Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan támogathatnám jobban?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan támogathatnám jobban? Vagy hogyan ne támogassam?

Figyelt kérdés
Férjem nemrég munkahelyet váltott, ahol nagyon rosszul érzi magát, viszont a környéken ez fizet a legjobban. Minden nap meghallgatom mi történt bent, egyetértek vele, biztatom. Behívták interjúra, ahol nem adják meg (sőt jóval kevesebbet) adnának meg neki. Tegnap hazajött az egyik ilyen interjúról és fejemhez vágta hogy “neked könnyű, de én legszívesebben felkötném magam”. Jelenlegi helyén egyébként az a probléma hogy nem illeszkedett be és nem ismerik el a munkáját, tudását. Nem is nagyon kell hasznos tevékenységet csinálnia, csak a főnök céltáblája. Bíztattam hogy keressen mást, de azért mivel egyetemet végzett ne adja alább az igényeit. Én is dolgozom nem sokkal keresek kevesebbet mint ő jelenleg, de nem igazán értem miért lenne nekem könnyű, mikor nekem is megvan a magam keresztje csak én nem panaszkodok mert eléggé lehúzza mindennap a hangulatot az ő panaszkodása. Amit egy ideig nem esett nehezemre meghallgatni, de utána megkértem hogy mondjon fel; mert nekem se jó így, és a kapcsolatnak sem hogy ő egyre lejjebb süllyed lelkileg és önbecsülés tekintetében. Nem tudom mit tehetnék, de a tegnapi fejemhez vágott dolog rosszul is esett.. Este megkérdeztem azért hogyan tudnàm támogatni, hogyan segíthetnék hogy ne támadjanak ilyen negatív gondolatai.. de azt mondta nem tudok segíteni. Elég sza@ mert már nekem sincs sok kedvem “boldognak” lenni.

2022. szept. 27. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudsz segíteni. Támogasd mindenben, még akkor is ha lejjebb adja a szintet. Neki ez most egy nagyon megterhelő időszak. Valószínűleg feszélyezi az is hogy nem akar pénzügyekben rád támaszkodni. Amit tehetsz, hogy meghallgatod ha valamit mesél, de nem kell harapó fogóval kiszedni belőle mindent.

Kitartást, ez nehéz idő lesz.

2022. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Hosszútávon másik munkahely a megoldás. Még akkor is ha rosszabbul fizet. A mentális egészség sem tréfa.


Nekem a bátyám volt így. 2 diploma, 2 idegennyelv. Dolgozott egy cégnél ami nem fizetett rosszul (annyira jól sem), de utálta. Unalmas volt nagyon, a kollégákat, főnököt, légkört se bírta. Sokat panaszkodott, kínlódás volt neki.

Jött egy másik lehetőség ahol valamivel kevesebbet keres, de jobban érdekli a terület, kollégákkal, főnökkel sokkal jobban kijön, az egész hely mentalitása sokkal szimpazikusabb neki, volt már többször külföldön, több előrelépési lehetőség, elismerik, terveznek is vele.

Sokkal kiegyensúlyozottabb. Sokat számít.

2022. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Neked már rég rá kellett volna beszélned a váltásra. A megerősítésedre vágyik, hogy mindegy milyen munka csak legyen másik.

Ehelyett azt kapja, hogy keressen mást, de ennél szarabbat ne. Milyen ennél alább ne adja, te írod, hogy semmi hasznosat nem csinál itt.

2022. szept. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ügyes, tehetséges, és kár lenne csöbörből vödörbe mennie ráadásul kevesebb pénzért. A mai világban mikor minden a duplájára drágul, nem pont a legjobb időzítés olyanra váltani ahol a megélhetésből lennének gondok, és ugyanazt az elègedetlenkedèst, és önbecsülésén esett csorbát szülné részéről. Job hopper-kedés helyett én arra bíztatom, hogy míg nincs megfelelő, ne feltétlen ugorjon bele esetleg rosszabba vagy ugyanilyenbe. Azt sem szeretném hogy kevesebb pénzért többet utazzon, messzebbre járjon be, és elmenjen utiköltségre is, mert ilyen vàltásnak annyira nem látom értelmét.
2022. szept. 28. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld inkább elterelni a figyelmét, hogy legalább otthon ne a munkán rágódjon egy rövid ideig. Ne tegyétek végleg félre a kérdést, csak annyira, hogy kicsit fel tudjon lélegezni és feltöltődni. Pl állapodjatok meg abban, hogy egy hétig szigorúan tilos otthon munkáról beszélni. Mindkettőtöknek. Csináljatok együtt valami felüdítőt, menjetek moziba, nézzetek otthon filmet. Én van hogy felolvasok páromnak egy könyvből, ami mindkettőnket érdekel, összebújva a kanapén. Sportoljatok, sétáljatok. Mittudomén, akármit amit mindketten szerettek. Kell az énidő és a közös idő néha, a gondoktól mentesen. Következő héten vegyétek elő újra a témát, de ne úgy, hogy egymás terheit akarjátok lekicsinyelni. Ezt mondd meg neki is nyugodtan. Attól, hogy neki nehéz, még neked is lehet az. Ha tőled várja a terhei cipelését, akkor nyugodtan ő is cipelheti a tieidet helyetted. Kérdezd meg, hogy ő mit gondol a kevésbé jól fizető munkáról, lehet, hogy úgy érzi nem lenne akkora teher, mint ez a mostani. Ha abban jobban érezné magát, akkor az anyagi terhek ellenére is javulna az életminőségetek és az sokkal fontosabb. Nincs rosszabb annál, amikor pénz és egzisztencia adott, mégis képtelenek vagytok élvezni és boldognak lenni. Élvezzetek akkor a kevesebbet, de azt tényleg boldogan.
2022. okt. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Neked nagyon igazad van, köszönöm szépen a válaszod; segítséged!
2022. okt. 3. 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Szívesen. Tapasztalat alapján nyilatkoztam egyébként. Első férjem minden nyűgjét a nyakamba varrta, az enyémeket viszont leszarta, pedig meg volt már mindenünk és már szinte csak mondvacsinált gondokat tudott felsorakoztatni, de azokba nagyon szeretett belehalni.

Most a párommal úgy csináljuk, ahogy leírtam, már régóta és imádom a vele töltött idő minden percét, akkor is ha nehézségek vannak előttünk. Ahogy ő is élvezi a kapcsolatunk minden momentumát. Megéri figyelni ilyen "apróságokra".

2022. okt. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!