Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Csalódott vagyok, úgy érzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csalódott vagyok, úgy érzem tartunk sehová a kapcsolatunkban. Mintha más embert ismertem volna meg. Mit várhatok ettől?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok a párommal, nagyon rendes, szorgalmas, dolgos, kitartó embernek ismertem meg. Sokat dolgozott, mellette gyakorolt (egy másik szakmában, hogy azzal foglalkozhasson később), teljesen életrevaló volt.

Volt egy rosszul sikerült kapcsolata előttem, ahonnan "megörökölt" egy többmilliós kölcsönt, az utóbbi időben pedig kiderült még kettő, együtt 2 milliós összeg.

Az elmúlt másfél év alatt a jobb lehetőség reményében kétszer váltott munkahelyet. Most ott tart, hogy a havonta kifizetendő részlet másfélszer annyi, mint amennyit keres, a többit maszek melóból állja, vagy a szülei segítik.

Mindketten otthon lakunk.

Fél éve kerültem új munkahelyre, mostanra eljutottam odáig, hogy elkezdhessek félretenni.

Lassan betöltöm a 25-öt, és vágyom olyan dolgokra, amelyekhez egyedül kevés vagyok. Szeretném, ha közösen jövőt alapozhatnánk, ahogyan ez normális lenne, állítása szerint ő is ezt szeretné,de valljuk be, így elég nehéz lesz. Őt is eltartani nem tudom, ő pedig anyagilag nem tud részt venni a közös élet kezdésében. Fel tudnék robbanni, ha arra gondolok, hogy az előző barátnő miatt vagyok most ilyen helyzetben.

Ahogy telik az idő, a szüleimnek is feltűnt, hogy mintha az állóvízben állna, tulajdonképpen nem mozdul semerre, hogy jobb lehessen a helyzet, pedig tehetné, aminek hangot is adnak többször (természetesen az ő jelenléte nélkül).

Azt mondják szeretik, csak engem néznek, hogy nem tudok rá érdemben alapozni, és tulajdonképpen igazuk van.

Szeretem, tényleg nagyon jó ember, de egyre inkább elkeserít a tehetetlensége, hogy mintha teljesen elégedett lenne az életével így, beletörődött volna, és hogy én sem tudom, hogyan segíthetnék.

Időnként megfordul a fejemben, hogy van-e értelme várni... Ettől meg rossz embernek érzem magam. Én nem akarom, hogy az élet a pénz körül forogjon, nem akarok milliókat, csak esélyt egy csendes zugra, és egy nyugodt életre, társasan.

Őszintén, mit gondoltok egy ilyen helyzetről? Ti mit tennétek ilyenkor?



2012. nov. 20. 18:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Amikor már annyi törlesztése lenne a párodnak, hogy a fizetése nem elég rá, és rá van utalva másra, hogy kilábaljon belőle, és semmit nem tud felmutatni abból az összegből, amiért most güriznie kell, lehet, hogy Te is elgondolkodnál rajt, hogy egyszerűen még arra sincs esélyetek évekig, hogy akár egy albérletbe költözzetek.

Én sem keresek ám százezreket, és van 2 évem az egyetemből még, amit finanszíroznom kell mellette!

2012. nov. 20. 18:43
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

elhiszem,hogy dühös vagy.

De egy kapcsolat erről (is) szól jóban-rosszban.

Igaz nem te okoztad ezt a galibát csak megörökölted a helyzetet.

Azt javaslom ülj le a pároddal és beszéljétek meg,hogy nézzen egy jól jobban fizető állás után,ha egyáltalán van ilyen.

Hasonló helyzetben vagyok én is,igaz már csak 11 hónap és vége a törlesztésnek ,valamint én is a volt párom miatt vettem a nyakamba a hitelt .

Nagyon egyszerű oka volt, akkor ez tűnt a legjobb megoldásnak,hisz segíteni akartam rajta mert tanult és az összes spórolt pénzünk ment bele a suliba.

Ja az igaz ,hogy nem szólt előre,bocs de lelépek 2 év múlva és itt marad a vállalt hitel nagy része a nyakamon.

:)

de hát ilyen az élet,tanultam belőle :)

2012. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Most mit vársz tőle? Konkrétan mit kellene tennie, hogy azt érezd, haladtok valamerre a kapcsolatotokban?
2012. nov. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ez valóban jó kérdés.

Azt hiszem az elszántságot szeretném látni benne, nem ezt az állóvizet látni körülötte, amiben jelenleg él.

Hiába mondja, hogy így kéne, úgy kéne, úgy látom, hogy azzal, hogy beismeri, változtatnia kell, egyszerűen megoldottnak gondolja a kérdést.

Talán belefásult, és ez zavar igazán.

