Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csalódott vagyok, úgy érzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csalódott vagyok, úgy érzem tartunk sehová a kapcsolatunkban. Mintha más embert ismertem volna meg. Mit várhatok ettől?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok a párommal, nagyon rendes, szorgalmas, dolgos, kitartó embernek ismertem meg. Sokat dolgozott, mellette gyakorolt (egy másik szakmában, hogy azzal foglalkozhasson később), teljesen életrevaló volt.

Volt egy rosszul sikerült kapcsolata előttem, ahonnan "megörökölt" egy többmilliós kölcsönt, az utóbbi időben pedig kiderült még kettő, együtt 2 milliós összeg.

Az elmúlt másfél év alatt a jobb lehetőség reményében kétszer váltott munkahelyet. Most ott tart, hogy a havonta kifizetendő részlet másfélszer annyi, mint amennyit keres, a többit maszek melóból állja, vagy a szülei segítik.

Mindketten otthon lakunk.

Fél éve kerültem új munkahelyre, mostanra eljutottam odáig, hogy elkezdhessek félretenni.

Lassan betöltöm a 25-öt, és vágyom olyan dolgokra, amelyekhez egyedül kevés vagyok. Szeretném, ha közösen jövőt alapozhatnánk, ahogyan ez normális lenne, állítása szerint ő is ezt szeretné,de valljuk be, így elég nehéz lesz. Őt is eltartani nem tudom, ő pedig anyagilag nem tud részt venni a közös élet kezdésében. Fel tudnék robbanni, ha arra gondolok, hogy az előző barátnő miatt vagyok most ilyen helyzetben.

Ahogy telik az idő, a szüleimnek is feltűnt, hogy mintha az állóvízben állna, tulajdonképpen nem mozdul semerre, hogy jobb lehessen a helyzet, pedig tehetné, aminek hangot is adnak többször (természetesen az ő jelenléte nélkül).

Azt mondják szeretik, csak engem néznek, hogy nem tudok rá érdemben alapozni, és tulajdonképpen igazuk van.

Szeretem, tényleg nagyon jó ember, de egyre inkább elkeserít a tehetetlensége, hogy mintha teljesen elégedett lenne az életével így, beletörődött volna, és hogy én sem tudom, hogyan segíthetnék.

Időnként megfordul a fejemben, hogy van-e értelme várni... Ettől meg rossz embernek érzem magam. Én nem akarom, hogy az élet a pénz körül forogjon, nem akarok milliókat, csak esélyt egy csendes zugra, és egy nyugodt életre, társasan.

Őszintén, mit gondoltok egy ilyen helyzetről? Ti mit tennétek ilyenkor?



2012. nov. 20. 18:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az ilyen esetekben derül, ki hogy mekkora a marhaság a "pénz nem számít" meg a "szerelem mindent legyőz" duma.

Ez a kölcsön olyan, mint az előző kapcsolatból született gyerek; vagy elfogadod, vagy inkább szakíts.

2012. nov. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
97%

huuuu ez nagyon nehéz szituáció..

Próbáltad neki elhinteni,hogy neked ez így nem jó,és kellene lépnie valamit?persze a pénz nem boldogít de akkor is nagy úr... SZeretné a közös jövőt vagy neki ez így jó?

2012. nov. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tud egy kapcsolatból valaki megörökölni több milliót, majd hogy tud kiderülni csak később még 2 millió? Tényleg, nem kötözködésből, csak fogalmam sincs, milyen esetben lehet valakinek egy kapcsolatból ennyi kölcsöne.
2012. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Kedves #2, és ha "elhinti" akkor mi van? Ezt ki kell fizetni. Ennyi. Ez nem egy olyan probléma, amit beszélgetéssel meg lehet oldani.


Kérdező! Te meg gondolkodj el azon, hogy kell-e neked olyan férfi, aki ilyen felelőtlenül vesz fel hiteleket.

