Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Érdemes lehet a válást fontolg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes lehet a válást fontolgatnom?

Figyelt kérdés

Adott egy három éves kapcsolat, azt mondom szépen megvoltunk, de voltak viták. A feleségem egy nárcisztikus ember, nekem nem nagyon lehettek barátaim, nem járhattam sehova, féltékeny, sokszor nem tudja kezelni az indulatait. Született egy lányunk, de a problémák fokozódtak. Szeretem a feleségem, mert sok minden köt hozzá. Az anyósom folyamatosan beleszól az életünkbe, folyamatosan ellenem próbálja meg úszítani, ha kell fenyegetőzéssel. Jelenleg is egy ilyen dolog áll fent, hogy a válást akarja a kedves mama kicsikarni. Az unokáját csak a közösségi oldalakon “szereti”. A feleségem olyan szinten befolyásolta, hogy elköltözött tőlem haza. De megbánta és ő nem akar válni, amit a mama eröltet. Kezdem sajnos nagyon megunni az egészet, és már kezdek ott tartani, hogy én indítom el a válást. A jelenlegi helyzet a munkámra is rányomja a bélyeget, jelenleg kényszerszabadságra küldtek.

Már nem tudom mi lenne a jó, mert lelkileg nagyon tönkre megyek ebbe most.


30/F



2023. jan. 13. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Előtte még azt meg lehet próbálni most, hogy a feleséged is rájött, hogy nincs igaza az anyósnak és már nem akar vele élni meg válni, hogy megbeszélni vele ezt az egészet és javasolni, hogy ha nem is teljesen, de szakítsa meg vele a kapcsolatot (vagy legalább tegye helyre), mert ő is látja, hogy csak beleszól az életetekbe, ellened hangolja és az unokájával sem foglalkozik. Ha belemegy, az megoldaná a problémáitok nagy részét.
2023. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Kar fontolgatni ezt, eleg egyertelmu
2023. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

"A feleségem egy nárcisztikus ember, nekem nem nagyon lehettek barátaim, nem járhattam sehova, féltékeny, sokszor nem tudja kezelni az indulatait."


". Az anyósom folyamatosan beleszól az életünkbe, folyamatosan ellenem próbálja meg úszítani, ha kell fenyegetőzéssel."



A feleséged úgyis olyan amilyen, a drága anyós meg még ratesz pár lapáttal az egészre.

Nincs az az Isten, aki megmentené ezt a házasságot, mert mindkettő bemasolt rész arra utal, hogy a problémák nagyon súlyosak és csak rosszabb lesz a helyzet előbb utóbb, hiába akarna megvaltozni a nejed nem fog, maximum ideiglenesen, aztán minden kezdődik elölről.

2023. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
18%

Ülj le a feleségeddel négyszemközt, és beszéljétek meg hogy kinek mi a problémája a másikkal, és arra milyen megoldást tud javasolni.

Ebből az egészből KI KELL ZÁRNI az anyóst, mert neki semmi köze a ti házasságotokhoz.

Ha a feleséged nem tudja helyretenni az anyját, nem tudtok a kettőtök életével közös nevezőre jutni, akkor inkább add be te a válást. Keress egy ügyvédet aki elmondja hogy a jog szerint mihez van jogod neked, és mihez a feleségednek. Anyós pofázásával meg nem kell törődni.

Ha válásra kerül a sor, jobb ha megegyeztek egymás közt a gyerek láthatásáról, gyerektartásról, vagyonmegosztásról, de cserébe szabadon élhettek a toxikus mérgező légkör, érzelmi zsarolások nélkül. 30 évesen nem vagy még olyan öreg, hogy így éld le az életedet (vagy még rosszabbul) ahogy most van.

2023. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Minek vetted el?
2023. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Tetszik, amikor valaki már az első modnaton belül is önellentmondásba keveredik.


"azt mondom szépen megvoltunk"

"nekem nem nagyon lehettek barátaim"

Nem, nem voltatok meg jól. Már az elejétől kezdve rohadt ez a kapcsolat. Működésképtelen volt mindig is, és ezen kár lenne szépíteni.

Össze se kellett volna jönnöd egy ilyen agyamenttel.

2023. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Problémák minden kapcsolatban vannak, mindent meg lehet beszélni és oldani. Nálunk a fő probléma, az anyos. Akinek ha azt mondom, nem tűröm meg a házamban, akkor is oda megy pl amíg én dolgozom.


Még úgy, hogy én vagyok egy súlyos lelki válságban, még úgy sem mondom rá, hogy agyment vagy bármi. Mindennek van oka, akár annak is, hogy ő így viselkedik. Így az ilyen jellegű megnyilvánulást, mellőzzük!

2023. jan. 13. 14:46
 8/19 anonim ***** válasza:
37%

"De megbánta és ő nem akar válni"


Akkor jöjjön vissza, üljetek le beszélni erről.

Szerintem menjetek el párterápiára, hátha segít.

2023. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

Ezt nem fontolgatni kell, hanem holnap elválni a fszba.


Nárcisztikus, kontrollmániás ember SOHA nem változik, csak beadja neked, hogy jaj, megbántam.


Ideig-óráig igen, aztán ugyanúgy megy minden tovább.


Én nem éltem ilyen emberrel, apám ellenben már 10 éve, és rossz nézni, amit a nő művel vele (amikor teheti és apa épp nem 12 órázik, hogy addig se legyen otthon).

2023. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az évek mennek előre, ami jó volt egy kapcsolatban, az is elromolhat, de ami eleve gáz, az nem hogy nem lesz jobb, de rosszabb lesz.

Azt írod, hogy született egy lányotok. Akárki mondhat akármit, itt sok kapcsolatban megindul egy lefelé ívelő pálya. Szereted őket persze, de örökké nem tehetsz mindenkit magad elé. Próbálj meg kicsit csak a feleségeddel eltölteni egy kis minőségi időt, mint régen. Mindenki nélkül. Ha szeretitek egymást, akkor dolgoznotok kell a kapcsolatotokon. Nem írom azt, hogy a gyerek miatt, mert semmivel sem jobb egy mérgező közegben felnőnie. Ha nem megy, akkor viszont be kell látni és igen, elválni.

Egy életetek van, lehettek még boldogok mással is, miközben baráti viszonyban maradtok a gyermeketek kedvéért.

2023. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!