Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem állandóan hibásnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem állandóan hibásnak talál, a legkisebb dologra is robban ami miatt napokig, hetekig haragszik. Ő soha nem hibás természetesen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek!

Ne tudom egyszerűen már kihez fordulhatnék.

A feleségemmel 6 éve élünk együtt. Vannak gyerkőcök is. A probléma nehezen megfogalmazható de nagyon súlyos.

30 as éveinkben járunk mindketten, és viszonylag fiatalon jöttek a két gyerek

Én dolgozok ő pedig a gyerekekkel van otthon.

A nagyszülőknél élünk annak ellenére, hogy van saját lakásunk. Csak hogy nem akar odaköltözni. Mindenféle kifogásokkal áll elő amióta megvettük. Vidéken élünk és nem akar elköltözni sem, pedig lenne egy jobb munkalehetőségem is. Ő gyakorlatilag egész nap otthon van a gyerekekkel és a telefonozáson kívül nem csinál semmit, állandóan online üzletekből rendel és a sok ruhától nem férünk el. Gyakorlatilag semmilyen otthoni munkát nem hajlandó csinálni csak ritkán és akkor is nagy duzzogva.

Ha valamit óvatosan szóvá merek tenni, akkor már már válásig menő veszekedésbe torkollik a dolog.

Sőt, ha valamit meg merek kérdezni, vagy kérdőjelezni akkor is. Majd flegmázással és csendelveréssel büntet, de olyan is van, hogy másnap felhív csak azért, hogy folytassa a szapulásomat. Ha otthon én szeretnék valamit megcsinálni, rendet tenni akkor rámförmed, hogy ne nyúljak hozzá majd ő megcsinálja. De persze nem csinálja.

Minden miatt engem tart hibásnak és felelősnek, mindenről én tehetek. Ő természetesen soha nem hibás és semmiről nem tehet. Bocsánatot sose kér. Már a gyerek kérdezi tőlem, hogy miért utál engem anya? (Engem)

Lelkileg teljesen felőröl, stresszes vagyok és feszült. Gyakran a sírás kerülget. Nyilván nekem is vannak hibáim, ezt beismerem és voltam is felelős amiért elfogadtam a veszekedést. De az lehetetlen, hogy mindig csak én legyek. Sokszor van, hogy inkább bocsánatot kérek olyanért amit el sem követtem csak hagyja abba, ugyan is kb bármire bepöccen, akár egy mondatra, egy szóra, egy nézésre, egy messenger üzenetre amit ő máshogy gondol.

Szeretem a gyerekeimet és nem akarom otthagyni őket, de ez felemészt.

Sokszor próbáltam helyrehozni megjavítani de ő a kisujját sem mozdítja. Terapeutáról hallani sem akar, ő azt állítja őt nem érdekli már a dolog. Sokszor gúnyolódik és úgy aláz meg, hogy észre sem veszi. A családja nem meri szóvá tenni mert félnek a haragjától.

Kérlek adjatok tanácsot mit tehetnék?



2023. jan. 14. 11:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Válás.
2023. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
26 éves nőként mondom hogy válj el. A fenének nincs erre szüksége. Nem tudom miért ilyen hárpia a feleséged de ha megbeszélni nem tudjátok akkor ennek az egésznek nincs értelme.
2023. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Válj el, a gyerekeiddel inkább tölts kevesebb időt, de az legyen minőségi, ne azt kelljen hallaniuk, hogy ti éppen min balhéztok.

Az én szüleim is elváltak, ettől függetlenül rengeteg pozitív emlékem és élményem van apukámmal gyerekkoromból. Lehetsz jó apa úgy is, ha nem velük laksz. Persze hiányozni fognak, de ez van.

2023. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

"Már a gyerek kérdezi tőlem, hogy miért utál engem anya? (Engem)"


Borzasztóan sajnálom, hogy idáig fajult ez a helyzet. Szegény te. Szegény gyerekek. Szerintem a válás az egyetlen opció... 😥

2023. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy Csernus dr szokta volt mondani, ezeket azzal az emberrel lehet megcsinálni aki hagyja magát. Te hagyod magad már régóta, ez lett nálatok az "alapfelállás", és erre a feleséged rájött.

Vagyis rájött hogy veled mindent meg lehet csinálni, mert a csicskája vagy. Ő dominál a kapcsolatban, mert te hagyod. Ezzel persze nem azt akarom mondani hogy te domináld le őt, csak a tényeket írtam le a kapcsolatotokról.

Egyébként a te életedért te vagy felelős. Tegyél ellene hogy ne így élj!

Ha a feleséged nem hajlandó terápiára menni, akkor én a helyedben válnék. Így életed végéig ki leszel használva anyagilag, mert csak arra "használ" téged. Idővel ez egyre rosszabb lesz.

