Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem nem akar engem és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem akar engem és a picit?

Figyelt kérdés
A férjemnek sajnos eléggé gyerekes még a felfogása. Amit tetőz még az is hogy egyedül nevelkedett testvér nélkül és a szülei elváltak. Mind a két szülő jó anyagi helyzetben van, tehát megkapott és megkap mindent amit csak szeretne! ez bizonyos szempontból nagyon jó, másrészt nagyon rossz. én mindég is szegényebb életet éltem. meg volt mindenünk, de azért kuporgatni és dolgozni kellett! Sajnos semmit nem tud értékelni abból kifolyólag, hogy minden az ölébe pottyant eddig! kocsi, legújabb telefonok, most családi ház. nincsenek kitűzött céljai, tudja éppen hogy akar dolgozni, de várja hogy anyukája vagy apukája elintézze neki. de dolgozni sem szeret, inkább csak a számítógép előtt ülni és játszani. édesanyámnak amikor segíteni kell, az is nagyon megeröltető a számára, pedig csak fűnyírás vagy éppen fa pakolás az amit kért tőle. Édesapámat 2 hónapja veszítettük el, itt maradtunk anya, én és húgom egy nagy családi házban, amit nem tud fenntartani édesanyám egyedül, eladni nem tudjuk, mert vevő az nincs, nem tud minden munkát elvégezni. ha a férjem nem segít akkor nekem kell. én 34 hetes terhes vagyok. amikor teherbe estem, mondtam neki, hogy nem kötelezem arra hogy vállalja a felelősségeket amik egy pici babával járnak, de én nem vagyok képes elvenni egy életet, hiába nincsen még semmim, mindent meg lehet oldani csak akarni kell! én így gondolom. aztán úgy döntött hogy velem marad és vállalja a picit! De mégis azt érzi, hogy én belekényszerítettem ebbe a helyzetbe, hogy én döntöttem az ő sorsa felett, pedig ez nem így van! csak az a baj, hogy amikor beszélgetünk és én a megerősítésére vágyom, akkor ezt a fejemhez is vágja! ami nagyon rosszul esik!! miért gondolkodik így? hogyan tudnám megértetni vele, hogy az életben mik azok a dolgok amiket értékelni kellene? nagyon rosszul esnek ezek a dolgok és nagyon tanácstalan vagyok, hogy mit kellene tennem!! segítsetek!!

2012. jún. 19. 13:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Azt írtad, hogy a férjed. Akkor, ha terhes vagy mi az, hogy "nem akarom belekényszeríteni"?? A házasságokban születnek gyerekek (azon kívül is), de ha elvett csak veled képzeli el az életet... Ha tud gyereket csinálni a feleségének, tudnia kéne nevelni is.

Másrészt nem hinném, hogy az utolsó két hónapban vett volna pálfordulatot. Mikor hozzámentél hasonló lehetett az emberekhez munkához való hozzáállása. Tehát nagyon jól tudtad hogy viszonyul az életéhez, ezért vagy ennek ellenére mentél hozzá. Ebbe a hibába esik sok nő, hogy azt gondolja "a házasság után majd értem megváltozik" Na ez nem így van.

Igazából a mit kellene tennem kérdésedre egy választ tudok. Semmit. Mert ugyan terhesen férjes asszonyként mit tehetnél... Reménykedj, hogy a gyerek tényleg megváltoztatja majd és egy lusta dögből, család és munkaszerető embert farag. VAGY válj el. Más lehetőséged nincs.

2012. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
50%

Nem lett volna szabad azt mondani neki, hogy nem köteles vállalni a babát.KÖTELES, mivel az övé is.Ilyen embertől nem is várhatsz sokat sajnos.Engem is nagyon zavar, ha sokat "játszik" a férjem, de ő dolgozik, segít gyereket nevelni, mindent rendez-intéz.Ezt Te választottad így, sajnos vállalnod kell a következményeket.

