Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Krízis helyzet, külföldön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Krízis helyzet, külföldön gyerekekkel hazamennék, de. Tényleg nincs jó megoldás?

Figyelt kérdés

röviden:külföldön élek,itt született 2pici gyerekkel visszamennék Mo-ra,de az apa hallani sem akar róla.

hosszabban,4évvel ezelőtt kijöttem,itt ragadtam,mert beleszerettem egy szintén magyar srácba,nagy fellángolás,végső soron visszajöttem miatta,1hétre utaztam haza,lezárni a dolgaimat(ami persze nem sikerült 100%-osan,de erről majd később)szóval szép volt jó volt,terhes lettem,összeházasodtunk,megszültem,közben voltak rosszabb-jobb időszakok,mindvégig otthon voltam.aztán amikor a baba 4hónapos volt megint terehs lettem..nehéz időszak,megszültem, otthon 2picivel egyedül,semmi segítség nélkül.barátok nélkül,családom nélkül..ennek már közel 4éve.nincs senki körülöttem a magyar ismerőseimmel,barátaimmal,sőt a családommal sem tartom már a kapcsolatot,hogy ne fájjon annyira vagy nem tudom pontosan.belefáradtam.úgy érzem felzabált az élet és csak vegetálok.itthon próbáltam tanulni,tanuló csoportot hoztam létre fb-n idegen nyelv tanulás céljából,de abba is belefáradtam hogy nem tudok ugy leülni tanulni,hogy ne lenne vmi,ami miatt felkell hogy álljak,ezért inkább már ki se nyitom a könyvet.férjem napi 12-14órákat dolgozik,nem járunk szórakozni,nincsenek barátaink,csak a munka,a stressz.nem érzem jól magam ebben a közegben,nagyon sokat próbáltam küzdeni ellene és elfogadni az itteni kulturát,az embereket és teljesen elnyomni a honvágyamat,de nem megy.nem akarom hogy a gyerekeim itt nőljenek fel,próblémánk van a nyelvekkel,mivel a nagyobbik gyermek bölcsibe is járt egy fél évet,keveri a nyelveket,ill teljesen összevan zavarodva,3 éves és egyik nyelvből sincs megfelelő szinten,nem akart magyarul beszélni,mert a bölcsibe máshogy beszéltek a környezetében.persze én vagyok a szar,hogy nem foglalkoztam eleget a gyerekkel az anyósomék szerint.amikor mondtam neki,hogy jó lenne ha több felől hallaná a gyerek a magyart,talán könnyebben menne neki,na már eljutottunk odáig hogy néha ott alszik náluk.2hétben 1x.szóval káosz az egész.semmi nem kerek és semmi nem olyan,mint amilyennek kéne lenni,hiányzik a környezet,hiányzik a magyar ovoda a gyerekembnek,azt akarnám,hogy magyar oviba járjon,nem ide ahol még du.alvás sincs.a legjobbat akarom nekik,és ez nem az,nincsenek rendben és én sem.emiatt még jobban szarnak érzem magamat.mindenki azt mondta itt,hogy majd megtanulja a gyerek hipp-hopp a két nyelvet nem kell aggódni,utálom ezt az egész helyzetet.ezt a szégyen érzetet ezt a fájdalmat,hogy az én gyerekem nem beszél ugy ahogy kell.ez Mo-n nem történt volna meg.4év alatt 4x költöztünk,most állunk az 5.költözés előtt..hol nagyobb lakás kellett,hol a tulaj akart visszajönni,most pedig eladják azt a lakást ahol lakunk,pedig hosszú távra volt megbeszélve,fel is újítottuk a lakást,vadi új konyhát csináltattunk..szóval elegem lett és szeretnék változtatni,de megvagyok kötve.Mo-n maradt a cégnél ahol dolgoztam a kafetária tartozásom,ami már peres uton van,de behajtani nem tudják,a szüleim is elköltöztek ahová küldték a leveleket,remélem majd elévül.régebben szereztem kontaktot a cégnél,hogy mennyi az annyi,de a végén nem írtam neki.egyébként a munka papirjaimat nem adták ki a tartozás miatt.volt egy kisautóm is,amit egy darabig innen fizetgettünk,aztán mondta apám,hogy kell neki a kocsi,majd ő átveszi.lerobbantotta a kocsit teljesen,mert dolgozott vele és nem tudták fizetni,elvitte a bank.szóval van még egy jó millás tartozásom is.gondolom a tb-t is megfizettetnék velem visszamenőleg,ha dolgozni akarnék.ja a hivatali ügyintézésről még nem is ejtettem szót,anyakönyveztetés,illetékek.mondjuk azt,hogy ezt mind ki is tudnám fizetni,mert ha nagyon akarom ki tudom,de vagy lesz egy szétszakadt családom,1 gyerek itt 1-ott,amit nagyon nem akarok,elhagyni a gyerekeimet soha,vagy megy az egész család,ami a legjobb lenne,de viszont abba a férjem nem fog belemenni soha. szóval elb*sztam ez egészet,tömören.vagyis elég nehéz utat választottam.igazából nem is várok,mert szerintem sincs megoldás,de minden esetre jó volt kiírni magamból.


