Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon önző dolog, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon önző dolog, ha nem szeretném, hogy egyetemre járjon a párom?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nő. A párom többdiplomás, 2 felsőfokú nyelvtudása van, jól fizető állása. A munkája miatt reggel 6-kor indul, és este 6-ra ér haza. Ő ezek mellett tanulna még 2-3 nyelvet, és szeretne még pár szakot, diplomát megcsinálni. Viszont így is keveset van itthon, és hirtelen felindulásomban azt mondtam neki, hogy ha elkezd tanfolyamra/egyetemre járni, én elhagyom.

Gyerek nincs.

Önző dolog? Vagy rákéne hagynom?


2013. szept. 2. 10:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%

Igen, szerintem önző dolog, de látom te is megbántad már azt amit mondtál.

Szerintem jobb, ha minél előbb elmagyarázod neki, hogy nem úgy gondoltad.

2013. szept. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

Ne azt mondd neki, hogy ha egyetemre jár, elhagyod, hanem hogy ha úgy érzed, túl kevés időt tölt veled, elhagyod. Nyilván ez nem arra vonatkozik, hogy ha mondjuk eltöri a lábát, kórházban fekszik és nem tudsz bejárni hozzá, mert dolgozol, hanem ha szabad akaratából még tovább korlátozza a szabadidejét, és ezért jut belőle kevesebb.


Ha meg tudja oldani, hogy más munkát keres, ami kevesebb idő, és amellett foglalkozik az egyetemmel, és így összességében ugyanannyi ideje van rád, mint most, az ebbe belefér. Persze az a más munka esetleg kevesebbet fizet, de valószínűleg kevesebből is meg tudtok élni.

2013. szept. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%
Önző dolog szerintem. Szerintem a tanulás sosem hülyeség és ha a párod ezt szeretné, támogatnod kellene. Nagy szerencse, hogy megteheti, hogy tanuljon. Miért nem tanultok mondjuk együtt nyelvet?
2013. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%
Igen, önző vagy! Inkább próbálj felzárkózni hozzá! Örülj neki, hogy ennyire ambiciózus.
2013. szept. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%

Több ponton is bődületesen nagy hiba.


1. Egy párkapcsolat csak akkor működik, ha kölcsönösen támogatják egymás célkitűzéseit, fejlődését, hosszú távú terveit. Nem kell túl magyarázni, hogy ezek után pocsék barátnő vagy, ugye?


2. Soha nem mondunk olyat, hogy "akkor elhagylak". Érzelmi zsarolás, azon túl, hogy a világ legszemetebb dolga, még be is építed ezt a bizonytalanságot a tudatalattijába, ami szintén ellenkezik egy jó kapcsolat másik ismérvével: biztonság.

2013. szept. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem mondd el neki, hogy mitől tartasz. Hogy csak akkor tanuljon, ha marad mellette élete, és tudtok közös programot csinálni, ápolni a kapcsolatot.


Egyébként pedig támogasd. A családnak hosszú távon előnyös, ha tovább képezi magát, jobb állása lesz, többet keres.

2013. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 My Conserve ***** válasza:
77%

Ezt így mondani önzőnek hathatott számára. Viszont amit érzel, az nem baj. Nyilván minden nő szeretné, hogy a párja sok időt töltsön vele.


Amit meg kellene beszélnetek, az az, hogy mit akar a párod a jövőben, mire hajt, mit szeretne elérni. Ha ő miniszterelnök szeretne lenni, vagy milliárdos, vagy vezérigazgató, akkor kell is a hajtás, igaza van. Ha viszont csak azért akar hajtani, mert eddig is ezt csinálta, akkor az már átgondolandó.


Azt meg neki kéne megértenie, hogy te kevesled a vele töltött időt. Tényleg jó ötlet, hogy tanuljatok közösen nyelvet, iratkozzatok be együtt valami esti nyelviskolába, és így meg is szűnt a probléma.


Az egyetem, a továbbtanulás már keményebb dió. Meg kellene beszélnetek, hogy konkrétan mit vár majd el ez tőle, és hogyan fogjátok megoldani, hogy kettőtökre is jusson időtök. Pl. segít, ha ugyanabban a városban vagytok, ahol az egyetem van, vagy ha levelező szakon akar tanulni.

2013. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit magamba néztem és beszélni fogok vele mindenképpen.

A munkahelyváltás nem megoldható, ugyanis pontosan 1 hónapja váltott munkahelyet:)

Azért pocsék barátnőnek nem tartom magam, de köszi:)

2013. szept. 2. 10:21
 9/26 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem akar rosszat, és nem kér sokat. Levelezőn havi 2x2 napról beszélünk. Őszintén? Igen, szerintem önző dolog visszatartani, főleg, amikor pozitív dolgokra fordítaná az enerigáit. Lehet, hogy neked is tanulnod kellene valamit és akkor nem éreznéd úgy, hogy ő kell ahhoz, hogy értelme legyen a szabadidődnek. Meg lehet tanulni munka és suli mellett is értékes időt együtt tölteni (mi pont ezt tesszük, mindketten tanulunk, van munkánk, és útban a baba is, mégsem vagyunk magányosak). KEvesebb rátelepedés kell, több saját cél. N30
2013. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%

Igen, önző dolog.

Te miért nem tanulsz tovább, miért nem képzed magad? Nyelvtanfolyamra mondjuk járhatnátok együtt is.

2013. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!