Egyedül nem tudok segíteni rajt...

2012. nov. 20. 19:00
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, nekem pl. diákhitelt kellett felvennem. (Több oka volt, nem ez a lényeg, nem elszórakoztam). Közben megismertem a párom, akivel azért már kb. 3 éve együtt is élek, szóval valamennyire Ő is élvezte ezt az összeget. (Bár a megélhetésünkre ez ugye nem lett volna elég).

De úgy vagyunk vele, hogy az a MI kölcsönünk, együtt tervezzük az életünk és le kell tudni, hogy tisztán indulhassunk minél előbb.


Van a párodnak állása, két munkahelyen is teljesít, hogy fizethesse a hitelt. Azért ebbe bele lehet fáradni. Nem csodálom, hogy ki van.


Egyáltalán mennyi idő még kifizeti? Meg annyira nem komoly a kapcsolat, hogy Te besegíts neki?


Lehet én látom rosszul, de Neked csak akkor kell, ha stabil anyagi helyzetben van és összeköltözhettek pl? Az élet nem ilyen, bármikor beüthet egy krach és nem hagyom ott emiatt a társam. Vagy ha igen, akkor sosem volt az.


Nem tartalak rossz embernek amúgy, de szerintem Számodra nem Ő az igazi, mert akkor meg sem fordulna a fejedben, hogy emiatt elhagyd.

2012. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Magyarországon a hatalmas tartozásokat csak külföldi munkával lehet legyőzni! Dolgozhat az ember itthon látástól vakulásig, de NEM FIZETIK MEG! Arra sem elég az itthoni bér, hogy hónap végéig kitartson. Azt gondolom zavard el külföldre vagy menj vele! Ha igazán szeret akkor megteszi érted és megoldódnak a problémák. Ha itthon marad, akkor SOHA nem kerül ki a gödörből hacsak nem nyer a lottón.
2012. nov. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

ettől még nem feltétlenül arról van szó, hogy nem ő az igazi, hiszen mindannyian emberből vagyunk, gondolom nem tegnap óta szenvedtek a helyzetben, így megeshet hogy rossz passzban vagy és meginogsz. de gondolom tettlegességig nem fajulna a dolog (h elhagyod).

nekem is egyébként az ugrott be, hogy ezt a törlesztést valamilyen külföldi munkával lehetne felgyorsítani. mást nem nagyon :/

2012. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
48%

Azért álljon már meg a fáklyás menet.

,,Fel tudnék robbanni, ha arra gondolok, hogy az előző barátnő miatt vagyok most ilyen helyzetben. "


Nem az exbarátnő miatt vagy te ilyen helyzetben, hanem a párod miatt. Hogy jut eszedbe a lányt hibáztatni? Ők akkor ugyanúgy közös jövőt terveztek. Ehhez a párod kölcsönt vett fel. Felnőtt ember volt, ő döntötte arról, hogy bevállalja azt a kölcsönt. Az pedig azzal jár, hogy ha a kapcsolat tönkremegy, akkor is neki kell fizetnie. Tudta, nem? Ha meg nem ment volna tönkre a kapcsolat, akkor te most nem lennél a képben. Mi a rákért kell kölcsönt kölcsönre halmozni? Szó nincs itt arról, hogy te a volt barátnő miatt nem juttok előre. Sokat tenni meg nem tudsz, ennél több állást vállalni nyilván nem tud.

2012. nov. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező

Azt írod nem tesz semmit. Most őszintén mit tehet ebben a helyzetben? Mármint azon kívül hogy fizeti a hitelt.

Amúgy nem a másik csajt kell okolni. Írtad hogy a pénz egyik része a családi ház bővítésére ment el. Tehát akkor az valamikor az övé lesz.Ha tényleg komolyan gondolnátok akkor akár oda lehetne költözni, vagy valamilyen módon befejezni, azzal tervezni.

A másik a kocsi dolog. Ki mondta hogy adja el? Attól hogy eladja ugyanúgy van hitel csak kocsi nincs.Amit a kocsiért kapott azt legalább a törlesztőkre fordította? Mert ennél a kérdésnél mutatkozott meg a jelleme. Ha arra fordította akkor van értelme együtt, de ha másra költötte akkor egy link alak. Mondjuk nekem ez a nagy munkahely váltogatás sem szimpatikus, és lúzerságra vall hogy most még kevesebbet keres.

Mérlegelned kell, hogy kell e így is vagy nem. És kérdezd meg tőle hogy képzeli a jövőt. Ja és az sem lényegtelen hogy mennyi év mire lejár.

2012. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
és igen külföld, talán hamarabb kilábalna belőle, és akkor tervezhetnétek .
2012. nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!