Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan akinek jehova...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan akinek jehova tanuja a férje, felesége? Milyen volt az esküvő szokások stb? Milyen vele együttélni? Nem karácsonyoztok, szülinapoztok stb?

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, erre csak jehovisták fognak válaszolni, és azt fogják írni, hogy minden szép és jó.
2012. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én valaha pár hónapig régebben jártam az összejöveteleikre, -de már rég nem járok. nem karácsonyoznak, nem tartanak szülinapot.Szerintem nehéz lehet annak így élni, aki nem osztja a nézeteiket...
2012. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Húgom egyik barátnőjének anyja nemrég kitalálta, hogy ők is jehova tanúi lesznek. A kiscsaj még anno együtt első áldozott és bérmálkozott a húgommal, szóval érdekes. :D És emlékszem, a leányzó most karácsonykor kérte a húgomat és a barátnőit, ne karácsony címén ajándékozzák egymást, hanem csak úgy, mert ő nem ünnepelheti azt.

Ekkora baromságot! Még hagyján, hogy az anya olyan hibbant, hogy ilyen vallást felvesz, de a gyerekét belekényszeríteni?

2012. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Jehova, csak jehovával házasodhat. Innentől nekik minden tökély, mert így lett elrendelve.
2012. máj. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

anyósom is az. engem nem zavar, amíg nekem nem mondogatja. Mondjuk rosszul esik, hogy karácsonykor egy tábla csokit nem kapok tőlük (nem az ajándék miatt, csak na..)

de nem is ez a baj, hanem hogy a gyűlések vagy mik miatt nincs ideje takarítani meg hasonlók...és hogy a kislányt is cipeli magával (most 5 éves). Persze a kislánynak van ajándék karira meg minden....szóval ő nem is érti az egészet, csak eljár vele. tömik tele a fejét a marhaságokkal..na mindegy.

2012. máj. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
...én meg nem megyek ma jehova...
2012. máj. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy offnak tűnik, de én pont ezek miatt tartom egy káros szektának az ilyesmit. Szép és tiszteletre méltó dolog a hit, a vallás, de az, amikor az szembemegy az ember legtermészetesebb igényeivel és az élet szépségeivel (lásd ünnepek pl.) akkor az igenis káros és nem előre visz, hanem alárendeltségi szerepet kényszerít. Én eleve egy szabad szellemű gondolkodó vagyok és minden olyanért haragszom, ami az embert olyasmiben korlátozza, aminek a kiélése egyébként nincs senkire és semmire negatív hatással. Pl a karácsonyozás meghittségével ártunk? Naugye, hogy nem. Akkor ennek tiltása kártékony.
2012. máj. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

érdekes...mamám is jehova tanuja ugymond...de ő hál istennek nem követ sok mindent, amit ott "elvárnak"...istennek hála minden egyes ünnepet megtart velünk együtt...igaz, ez mindig is igy volt...miota jehozva tanuja lett, azóta is ugyanúgy van minden, csak heti egyszer, ha úgy tartja kedve, elmegy a gyülésekre stb. nem korlátozza őt semmiben, mindent ugyanúgy csinál...én nem bírnék úgy élni, mint a jehova tanúi...hitem van, istenfélő vagyok...de a korlátozottságot nem bírom....sokszor mentem el mamámmal ilyen gyülésekre...de csak mikor nekem úgy volt kedvem...szóval...mamám normálisan müködi ezt a dolgot istennekhála! nála van karácsony, szülinap, húsvét....meg amúgyis katolikus....ő csak élvezi egyes részeit és kész! hogy ott van és olvashatja az Őrtornyot stb. :)

23L

2012. máj. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Valaki fentebb már megmondta a tutit: olyan nincs, hogy hozzámész egy jehovához, te pedig nem vagy az. Ha az egy igazi, hithű jehova tanúja, akkor az csak hitbelivel ismerkedik.


Anyám egyik unokatestvére megszállott fanatikus. Egyszer beleszeretett egy helyi csávóba. Tudtuk, hogy sóvárog utána meg nagyon tetszik neki (akkor már évek óta özvegy volt, örültünk volna neki, ha talál valakit magának), és egyszer mondta nekem hónapokkal később, hogy szóba sem jöhet, elvégre a pasas nem jehova tanúja, így pedig tilos.

2012. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nos a "tiltás" ellenére ,vannak olyanok akik mégis úgy házasodtak össze ,hogy csak az egyik fél tanú a másik nem.

Persze ez nagyon ritka de van ilyen is. De az is tény hogy az ilyen házasságnak nagyon nem örülnek.

Az viszont gyakoribb dolog hogy már házasok s az egyik fél tanú lesz a másik viszont nem.

2012. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!