Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha én mint a feleség, édesanyá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én mint a feleség, édesanyámtól örökölnék egy házat még a férjemmel való házasságunk alatt, akkor ez közös vagyonnak fog számítani esetleges válás esetén?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy csak elméleti kérdés. Nem szándékozunk válni, ez puszta kíváncsiság.


A ház, már a házasságkötésünk előtt is megvolt.


2014. febr. 11. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ,hogy a ház a tiéd ,csakis a te tulajdonod lesz/lenne,az már más lapra tartozik ,ha a felét a nevére iratod ...
2014. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem az csak a te házad lesz,a te neveden.Ezt régen úgy tudom hogy ősi vagyonnak nevezték.
2014. febr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Ez a tied, rajtad mulik, hogy felezed-e a férjeddel vagy sem.
2014. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az különvagyon.
2014. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az örökség soha nem lesz közös vagyon, hacsak te nem íratsz rá belőle valamennyit.
2014. febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem az örökség soha nem lesz közös vagyon.
2014. febr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az örökség kizárólag azé aki megörökli! Az soha nem lesz közös vagyon!
2014. febr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem:) köszönöm a válaszokat. Csak anyukám aggodalmaskodott emiatt. pedig nekem azzal sem lenne bajom ha közös lenne.
2014. febr. 11. 18:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mint férfi mondom neked, maradjon a tied. Nem kell itt semmire sem gondolni, adjátok ki albérletbe hadd hozzon egy kis pénzt a házhoz. De akármikor baj van, ott lesz neked. Csak egy aprócska biztosíték, ami kamatosan meghálálja ha nem pocsékolod el.
2014. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, én azért megkérdezném ezt a helyedbe egy ügyvédtől...nekem van egy olyan félelmem, h lehet feleződik egy idő után.

Szóval nekem úgy tűnik logikusnak, h házasságba éltek, minden közös, amit megszereztek...és ha nem írtatok előtte vagyon szerződést...az örökség egy dolog, h te rád száll, de utána az is közössé válhat miután a nevedre kerül...szóval nem tudom, ill. tudom, h itt mindenki azt írta, h az csak tiéd lesz, de azért egy ügyvédbe jobban bíznék a helyedbe. Vannak ingyenes tanácsadók is.

2014. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!