2013. szept. 27. 12:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Ezt tagold kicsit sorközökkel és nagy mondatkezdő betűkkel, mert ember nem fogja figyelmesen végigolvasni...
2013. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Vesszo utan szokoz, mondatok nagy betuvel kezdve, es a leiras kicsit tagolva, bekezdesek stb. Ha beirod rendesen akkor nem folyik ki a szemem, es el tudom majd olvasni.
2013. szept. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%

Én el tudtam olvasni. Tömören: gáz.

Igen, nagyjából ez a külföldi lét árnyoldala, amit nem csak a nyelvi akadályok okoznak.

A legfontosabb, hogy ne szégyenkezz és mindezt a férjeddel beszéld meg, mert 2 gyerekkel és hasonló körülmények mellett nehezebb ugrálni.

Azt nem értem, h a családoddal miért szakítottad meg a kapcsolatot. Lehet, első lépésként ezt a fonalat kellene felvenned, mert ha minden nap skype-olhatsz valakivel, aki megért és szeret, egyből könnyebb lesz. Aztán kiderül.

2013. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
80%

A Cafetéria tartozásod nem lehet olyan sok, kérj a volt cégedtől részletfizetést, ne bujkálj.

A bankot is keresd fel, és ajánlj fel nekik részletfizetést, mert az az 1 milla már jó sokra duzzadhatott.


A férjed szereted még? Szerintem az a legnagyobb baj, hogy otthon vagy egyedül, barátok nélkül, és erősen depressziós lettél. Férjed családja pedig nem érti mi a bajod, hiszen a férjed szorgalmas, eltart titeket, neked csak az lenne a dolgod, hogy neveld a két gyerkőcöt. Ez nem így van, csak ők látják így.

Próbálj meg elmenni dolgozni. Próbálj meg kicsit kiszabadulni. Menj a gyerekekkel játszótérre, keress fel Svájcban élő magyar anyukákat.


A két nyelv és a gyerek: az nem baj, hogy két nyelven tanul. Nemsokára helyén kezeli az egyik és a másik nyelvet. A fontos az lenne, hogy az a szülő, aki magyarul beszél a gyerekhez, az magyarul beszéljen hozzá. Aki pedig németül, az csak németül. Így tudja majd a gyerek kettéválasztani a két nyelvet. Nem beszél még tökéletesen? Nem gond. Ismerősömék fia 2,5-3 évesen alig gagyogott. Szinte semmit, érthetetlenül. Most 4 éves, és már egész érthetően beszél.


Itthon a TB-t szerintem nem kell majd kifizetned, mert kint éltél. Kint kéne, hogy fizesd. Az ottani törvényeket nem ismerem.


Szereted még a férjed?

2013. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
39%
Két kicsi gyerekkel itthon is sok gond van, és a családi élet is viharosabb szokott lenni. Döntsd el, hogy szereted-e és vele akarsz-e élni. A kapcsolat megújítása és javítása mindig nehéz. Könnyebb lesz, ha már óvodába járnak, és te is felnőtt társaságban lehetsz. De a családoddal vedd fel a kapcsolatot, és intézd el az itthoni ügyeidet!
2013. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
66%

Melyik országban éltek? Én 5 éve a férjemmel jöttem ki Németországba. Itt lettem terhes, 4 éves a lányom, ovis. Neki semmi gondja a nyelvekkel, magyarul tökéletesen beszél, és a német is egyre jobban megy neki, bár mostanában elkezdi a mondatot magyarul, és németül fejezi be, de ez majd elmúlik. Szerintem ez nálatok is kialakul majd.

A helyzet nálam is ugyanaz, férjem dolgozott, én egész nap itthon a gyerekkel, se barátok, se család, semmi, így gyakorlatilag 4 éve nem voltam sehol, de még egy filmet sem tudtam megnézni úgy, hogy ne kelljen állandóan felugrálni valamiért.

Ennek ellenére jól érzem magam itt, csak meg kell találni a jót mindenben, mert van.

Március óta van munkám, igaz, nem olyan, amilyet szeretnék, ráadásul csak hetente 3 napot dolgozom, de ennek is örülök.

Viszont anyukámmal minden nap beszélek skype-on, nem is értem, miért szakítottad meg a családoddal a kapcsolatot.

