Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan változtathatok ezen? M...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változtathatok ezen? Mindig mást választ helyettem.

Figyelt kérdés

A férjemmel hónapokkal ezelőtt elterveztük, hogy karácsony előtt átmegyünk a legközelebbi nagyobb városba, hogy romantikusan eltöltsünk együtt egy napot. Jégkorcsolyázás, adventi vásár nézegetés, mozizás.. ilyesmi.

A szüleivel eléggé jó kapcsolatot ápolunk, ami nekem néha sok is, mert nincsenek tekintettel a magánéletünkre. Szó nélkül beállítanak, elvárják az egész napos látogatásokat, mindenhová elvitetik magukat velünk, szóval ritka, hogy kettesben lehetünk. Se hétvégénk, se szabadnapunk nincsen. Utoljára nyáron, titokban jutottunk el a Balatonra egy pár órára, de akkor is folyamatosan telefonálgatott a családja. Igen, mindenki. A férjemnek már többször is szóvá tettem a nemtetszésemet, a szüleinek pedig finoman és kedvesen utaltam rá, hogy ilyen körülmények között ne is álmodozzanak a hőn áhított unokáról.

Erre pár nappal a randink előtt közli velem a kedvesem, hogy anyuka is jönne velünk, de kb. egy hónappal később, mert neki nem jó az időpont. Addigra már azt a filmet sem fogják vetíteni, ami kifejezetten érdekelne minket. Aztán csodálkozik, hogy elsírom magam.

Emlékszem, az esküvő előtt volt egy olyan mondatom, hogy vegye feleségül az anyját. Azt hittem, hogy minden más lesz, miután egybekeltünk.

A bántalmazó apám csinálta mindig ezt: ígérgetett szép szavakkal, aztán jól pofára ejtett meg még le is húzott.


Nem akarok elválni. Boldog és kiegyensúlyozott életre vágyom a férjemmel, mert egyébként mindenben harmonizálunk. Csak úgy érzem, hogy a folyamatos családi jelenlét megöli a kapcsolatunkat.

Ezért kérdezem, hogy milyen megküzdési stratégiákat ismertek? Ha voltatok hasonló helyzetben, mi segített vagy ártott?

Hogyan beszéljek velük úgy, hogy ne érezzék "túlreagálásnak" a kiborulásomat?



2022. dec. 20. 15:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hittem, hogy minden más lesz, miután egybekeltünk."

Igen, itt bsszák el sokan.

Amíg a férjed anyuci szoknyája alatt érzi a legjobban magát, addig semmit sem tehetsz. Megmutatta, hogy az életében hol van a helyed.

2022. dec. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez jobb nem lesz drága sosem. Nem egy nagy gyerekhez kellett volna hozzámenned.
2022. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem, az esküvő előtt volt egy olyan mondatom, hogy vegye feleségül az anyját. Na itt kellett volna lelépni. Hiába akarsz te harmonikus kapcsolatot a férjeddel, ha ő nem akar. Ehhez 2 ember kell. Most vagy lelépsz, és akkor esetleg észhez tér, vagy így fogod leélni az életedet
2022. dec. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy többszöri szóvá tétel után sem történt változás. A férjed látszólag nem vált le az anyjáról. Én még egyszer megpróbálnám a helyedben, hogy beszélek a férjemmel az igényeimről: több kettesben töltött minőségi idő, romantikázás. Mondd el neki, hogy milyen érzést kelt benned, hogy a családja mindig veletek akar lenni, emiatt kevesebb idő jut a kapcsolatotokra, az intimitásra, és ez nem egészséges.

A legvégén próbálj meg egy megoldást találni, akár kompromisszumot kötve, pl. havonta egyszer csináltok kettesben programot, vagy amennyire neked igényed lenne és a többi esetben jöhet a család.

Ha ez nem jön be, én család- és pár terapeuta pszichológus segítséget kérném, akihez kettesben elmentek néhány alkalomra a pároddal. Valószínű neki egyéniben is szüksége lenne rá, hogy felismerje, nem annyira normális, hogy a családja a felnőtt életébe is ennyire beleszól, hiába szereti őket.

2022. dec. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%

"Erre pár nappal a randink előtt közli velem a kedvesem, hogy anyuka is jönne velünk, de kb. egy hónappal később, mert neki nem jó az időpont."



Könyörgöm mondjátok,hogy ez kamu kérdés!!! Esedezem! Nem azt mondom, hogy anyóssal nem lehet programotok, mielőtt bárki félre értené! Csak ez olyan hihetetlen,hogy levan valami beszélve és csak így bejelenti , hogy mi már máshogy döntöttünk anyámmal!

2022. dec. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
96%
Állitsd választás elé. Nincs az a nő aki ezzel együtt tudna élni. Vagy te és kevesebb anyukázás, vagy tényleg vegye feleségül őt.
2022. dec. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy jobban megertsuk a problemat: mi tortenik, ha azt mondod, "nem, most megyunk, ahogy megbeszeltuk:)".

En meg el is nevetnem magam, olyan hihetetlen lenne, hogy ilyet benyog.

De te "finoman es kedvesen" UTALGATSZ, lehet, hogy ezen kene valtoztatni??

2022. dec. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
14%
Nekem az asszony nem akarja engedni, hogy a barátnőmmel legyek. Hasonló szívás.
2022. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Azzal rontottad el, hogy azt hitted, majd a házasság megváltoztatja. Pedig nem. És te már a házasság előtt is láttad az intő jeleket, csak tettél rá magasról, mert majd megváltozik. Az a szomorú valóság kérdező, hogy nem fog. Egy mama pici fiához mentél hozzá, aki soha a büdös életben nem fog ellent mondani az anyjának, kivéve ha tényleg akkora a szerelem, hogy képes legyen konfrontálódni - de sajnos a kérdésedből nem ez jön le.
2022. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy itt te nem tehetsz semmit. Kicsaphatod a balhét, akkor majd egy időre javul a helyzet, de aztán minden ugyan olyan lesz. Vagy akár rosszabb, hiszen ha már nem csicskulsz be anyóséknak, akkor megszűnik a "jó kapcsolat" és te leszel a közellenség, aki ellenük uszítja a kicsi fiacskájukat. A férjednek kellene, hogy a sarkára álljon és lerendezze a családját. Ha neki nincs igénye a leválásra, akkor te igazából fejre is állhatsz.
2022. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!