Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségek, anyukák: ez rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségek, anyukák: ez rossz előjel, ha együtt képzelem el vele a jövőmet?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyunk együtt, fél éve együtt élünk.


Nyáron nővéreméknél voltunk Amerikában. 2 gyerekük van, 6 és 2 évesek. A reggel úgy van náluk, hogy ő korán elmegy és a gyerekeket teljesen a férje rendezi.

Azt tapasztaltuk, hogy ott az apák sokkal jobban kiveszik a részüket a gyereknevelésből.


Mikor hazajöttünk, párom mondta hogy ő ezt nem bírná csinálni, ezek női dolgok, ő nem vesződne minden reggel a gyerekek öltöztetésével meg milyen dolog, hogy ha beteg egy gyerek az apja van vele és nem az anyja.


Nagyon szeretem őt, de ezzel a véleményével nagyon megijeszt. Ti mit gondoltok? Én fújom fel? Problémát keresek ott is, ahol nincs?


2013. okt. 1. 09:59
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
33%

1.

Magyarországon élsz.

2.

Régen, a férfiak harcoltak, dolgoztak, a nők gondozták a gyerekeket, főztek, takarítottak.

3.

Valószínű azért a férj gondozza reggelente a gyerekeket, mert neki később kell indulnia, vagy egyáltalán nem is dolgozik.

2013. okt. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Has te nem dolgozol, és otthon vagy a gyerekekkel, akkor bőven jut időd mindenre.

Ha mind a ketten dolgoztok, akkor közösen kell a gyerekeket, házimunkát végezni.

2013. okt. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Igen, régen dolgoztak a férfiak, a nők meg otthon dolgoztak. Most viszont egy fizetésből kb éhen halni lehet.


Nem Amerikában élünk, de azért nem hiszem hogy nagy kérés lenne mondjuk a táppénzt felesben megoldani, ezzel is csökkentve a lehetőségét annak, hogy kirúgnak.

2013. okt. 1. 10:06
 4/25 anonim ***** válasza:
30%

Külföldön egyre inkább elterjedt gyakorlat, hogy az apuka marad otthon a gyerekkel, attól függ, ki keres jobban.

Nem egészséges dolog, ha az apa marad otthon a gyerekkel, kevés férfi képes erre, a gyerek életébe rendszer kell. Etetem, állandóan az egyik szemem rajta van, pelenkázom, stb.

Nem mondom, hogy néha nem segítenék benne, ez természetes, de ha ezt minden nap nekem kéne csinálni a feleségem helyett, hamar kikérném a munkakönyvet, én erre alkalmatlan vagyok.

2013. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Mindketten dolgoznak, a gyerekek közösségbe járnak. Reggel az apa viszi őket, délután a nővérem megy értük.
2013. okt. 1. 10:08
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Egy gyereket ketten vállalnak, nem a feleség egyedül. Számomra az a normális, hogy mindkét szülő részt vesz a gyereknevelésben, a begyöpösödött agyú férfiaktól pedig, akik szerint egy nőnek a konyhában a helye, kiver a víz. Nem a századforduló korát éljük, 2013 van! Megváltozott a családmodell, a nők is ugyanúgy kidolgozzák a belüket, mint a férfiak, így azt gondolom, a házimunka és a gyereknevelés is mindkét fél kötelessége, a gyereknevelés pedig már csak miatt is, mert az apuka ugyanúgy szülő, mint az anyuka, ha ezt nem képes elfogadni ,akkor ne vállaljon gyereket, hogy majd más felneveli.
2013. okt. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

Hát mi mindketten itthon vagyunk a férjemmel,ő itthonról dolgozik,én meg gyesen..Ennek ellenére EGYÜTT gondoskodunk a gyerekről,és így tervezzük a másodikkal is... A szoptatáson kívül mindent ugyanúgy csinál,mint én a gyerek körül..Etet,fürdet,pelenkáz,játszik stb...és imádja,hogy a lánya odavan érte...

Ismerősi körben van egy srác,aki konkrétan kiröhögte,mikor még csak az első babát vártuk,és a férjem számára természetes volt,h ezeket elvégzi majd..Azóta nem csak nekünk van gyerekünk a társaságban,hanem többeknek és nálunk szerencsére az az általános,hogy apukáknak sem jelent gondot a gyerek ellátása...Ehhez persze mi nők is kellettünk,mert az első pár hónapban sem csak a mi gyerekünk volt,és nem csak mi tudtunk mindent jobban.

Na a lényeg,hogy azóta már Mr. "dehát ez a nő dolga",is belátta,h nagyon nem működőképes dolog egy kapcsolatban az ilyen hozzáállás...Szóval simán változhat a párod gondolkodása is,csak látnia kell,h ez nem valami ufo dolog,hanem természetes is tud lenni..

Viszont szerintem nem fújod fel,én is kiakadtam volna,de szerintem meg is jegyeztem volna neki,h kicsit szálljon magába..

2013. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit én is tartanék a dologtól, mindenképp alaposan átbeszélném vele ezeket a dolgokat, mielőtt bármibe belevágnék vele.
2013. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy most ezt mondta, mert kívülről látta, nehéznek soknak találta.

de most gondolj bele egy komoly helyzetbe hogy te reggel 6 ra mész dolgozni, ő meg csak 8 ra, akkor aznap otthon hagyja egyedül a gyereket, vagy mondja a szomszédnak hogy vigye már el az oviba? Rá lesz kényszerülve a dologra, választása sem lesz. Minden adja majd magát abban a szituációban. Vagy nem 6 ra fogsz járni és te viszed oviba.

Apukám nem egy nagy gyerekbarát férfinak néz ki. Mikor megtudta hogy anyukám terhes lelépett 1 hétre úgy berezelt, pedig 32 éves férfi volt. Később mikor anyukámnak reggel 6 ra kellett mennie dolgozni, akkor mégis helyt tudott, kellett állnia. Ő készített reggel, igaz hogy először nehezen ment a harisnya felhúzás, nem tudta olyan szépen befonni a hajam, de belejött, bele kellett jönnie, hiszen ő később járt dolgozni otthon pedig nem hagyhattak.

Szerintem előre kőr ezen görcsölni majd úgy is alakul. Ismerned kell a párodat hogy milyen típusú ember, mennyire beszél belőle a félelem, mennyire segít be otthon. És azt is tudnod kell már ennyi idő után, hogy komolyan ezt a nő végezheti csak ezeket a dolgokat típusú ember. Mert ha ő tényleg ilyen akkor, semmi jóra ne számíts. Te ismered és neked kell tudnod hogy milyen személyiség. Otthon besegít, vagy csak a nő dolga lehet a mosogatás? Megmeri fogni a porszívót? Na ezekből indulj ki.

2013. okt. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

Olyan nincs, hogy női vagy férfi munka. Vagyis van, de ahhoz farok és pun.ci kell.


Az a baj, hogy Magyarország le van maradva. Nem csak gazdaságilag, oktatásban (igen!), munkahelyek körülményeit tekintve, hanem a nemi szerepek tekintetében is. A szülők a gyermeket ketten vállalták, tehát nem csak az örömöket, hanem a gyerekkel járó lemondásokat, bajokat is közösen kell viseljék, egymást támogatva. Akinek ez nem tetszik, nem alkalmas gyermekvállalásra.

2013. okt. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!