Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Döntöttetek már a férjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Döntöttetek már a férjetek "ellen"? Éreztette a hatását a házasságotokban? (többi lent)

Figyelt kérdés

A férjemmel 10 éve vagyunk együtt, van egy három éves kisfiunk. Nehezen élünk meg, mindketten a "semmiből" jöttünk. Törlesztjük a hitelt, fizetjük amit kell, hónap végére kevés marad. Van egy 15 éves öccse, aki elég nehéz eset. Próbál rá a férjem hatni, de nem sok látszatja van, a szülők nem igazán nagy minták, a gyerek azt csinál amit éppen akar. A férjem szeretné ha magunkhoz vennénk. Én nagyon félek ettől. Egyrészt, mint írtam pénzünk sincs, másrészt félek attól, hogy az eddigi családi életünk teljesen szétoszlik egy problémás kamasz miatt. Szóval nagyon a nem felé hajlok. Bár sajnálom néha a srácot. Félek, hogy gond lesz abból, hogy elutasítom a testvérét. De ha idekerül, arra is rámehet a házasságunk. Nem hiszem, hogy szörnyű lennék emiatt, de ha az is vagyok, csak a családom és a gyerekem akarom védeni.

Élt át valaki ilyet, (nem ezt a szituációt) csak amikor valamelyik akarata érvényesült nagy döntésekben.

Illetve ti befogadnátok a fiút?



2012. okt. 5. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
nem venném magamhoz a tesót. ott a kisfiatok,ő is "veszélyben" lehet így,és a ti kapcsolatotok is. segítse ha akarja,próbálja nevelgetni,de ne vigye oda. én semmiképp sem engedném!
2012. okt. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

En befogadtam az öccsét felnõttember, és a végén befolyásolta a férjemet, uszitotta rám, mert neki senkije nem volt. Csak az irigység volt benne!

A férjed tesóját még lehet nevelni, és talán tudtok még ráhatni. En befogadnám, aztán ha nem viselkedne jól, akkor ultimátumot adnék neki.

Igy legalább nem lesz lelkiismeretfurdalásod, hogy meg sem próbáltad. Sok sikert!

2012. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Tartanék egy próbát. Pl 2 hónap 3 vagy fél év, és, ha a gyerekre lehet hatni és besegít, akár házimunkában akár gyerekvigyázásban, esetleg elmegy újságot hordani és ha nem marad hó végére belead a rezsibe (de csak ha nem marad lóvé) akkor oké. Magyarán, ha tud viselkedni! Ha nem megy akkor sajnos nem!

Én azért tennék egy próbát, kb 1 hónap, azalatt lehet látni, h változott-e a gyerek vagy nem.

24/N

2012. okt. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Én nem biztos,hogy magunkhoz venném, DE ha a fordított helyzetre gondolok, talán mégis.

Ha az én kisöcsémről lenne szó iszonyat rossz érzés lenne,ha ő negatívan reagálná le!

Én mindig a fordított helyzetekre gondolok és lehet az alapján is dönteni.

2012. okt. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
En a hugom fogadtam be kiskamaszkent sok gond volt belole de azt hiszem megtettem a kotelessegem a csaladom fele.A hugom egy okos komoly no lett szeret nehaa halas neha nem de nem az a lenyeg.Nem tudom megtennem e megegyszer azt hiszem nem.Tul sok aldozatot kovetel a sjat csaladomtol.
2012. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én elgondolkodnék rajta erősen, hogy nincs-e más megoldás, tényleg annyira borzalmas-e a helyzet, hogy ez az egyetlen lehetőség.

Menjen hozzátok kezdetben csak hétvégékre, 2-3 teljes napra, esetleg iskolai szünetekben 1-1 hétre, figyeljétek hogyan viselkedik (előbb utóbb felszabadul és abszolút otthon érzi majd magát, arra kell figyelni ilyenkor hogyan viselkedik veletek), próbáljátok jó irányba terelni, jó példát mutatni és ha úgy látod minden oké lesz, akkor vessétek fel neki az ötletet, hogy költözzön hozzátok.

Nem gondolom, hogy minden fekete és fehér lenne, egy ilyen döntést meg kell rágni alaposan és csak ezután dönteni!

2012. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem venném magamhoz. A házasságotok simán rámehet. Megértelek. Főleg egy kamasszal nehéz, de a férjednek be kellene látnia hogy nem ő a gyerek apja hanem a testvére és ti külön saját életet éltek. Nem várhatja el tőled hogy te neveld. A szüleire próbáljon hatni inkább. Állj a sarkadra és beszélj vele. Ti már külön család vagytok. Számíthat rá mint testvérre de ne akarjon az apja lenni!
2012. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tenném, hogy keresnék neki egy megfelelő középiskolát, ahol a kollégiumban fegyelmet tartanak. Beiratnám oda, és hétvégenként hozzánk járna haza. Így megkapná a megfelelő nevelést, és a megfelelő családi példát is. Nagyon sok középiskolás él kollégiumban, nem hiszem,h ez hátrányára válna.
2012. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A kollégiummal az a baj, hogy azt sem tudnánk most fizetni.

Mindenesetre a hétvégéket megpróbáljuk, hátha összecsiszolódunk. Bár kérdés, hogy mennyire akar majd velünk lenni a haverok helyett

2012. okt. 5. 14:34
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem! És próbát sem tartanék! Ha egyszer a nyakatokon van, sose szabadultok meg tőle!


Majd akkor nálatok csinál azt, amit akar, a szülők meg úgy lesznek vele, hogy de jó, nem minket boldogít, meg nem kerül végre annyiba, eszükben sem lesz visszakérni, a férjednek meg majd lelkiismeret furdalása lesz, hogy csak nem adhatja vissza, mint egy mosógépet garanciában! És akkor ott lesz a nyakatokon egy 15 éves problémás kamasz.


Vannak neki szülei, egy 15 évest pedig nem azért mondom, de ha annyira elkanászodott, már szinte késő nevelni, de legalábbis nektek biztos. Neked mindig odavágná, hogy ne szólj bele nem vagy az anyja, meg senkije se, ha meg igazán kis majom a tesód előtt tenné a szépet, meg ellened fordítaná.


Semmiképpen nem venném oda.


Nagyon maximum egy magatehetetlen rokont vennék oda, de még az esetben is ha a férjem rokona, akkor extrán elgondolkodnék, hogy akarom-e én őt gondozni, mert, hogy nem a férj fogja az is hét szentség, és nem-e jobb egy otthon, mert az ilyenekre tényleg rámehet a házasság.


De egy kamaszt, aki csak problémás és nem nevelték meg a világ minden kincséért sem vennék a nyakamba. Meg még az kell a három éves kisfiadnak, hogy lássa az elfuserált nevelésű "mintát" meg a veszekedéseket.


Lehet a filmekben működik, de ez a valóság. Neveljék a szülei! A férjed is felnőtt!

2012. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!