A gyerekekre kár hivatkozni, milliók képesek voltak elválni gyerek mellett is. Sokkal rosszabb a gyerekeknek a mérgező, vitákkal teli légkörben felnőni, ahol azt látják hogy apa és anya mindig szomorúak, feszültek, veszekednek, nem mosolyognak, nem ölelik meg egymást stb.

Nekik így ilyen mintákat fogtok átadni, ebben a légkörben fognak szocializálódni, ami miatt majd ők sem lesznek képesek normális párkapcsolatot kialakítani, és járhatnak majd pszichológushoz, mert nem értik hogy miért van ez (hosszú távon így tönkreteszitek az életüket, úgy hogy észre sem veszitek).

A gyerekekkel válás után is lehet normálisan foglalkozni, igen sok embernek megy is, hozzáállás kérdése az egész.

De tartok tőle hogy te annyira "behódoló, szolgalelkű" típus vagy, hogy téged válás után is kizsigerelne a feleséged anyagilag, mert képtelen vagy az asztalra csapni, meghúzni a határaidat, kiállni a döntéseid mellett, határozottan képviselni magadat. Érzelmileg a végtelenségig zsarolható vagy. Ajánlom neked, hogy menj el egyedül egy pszichológushoz, és elemezzétek ki, hogy miért nem vagy képes kiállni magadért (és nem kell a gyerekekkel takarózni, mások is képesek elválni és új életet kezdeni).

2023. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%
Ez a szituáció pont olyan, mintha az öcsémet hallanám. Én azt mondtam neki, zavarja el az asszonyt dolgozni, amint a gyerekek elérik a megfelelő életkort ehhez. Foglalkoztatni kell őt, különben unalmában rossz szokásokat vesz fel. Pl. a vég nélküli ruhavásárlás is ilyen. Meg a sok felesleges veszekedés is csak pótcselekvés. Feszültségleadás. Azt azért le merném fogadni, hogy a szex sincsen már rendben közöttetek. Egy igazi elkényeztetett nőt vettél feleségül, aki ahelyett, hogy megteremtené a családi tűzhely melegét, a család ellen dolgozik. Tanácsot??? Nem kell az ilyennek a kezébe adni minden pénzt ill. bankkártyát. És azért a pénzért, amit odaadsz neki, legyenek határozott elvárásaid a háztartásban. Engem nem érdekelne, ha megsértődik, meg ha kiabál. Akkor csinálnék vele egy akkora cirkuszt, hogy örökre megtanulná, hol a helye. Velem ezt nem csinálhatná tovább, amit ti megengedtek neki családilag. Nőként gondolom azt, hogy ez túlmegy a határokon. Ha válással fenyeget, akkor mondd meg neki, hogy ezután a saját pénzét költi, és a saját mocskában lakik. Nyilván a szülei sem mertek ellentmondani neki, és most Te sem, innen építette fel ezt az úthenger stílust. Mondj neki ellen, és tanuld meg kinyomni a telefonodat is. Nézz szembe a félelmeiddel!
2023. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy az utolsó írja.Nőként mondom ezt ne hagyd! Jobb melót és az önálló lakást feladni? Én is aut mondom irány, menjen dolgozni, ha nem akar, akkor válás.
2023. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

"Terapeutáról hallani sem akar, ő azt állítja őt nem érdekli már a dolog. Sokszor gúnyolódik és úgy aláz meg, hogy észre sem veszi."


Ilyen személyt te hiába fogsz kioktatni, ultimátumot adni úgysem érdekli, kijelentette világosan érthetően, ráadásul úgy tűnik ki nem állhat, lehet még gyűlöl is.

Miért alaznad még magadat jobban, vagy esélyt adnál egy olyan embernek, akit nem érdekel, hogy veled mi van?

Ott kell hagyni, a gyerekekkel pedig találkozol, amikor lehet.

Egyáltalán nem jó nekik sem amit művel a feleséged, basszus az egyik úgy gondolja, hogy utál a feleséged!

Ez egyszerűen szörnyű és nem érdemel több figyelmet, te pedig megaláztatást.

Válj el minél előbb.

2023. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
16%
Hagyjátok, nem érdekli a kérdezőt! Nem ír vusdza, megérdemli a sorsát
2023. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem a gyerekeimet és nem akarom, hogy akárcsak egy napra is ne lássam őket. Ők a mindenem.

A stílushoz még hozzátartozik az a viselkedés, hogy ha egy két napig nincs vita akkor addig piszkál és keresi a lehetőséget amíg visszaszólok majd nekem ugrik, hogy micsoda alak vagyok, hogy állandóan veszekedek.

Bármit mondok a hibát és sértést keresi benne amit kiforgathat és ellenem “használ”, illetve később bármikor felhánytorgat.

Boldogtalan és szomorú vagyok, hiányzik a szeretet és kedvesség.

Ő meg sem próbál változni.

2023. jan. 14. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!