Az a baj, azt hiszik sokan, hogy egy gyerek majd mindent megváltoztat. (Én sajnállak)

2012. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
Hogy reagált arra, hogy várandós vagy? Mert csak az derül ki, hogy azt mondtad neki, hogy nem kényszeríted. Magától nem jut eszébe, hogy esetleg segítsen a családodon?tokon? Van egyébként köztetek normális kommunikáció? Meg tudjátok beszélni a problémákat?
2012. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
igen, tudtam, hogy ilyen a hozzáállása, csak azt reméltem, hogy idővel felnő! lehet, hogy igazad van és az én hibám, hogy így gondoltam. szeretett volna ő is gyereket, de később. nem mostanra terveztük az tény. csak remélem hogy a baba érkezése ráébreszti majd, hogy mit kell tennie. :S köszönöm első válaszoló
2012. jún. 19. 13:41
 5/30 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: de így is úgy gondolja h kényszerítettem, hisz én kijelentettem hogy nem vetetem el. ha még ennyi választást sem adok neki akkor mi lett volna?
2012. jún. 19. 13:44
 6/30 anonim ***** válasza:
35%

Első vagyok és én is remélem:)

Tudom sovány vigasz, de van az a típusú férfi aki beleszeret a gyerekébe mihelyst meglátja. Igaz őket sokszor maga a várandósság nem köti le.

Ha beleszeret a babába nyert ügyed van, mert a holdon is fejtene kavicsot érte. Csak remélni tudod, hogy ez a típus a férjed.

2012. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek van igaza szerintem. Kivéve azt, hogy "ha tud gyereket csinálni, akkor nevelni is tudja". Ugyan. Egy 16 éves is tud gyereket csinálni, mégsem tudná nevelni. Ha gyerekes a férjed(tökmindegy hány éves), te hozzámentél, és annak ellenére vállaltad a kicsit, hogy tudhatod: úgyis egyedül kell vesződnöd mindennel (mert a férjed ettől nem fog felnőni), akkor igazából magadnak köszönheted a dolgot.


Igaz, hogy megkérdezted, hogy vállalja-e a kicsit, de azt neked is be kellett volna látnod, hogy más az amit mond, és más az amire hajlandó/képes. Ez már a te hibád, hogy hiszel neki. Hisz ismered, láthatod, hogy nem számíthatsz rá. Ilyen szempontból neked is gyerekes a felfogásod. Gondolom, már jó ideje felnőtt(jogilag) így már változni biztosan nem fog, hiába minden beszélgetés. Nem vagyok váláspárti, de az az igazság, hogy ami az elejétől kezdve rossz, azon javítani nem lehet, csak végetvetni neki.

2012. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak: amikor megtudta hogy babánk lesz akkor láthatóan örült neki, csak amikor tovább gondolta a dolgot, akkor elbizonytalanodott. magától sajnos nem látja ha valami munka van a ház körül, de ha mondjuk is neki, akkor ha meg is csinálja, akkor puffog hozzá egy sort és úgy csinálja meg.. mert, hogy ő engem vett el nem a családomat.
2012. jún. 19. 13:50
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Első vagyok:

Ha tud gyereket csinálni házasságban nevelni is kéne tudnia. Igazad volt, így gondoltam és így igaz a kijelentés. Ahogy leírtam először tényleg nem túl precíz megfogalmazás.

Bocsi a többiektől az offért

2012. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%

6. vagyok

Én amondó vagyok, hogy ha a gyereket legalább az egyik fél nem akarja, akkor el kell vetetni. Ebből a szemszögből a férjednek valóban igaza van, mert mit tehet? lesz egy gyereke, akit vagy "nevel" vagy rossz embernek kiáltják ki, és ő is annak érzi magát, holott valószínűleg nem akarta a kicsit. És ez az ő érzése, mindenkinek joga lenne eldönteni, hogy akar-e szülő lenni vagy sem. Tulajdonképpen tényleg döntöttél felette.


Te lehetnél anya más férfitól is, neki viszont nem jutott más választás: apa lesz vagy apa lesz.


Hajadonok, tanulság: Érett férfihoz menjetek hozzá és még házasság előtt kerüljön szóba a baba téma, mert különben ilyen csúnya vége lesz.

2012. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!