Nehéz így, igaz, de próbáld meg pozitívan látni a dolgokat, persze ehhez fonos, hogy a férjeddel szeressétek egymást, anélkül nem fog menni.

2013. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat a külalakért,javítva felteszem a kérdést újra.
2013. szept. 27. 14:04
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy Magyarországon milliós tartozásod van, az a te hibád. Nagyon rossz ötlet arra gondolni hogy elévül. Még az sem ment fel, hogy a szüleid elköltöztek így nem tudják a címet. Mivel a törvény szerint mindenki köteles az új címét jelezni a bank vagy behajtócég felé, így a törvény nem tudása még nem fog felmenteni a tartozásaid alól. A behajtócég továbbra is küldeni fogja a leveleket arra a címre ami megvolt adva. Azt, hogy te nem vetted át, mert nem laktok már ott.. hát jelezni kellene az új címet...

Akár a külföldi hatóságoktól is kérhetnek segítséget ha egyszer pénzbehajtás lesz.. (Ha Uniós államban vagy)

A TB-t is amikor kijöttél meg kellett volna szüntetni vagy ideiglenes szüneteltetését kellett volna kérni. Erre is lehet mondani, hogy a "nem tudtam" nem ment fel a fizetés alól. (egyébként a neten fent van hogy mi a menete a TB-nél ha külföldre megy valaki)

Utólag már kár azt írni, hogy ennyi adóssággal felelőtlenség volt 2 gyereket szülni. Már megvannak a gyerekek, így inkább törekedj arra hogy ne hosszú évekig kelljen az adósságod miatt kevesebbet adni nekik.

Nyugodtan elmehetnél dolgozni. Amíg a kicsik 4 órában oviban vannak addig te is tudsz dolgozni.

Azt hogy a gyermekeid nem tudnak 2 nyelven beszélni, egy kicsit meglep. Minél kisebbek annál jobban szívják magukba a nyelvet.

Az én fiam 15 évesen jött ki Angliába, sosem tanult angolul, mégis a 6 év alatt társalgási szintre vitte..

Ha úgy érzed a gyermekeid nehezebben boldogulnak, akkor foglalkozz velük többet úgy hogy tanítsd a nyelvet nekik játékosan.. A gyerekek hamar ráéreznek.

Hogy mit tegyél??

Fogalmam sincs. Én nem így élek, így nem tudom mi lenne a jó megoldás. Egyet viszont tudok.

Hiába döntesz úgy hogy hazamész, esetleg a férjed is, otthon sem lesz könnyebb. Bár én sem otthon élek, de hallom, láttam mi a helyzet. Ha otthon lesztek, munkát kell keresnetek. Amint elkezdesz dolgozni a behajtócég megtalál, így a fizetésed fele adósságrendezésbe megy. A férjednek otthon is 12-14 óráznia kell hogy megéljetek..

Inkább a jelenlegi életeddel kezdj valamit..

2013. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Valamiért nem engedi javítani,visszadob ide, már 2x átjavítottam..na mind1.


szeretem e a férjemet? őszintén,már nem tudom,hogy mit érzek,sokszor vesztünk már úgy össze,hogy vagy 2hétig nem beszéltünk,nem a legjobb kapcsolat. Lehet,hogy ráfogjuk ezt is arra,hogy negéz a helyzetünk most,és ha a gyerekekek egy kicsit nagyobbak lesznek,könnyebb lesz egy kicsit.

Ki tudunk majd többet menni,élni.

Beszélgettünk erről pár napja is,hogy változtatnunk kell sürgősen.Akar ő is barátokat,kijárni,szórakozni egy picit.


Én mondtam neki,hogy szerintem ebben Ő is nagyon hibás,mert neki kellett volna belehúznia az itteni életbe,ehelyett elhanyagolta a barátait,pedig én nem tiltottam,nem kértem tőle ilyet.


Felvettem a kapcsolatot az itteni magyarokkal,voltunk is kisgyermekes magyar találkozón, csak messze vagyunk egymástól.


Az adósság rendezésének többször is neki futottam,elakartuk adni a kocsit,apámat kértük meg rá,

és akkor mondta hogy nem,majd ő átveszi,úgyis kell neki a kocsi..

Kedves utolsó,most az van,hogy kitudnám fizetni,akár az egészet,de mit érek vele,hogyha nem élhetek ott? ha rááldozom a félretett pénzünket ,akkor az itteni életemet nehezítem meg még jobban...

2013. szept. 27. 14:42
 10/32 A kérdező kommentje:
A lányom 3 és a kicsi 1év 10 hónapos.ezért nem gondolom,hogy mondjuk folyékonyan kéne beszélniük két nyelven,de kétségtelen,hogy a nagynál vannak problémák,amivel már tanácsadáson is voltunk 2éves korában és most is megyünk.
2013. szept. 27. 14:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!