékeny típus volt, na most ezek azt nagyon felerősítik.

Hogy mi erre a megoldás? Passz. Neki kellene rendbe jönnie saját magával. Próbáld kerülni az olyan helyzeteket, amikre tudod, hogy kifejezetten ugrik, és reménykedj, hogy idővel jobb lesz.

2022. szept. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!