2012. nov. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
48%
Az "elhintés" alatt mondjuk azt értettem hogy kész tények elé kellene állítani... Persze így hogy az ember nem lát bele nehéz tanácsot adni!
2012. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy egyszer azt írod,hogy dolgozik, munkahelyet vált,hogy minél előbb ki tudja fizetni a tartozását, máskor meg azt, hogy nem tesz ennek érdekében semmit. Mit várnál el tőle? Lopjon, csaljon, hazudjon, raboljon bankot, vagy esetleg fogja a kezed és vigyen el külföldre, elmenekülve a problémák elől? Szerintem próbál ő mindent megtenni, de nem olyan egyszerű mínuszból indulni. Vagy kitartasz mellette, vagy akkor még most hátrálj ki a kapcsolatból.
2012. nov. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"Szokásos" szülői házat kezdték bővíteni belőle... Mármint a párom szülői házát, valamint autót vásároltak. A lány lelépett egy másik pasihoz, az autót eladták, a kölcsönt fizetni kell, a bővítés nem lett befejezve.

A másik kettő közül az egyik egy félmilliós személyi hitel, erre még azt mondom ámen. A másik meg az exbarátnő unokahúgának kölcsöne. Kezes volt az ex is, meg ő is, az exleányzó munkanélküli, unokahúg eltűnt külföldre, behajtó követel.

Hogy egyébként volt ekkora marha, vagy a szerelem vette az eszét akkor, azt nem tudom... Mindenesetre most én iszom a levét, dühös is vagyok rá, hogy ekkora marha volt, meg sajnálom is egyben.

2012. nov. 20. 18:29
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
én hasonló helyzetben vagyok. a párom nem volt felelőtlen, csak szerelmes. én is ugyanazt a dühöt érzem, mint a kérdező, ha arra a bigére gondolok, akivel nem is ismerjük egymást, mégis alaposan bezavart az életembe. de nem tudnám elhagyni a párom. nagyon szeretem és nem hiszem, h jönne vki más, akit ugyanígy tudnék szeretni. mindig rá gondolnék. annak ellenére, h mindkettőnket nagyon megvisel ez a helyzet és egyelőre neki sincs esélye jobb állásra, mi nem tudnánk egymás nélkül élni, ezért nálam nem is kérdés. ha nálad az, kérdező (szerintem igen), akkor érdemes megfontolnod...
2012. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
ÉRdekes kérdés, a férjemnek még több mint húsz évig kell fizetni a ház hitelét meg az autó devizakölcsönt, és valahogy nincs kedvem emiatt elhagyni. Összehúzzuk magunkat és kész. Azért ez nem akkora összeg, hogy lemondj erről a kapcsolatról, szerintem butaság lenne. Elkövetett egy hibát, naés mindannyian elkövetünk, csak szerencsénk van esetleg és nem tudják a fejünkre olvasni, ebben az esetben neked meg van rá lehetőséged. Vagy szereted és elfogadod a helyzetet, vagy nem szereted eléggé. Szerintem utóbbi, hiszen fel sem merülne egy ilyen kérdés egyébként.
2012. nov. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Bocsánat, tényleg zavaros lett. Akkor röviden levezetem:

Mikor megismerkedtünk, a keresete volt 200.000 Ft és a másodállás. Fizetett 120 ezer kölcsönt. A második munkahelyén volt szintén ugyanennyi, de az mellett a másodállást nem tudta vállalni, kölcsön ugyanennyi. Abbahagyta, gyorsan másik meló, mert nem bírta az előzőt, itt keres 90 ezret, és a másodállást (amit imádott, szórakozásnak tartotta!!!) hébe-hóba vállalja, havi törlesztés 150 ezer, és "ül a kupac tetején".

Én 2 műszakban güriztem, hogy fizetni tudjam a sulit, most kétszer annyit keresek, mint azelőtt, mert szeretnék haladni. Ő meg mintha nem is érdekelné már.

2012. nov. 20. 18:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!