Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kötöttetek/fogtok kötni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötöttetek/fogtok kötni házassági szerződést? Ha igen, miért, ha nem, miért nem ? :)

Figyelt kérdés
szept. 24. 22:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%
Mi már házasok vagyunk, most készülünk házat venni, de a férjem jóval többet fog beletenni az önerőbe. Ezt akarjuk lefektetni a szerződésben, mert mindketten hoztunk gyereket a házasságba. Majd amikor örökölnek, tiszta tulajdonviszonyok legyenek.
szept. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
36%
Nekem ez kinyírja a házasság lényegét. Megesküszöm, hogy örökre, és jóban, rosszban, de azért beszéljük meg, hogy mi van, ha mégsem, najó, írjunk erről egy szerződést is, de én esküszöm, hogy el nem hagylak. Nekem ez mindig is logikai bukfenc volt. Aki félti a vagyonát, egyszerűen ne házasodjon meg, és semmi nem fog változni.
szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
41%

Egy ismerősöm sztoriját nézve én mindenképpen csak ajánlani tudom a házassági szerződést. Legfeljebb nem használjátok fel ha nem lesz rá szükség.

Férfi ismerősöm örökölt egy belvárosi lakást. Később megismerkedett egy nővel akit feleségül is vett. Az első gyerek megszületéséig abban a lakásban laktak. Később a nő rábeszélte hogy adja el a srác az örökölt lakását és vegyenek egy házat. A csaj gyakorlatilag "csak" egy bőrönddel jött a kapcsolatba. Megvették a házat, oda született a második gyerek.

Persze később elváltak, a nő vitte mindennek a felét, mert nem volt házassági szerződés róla hogy a srác beletette az örökölt lakásának a teljes árát. Mivel "bevitte a közösbe", így jól megszívta az egészet vagyonmegosztáskor.

Az örökség csak akkor marad különvagyon ha azt ténylegesen külön kezelik, nem lesz "beolvasztva" egy majdani közös ingatlanba, vagy írnak házassági szerződést.

Egyébként teljesen mindegy hogy ki a nő vagy a férfi a történetben, senki sem tudhatja hogy mi lesz 10-20 év múlva, senki nem jós. Mindenki akkor fogja a fejét amikor évekkel (évtizedekkel) később megtörténik a baj.

Ma már amikor gyakorlatilag lakhatási válság van, nem árt pénzügyileg is tudatosabban gondolkodni, baj esetére is előre tervezni.

Aki meg hisztizik egy házassági szerződés miatt az meg eleve gyanús.

Meg lehet azt a szerződést úgy is fogalmaztatni az ügyvéddel hogy mindkét felet egyformán védje.

szept. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

Ez érdekes 13-as.

Vagy nem igaz a sztori vagy nem így volt a sztori.

Az örökölt ingatlan eladása esetén befolyó összeg külön vagyonnak számít, ahogy az ebből pénzből vett másik ingatlan/autó/bármi.

Ehhez nem kell szerződés.

szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

12

Gondolom pasi vagy...

szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
En nokent nem szeretnek, bevallom. Koppra ugyanannyit keresunk egyebkent, szoval nincs koztunk vagyoni kukonbseg, gyereket nem tervezunk.
szept. 25. 16:56
 17/27 anonim válasza:
22%

Értelmes ember köt. Ismertebb nevén vagyonjogi szerződést. Ennek a bizalomhoz vagy szerelemhez éppen semmi köze. Ahogy autót sem vesz az ember anélkül, hogy nem papírozza le, pusztán mert ismeri a kereskedőt, úgy semmi mást sem. A hazai jog nem véletlenül szabályozza a dolgokat. Rengeteg a válás, senki nem tudja hogy mi lesz 30-40 év múlva mikor most éppen a 40 évesek közt tarol a válás. Válóperes ügyvédre aztán szépen elköltheti mindkét fél a vagyonuk felét. De olyanról is tudok mikor egyik fél halála esetében a rokonok perelték az életben maradottat. Meg olyanról is mikor a férj a feleség tudta nélkül vett fel hitelt az anyja számára. Aztán a férj elhunyta után a feleség koppant hogy van egy nem kis hitel....az anyós házán meg virított az új tető.

Amikor a vagyonjogi szerződés ellen egyik fél tiltakozik, akkor már gyanús a helyzet...mert ugye nem az szokott tiltakozni aki az örökölt lakásba viszi a házastársát. Tehát a kérdés innentől okafogyott. Tisztességes pár esetében alap, nem is kérdés-minden ismerősöm-rokonom kötött. Persze hallottam én már házasság ellen is, az élettársi viszonyt favorizáló kijelentéseket is: -a házasság csak egy papír. :) Na, igen, csak nem mindegy mi áll a papíron!

szept. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
15%

14-es. Nem igaz. Együttélés éveit számításba véve a bíróság simán dönthet arról, hogy nem kis összeget kell fizetnie a lakásból távozónak. Kollégám örökölt családi házába vitte új barátnőjét, aki addig egy szociális lakásban lakott a lányával aminek nagyon alacsony volt a bérleti díja. Felmondta és a kollégámhoz költöztek. Pár év után szétmentek-elköltözött, a srác maradt a családi házban de a ház árának a harmadát ki kellett fizetnie a hölgynek. Természetesen nem adta el a házat de hitelt kellett felvegyen hogy ki tudja fizetni. A hölgy a bíróságon azzal vádolta, hogy felmondatta vele a nagyon olcsó szociális albérletét és nincs hova költözzön a lányával. (a lány természetesen nem a kollégámtól volt)

Szóval, igen, az örökölt ingatlan eladása esetén befolyó összeg külön vagyonnak számít, de ez nem jelenti azt, hogy a bíróságon nem mondhatja a bőrönddel jött, hogy az alatt az 5-10 év alatt minden fillérjét a háztulajdonosra költötte, plusz főzött-mosott-takarított rá, és X összegre igényt tart hogy újra tudja kezdeni az életét pláne egy gyerekkel. A házat öröklő fél meg bizonygathatja, hogy az eladott örökségéből vették a közös házat és nem az történt hogy elitta és a bőrönddel jött házastárs fizetéséből vették az új házat. Ez így elég kuszán hangzik, de a lényeg, hogy az új ház kinek a nevén van. Mert ha az eladott örökölt ház a férj nevén volt és az új vásárolt ház is, akkor jobb a helyzet. De ha az új közös néven van akkor ráfázott! Akár mindenét is bukhatja nem csak a felét. Pláne ha az asszonynak ítélik a 2 gyereket. Mehet a híd alá a volt örökségével. Érdemes elolvasni: [link]

szept. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
74%
Nem, esetünkben nincs sok értelme. Mindketten már házasságkötés előtt rendelkezünk saját ingatlannal, ugyanannyit keresünk, vállalkozás nincs. Váláskor mindkettőnknek lenne hova menni, minden más feleződik. De egyébként ha válás lenne, nekem amúgy a legkisebb bajom is nagyobb lenne annál, hogy akkor kié a mosógép...
szept. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

"tt, hogy az alatt az 5-10 év alatt minden fillérjét a háztulajdonosra költötte, plusz főzött-mosott-takarított rá, és X összegre igény"


EZ nyilván számít. A háztartásdi munkát is összegszerűsíthetik. És nem az örökségből kap tulajdonrészt, hanem egyéb dolgok miatt kell a másik félnek fizetnie a vagyonmegosztás során, és ha nincs más, akkor csak az ingatlaából tudja.

szept. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!