Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg gyakori, hogy egy nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg gyakori, hogy egy nő éveket pazarol egy kapcsolatra, reménykedik a házasságba és mégsem történik meg?

Figyelt kérdés

Nekem ez azért tűnik furcsának, mert igazából lehet erről beszélni, már egy ismerkedés elején is, tisztázni kinek mik a céljai. Persze most nem egyből egy forgatókönyvvel jönni meg így határidőket kitűzve, de azért alap elképzeléseket el lehet mondani. Végülis két felnőtt emberben lehet ennyi tudatosság, hogy merjenek nyíltan beszélni erről.

Az idősektől is örökké ezt hallottam, ha valakik már évekig éltek együtt házasság nélkül, hogy a férfi jól kihasználja a nőt, hogy nem akarja elvenni és igazából minden nő a biztonságra, elköteleződésre vágyna, ellenben ez nem annyira egyszerű, sok olyan fiatal lány is van, aki egyáltalán nem akar családot, inkább az élmények fontosak az életében.

Szóval a kérdés nem ilyen egyszerű, hogy a férfiak gonoszak, a nők meg áldozatok, mert végülis csak mindkettejüknek szerepük van, ha ilyen helyzet kialakul. Viszont az talán érdekes, hogy kulturálisan is mindig a férfiakat kellett jobban kényszeríteni a keretekbe, régen nem hiába volt az, hogy a lány apjával kellett tisztázni a házassági szándékot.

Amúgy meg szerintem nagyon sok látszik abból is, hogy valakinek milyen a családja, milyenek a barátai. Ha azt látszik, hogy a barátai mind lazábban veszik a dolgokat és nem akarnak családot alapítani, az már szerintem elég intő jel, fordítva meg pozitívum és ugyanúgy nőknél is. Mi miatt csúszik ez el mégis? Kommunikáció hiánya?



2022. nov. 14. 14:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%

El sem olvastam a kérdés leírását, mert lényegében minden időpazarlás.

Ha évekig vagy egy komoly kapcsolatban, és utána nem lesz házasság, az időpazarlás.

Ha direkt nem akarsz komolyat a fiatal éveidben, akkor utána képtelen leszel valami mélyet kialakítani valakiv3l, tehát időpazarlás.

Bármit csinálsz, időpazarlás, nincs értelme. Tehát b+.

2022. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Sőt, a hülyébbek még szülnek is.
2022. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem mernek beszélni róla. A nők félnek, pont ezzel rontják az esélyeik, hogy akkor erőszakosak lesznek, mert ennek magától kell jönnie, meg "nem illik", mert kiherélik vele szegény férfit, aki épp hátha szedi össze a bátorságát... Ami egy kapcsolat elején tabu, az később még inkább az lesz. Pl. ha nem szeretem a lekváros derelyét, pedig egyszer megdicsértem, hogy örüljön, már gáz 2 év múlva azt mondani, hogy mégsem a kedvencem, mikor minden szülinapomra azt főzte nekem. Vagy ahogy egy politikus is lehet, hogy már másik eszme mellett állna ki, de nem mer, mert, akkor ki hisz neki onnantól? Lehet, az elején álmodoztak ám... a férfi akkor még bólogatott, hogy ő is családot akar... vagy a nő bólogatott, hogy neki mindegy, mert szerelem rulez... és egyre nehezebb bevallani, hogy elment a kedve meg már nem mindegy. Kicsit ilyenkor az ember még a saját szemében is hiteltelen lesz.
2022. nov. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

"igazából lehet erről beszélni, már egy ismerkedés elején is, tisztázni kinek mik a céljai"


Persze. Aztán telik az idő, és változnak a célok.

2022. nov. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

1.-es. Miért lenne már időpazarlás egy kapcsolat ami évekig tart, de nem házasodunk meg benne?

Mert ha elvesz valaki akkor nem mehet tönkre az a kapcsolat, vagy ha épp nem vesz el nem lehetünk együtt 50 évig boldogságban?

Az anyagiakon túl mi az amit még ez a dolog tudna befolyásolni?

2022. nov. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

#5

Irónia volt...

2022. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Oké, félreértettem bocsi.😁
2022. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

KEdvencem azok a nők akik komoly kapcsolatot keresnek, aztán kiderül, hogy mégse, mert nekik annyit jelent, hogy nem szexpartnert, hanem legyenek együtt 1-2 évet. És akkor az már komoly! Amikor közlöm, hogy a komoly a házasság + gyerek, én vagyok a hülye.

Másik kedvencem aki azt mondja, komolyat keres, házasodni szeretne, de mikor a férfi azt mondja, ő is komolyat keres, hirtelen a nő kihátrál... ilyet is tudok, szerencsére nem velem történt.

2022. nov. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt hiába beszéled meg az elején, nagyon sok férfi van, aki ilyenkor simán rávágja, hogy persze majd egyszer x év múlva, de ahogy egyre közeledik, "valóságosabb lesz" a dolog, egyre inkább kihátrál, halogatja. A csaj meg úgy van vele, hogy már belefektetett x évet, hátha 1-2 éven belül megtörténik a dolog, a pasi meg nem meri kerek-perec megmondani, hogy mégsem akarja, vagy hogy miért vannak kétségei.

A másik amit a #3 is említett, de szeretném kihangsúlyozni: hatalmas nyomás nehezedik a nőre, hogy ne az legyen, hogy "kierőszakolta" a házasságot. emiatt sokan még ésszerű kérdéseket sem mernek feltenni, hogy nehogy az legyen hogy ettől már kierőszakolás

a nemi eltérés pedig a múltból fakad, amikor a nők még nem dolgoztak/dolgozhattak, így a nőnek az egyetlen igazi megélhetése az tudott lenni, hogy talált egy férjet, aki eltartotta. nyilván emiatt a nőnek kvázi létszükséglet volt a házasság, míg a férfiaknak nem. manapság ez már nagyon nem így van, nem csak azért nem fontos a házasság, mert már a nők is dolgoznak, hanem mert házasság nélkül is lehet együttélni, stb, így olyan sokat nem is ad hozzá a kapcsolathoz, mint régen.

2022. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9

De akkor miért kell görcsölni ezen, ha úgysem ad hozzá olyan sokat a kapcsolathoz? Valószínűleg a szülői, társadalmi elvárások miatt.

2022. nov. 15. 10:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!