Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek is túlregáltam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is túlregáltam a dolgot? Mit kellett volna csinálnom?

Figyelt kérdés

A férjemnek a házasságunk alatti félrelépéséből született egy fia, aki most 5 éves. Akkor megbeszéltünk mindent, csak annyi kikötésem volt az újrakezdéssel kapcsolatban, hogy a gyerekkel én nem szeretném tartani a kapcsolatot, ne jöjjön hozzánk. Azt hittem világosan elmagyaráztam neki mindent.

Most is úgy volt, hogy leutaznak a férjem szüleihez hogy nyaraljanak együtt egy hetet, azután a férjem hazaviszi és szombaton jön utánunk a nyaralóba egy hétre. Erre a férjem tegnap megjelent a kisfiúval, hogy szerinte sokkal jobb lenne, ha megismernénk egymást. Én összepakoltam a cuccainkat és hazajöttem a gyerekekkel. Azóta férjemmel csak telefonon beszéltem és szerinte túlregáltam a dolgot és gyerekesen viselkedtem.


2013. júl. 10. 15:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, hogy megbocsájtottam volna azt, hogy a férjem félrelép, és még gyereket is csinál. Külső szemlélőként lehet, hogy azt mondanám, hogy a gyerek nem tehet semmiről, és a testvérek miért ne ismerhetnék meg egymást, de belegondoltam, hogy ha a férjem, aki az életem szerelme, megcsalna és gyereket csinálna máshova, majd meg is jelenne vele, látni sem tudnám őt.
2013. júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
37%

Hát itt mindenki hibás, de a legkevésbé szerencsétlen gyerek nem, ő nem tehet semmiről, ezért nem kéne őt már bántani. :(

Elég rossz élete lesz majd emiatt.

2013. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%
Nehéz helyzet, főleg amiatt is, hogy a férjednek a gyerek által folyamatosan kapcsolata van azzal a nővel, akivel megcsalt.Ez mondhatni egy örök probléma lehet, de ha esetleg túllépsz azon a "kikötéseden" lehet megkedveled azt a gyereket.Mivel megbocsátottál a férjednek, azt jelenti, hogy nagylelkű ember vagy.Valószínűleg erre én nem lennék képes.
2013. júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
70%

ad1: én meg se bocsátottam volna neki

ad2: ha mégis, akkor ez már tényleg túlzás volt tőle. Oké, hogy a gyerek nem tehet róla, de nem is esett semmi baja, nemde? Elrohant tőle egy neki vadidegen nő? És? Nem fogja meghatni. Különben is, mennyivel jobb lett volna elmagyarázni neki, hogy ki is ez a vadidegen nő...

Szerintem totál jogosan viselkedtél. A férjed kezét-lábát összetehetné, hogy nem raktad ki, mint macskát sz*rni, erre még annyira se képes, hogy tiszteletben tartsa, hogy nem vagy hajlandó a félrekefélése termékével találkozni...

2013. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
80%
Igen, a gyerek valóban nem tehet róla, hogy megszületett, de a férjed arról igen, hogy odaviszi, annak ellenére, hogy világosan elmondtad, hogy ne. Szerintem nem reagáltad túl. A jövőben azért tisztázzátok, hogy akkor most hányadán is álltok. A testvéreket megismertetni meg visszás dolog, mert nyilván te sem kerülheted el a találkozást.
2013. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem igen, ha nem tudtad feldolgozni, akkor kár volt újrakezdeni. A gyerekeknek pedig joguk van megismerni egymást, mert ők testvérek. Szegény gyerek nem tehet erről a szituációról, nem őt kéne büntetni.
2013. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%

A férjedet nem Ned Starknak hívják véletlenül???



Én is tuti kiakadtam volna rajta. Az, hogy a szegény gyerek a puszta jelenlétével folyamatosan arra emlékeztessen, hogy megcsalt... én elég toleráns vagyok, de ez kicsit sok.

A férjeddel majd személyesen próbálj beszélni, higgadtan, tárgyilagosan mondd meg, ez mennyire érzékenyen érintett téged. Próbáljatok nem összeveszni, szerintem nem akart rosszat, csak a férfiak az ilyet kicsit máshogy élik meg. Kérd meg, hogy próbálja magát a te helyedbe képzelni.

2013. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
23%

4-es, remélem neked nincs se gyereked, se férjed...

"félrekefélésed termékével" elég alpári egy nő lehetsz...


Bár úgy látom az etikailag helyes válaszok is le vannak itt pontozva, teljesen mindegy, mit válaszol az ember.


Nem a gyereket kellene meghurcolni ezért, ez teljesen egyértelmű.

2013. júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Amikor elmondta, hogy megcsalt, még ő sem tudott a gyerekről. A fiú anyja később nyíltan bevallotta, hogy a kicsivel akarta visszaszerezni a férjemet. Kívülállóként biztos egyszerűbb lett volna a döntés, de én ennek ellenére nem tudtam tőle elválni. Mikor kiderült, hogy született egy fia, ő is ugyanúgy meg volt döbbenve mint én.

A gyerekeink nem akarnak találkozni a féltestvérükkel. Én soha nem tiltottam őket tőle, ez az ő döntésük.

A kisfiút senki nem hurcolta meg! Egyszerűen nem tudnék vele úgy foglalkozni, mint ahogy kellene, mert mindig az anyja jutna róla eszembe. Az meg senkinek nem lenne jó.

2013. júl. 10. 15:54
 10/35 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem el kéne tudnod fogadni. Ha megbocsájtottál a férjednek, akkor a gyereket is meg kéne tűrnöd valamilyen szinten. Nem azt mondom, hogy jópofizz az anyjával, de a gyerek nem tehet semmiről és ha tetszik, ha nem, a gyerekeid féltestvére.
2013. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!