Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Boldogak a szőrszálhasogató,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Boldogak a szőrszálhasogató, folyton elégedetlen férfiak egy családban? És a körülötte lévő emberek?

Figyelt kérdés

Hogyan kell kezelni az ilyen férfiakat akkor, ha hamarosan családot szeretnék? Érdemes velük családot tervezni?

Maximalista természetem van szinte mindenben, sokszor azon törekszek, hogy a másiknak legyen jó mellettem, sokszor el is fogadom azt, ha valakinek más véleménye van, így elég nagy stresszforrásnak tartom azt, ha valaki folyton elégedetlen.



2014. febr. 12. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hosszútávon biztosan nem bírnám egy ilyen férfival. Családot pedig biztosan nem alapítanék vele. Nem lenne szükségem arra, hogy mindig belekössön valamibe, vagy elégedetlenkedjen, és nem lesném, hogy vajon mit nem csináltam jól, mi az amibe bele tud kötni. Ez nem egészséges szerintem abszolút. Főleg, hogy apukám hasonló kaliberű, anyukám állandóan kiszolgálta, mindig mindent úgy csinált, hogy neki jó legyen és elégedett legyen. Aztán jópár éve megunta, és előfordul, hogy 2-3 naponta azt hallgatom, hogy mert milyen apukám, vagy min vesztek össze stb. Nem, nekem ebből nem kell/kéne.
2014. febr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb az én szüleimnél is hasonló a helyzet, mert apukám ilyen. Anyukám kiszolgálta, de soha nem járt érte dicséret stb.. 30 év házasság után anyukám besokalt, és nem tesz elé mindent stb.. és képzeljétek így is jó. Megtudja csinálni magának. Én biztos nem terveznék ilyen férfivel mert egy idő után csak rosszabb lesz mindig.
2014. febr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ök boldogok(csak te nem leszel az).Csaladot tervezni szerintem nem erdemes ilyennel.

Exferjemtöl 3 honap utan ezrt valtam el.Az esküvö elött sajnos nem lattam, hogy ilyen.

2014. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Csak megfelelő személyiségtípussal kell rendelkezni hozzá.


Pont ez a kérdés foglalkoztatott (hogy bírja anya elviselni apát) :D és megtaláltam egy honlapot ami ezzel foglalkozik.


Nem hókuszpókusz, meg horoszkóp stb., hanem Carl Jung [link]

pszichológus tanulmánya alapján 16 lélektani csoportra bontja az embereket.

Ezek alapján apám az ún. "felügyelő" típus, anya meg a "gondoskodó". Az az érdekes, hogy ez a két embertípus kiegészíti egymást, és ideális párt alkotnak Jung bácsi szerint.

Én, mint a gyakorikerdesek.hu-s pályafutásom is igazolja "tanácsadó" vagyok.


[link]


Nem mindig ad valós képet, ha kitöltöd a tesztet, mert sokan nem őszintén válaszolnak :) de abból legalább kiderül milyen szeretnél lenni :)

2014. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Bocs, apám nem "felügyelő" hanem "ellenőr" típus. Ezeket mindig összekeverem.

[link]

2014. febr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a csúcs válaszokat :). Elgondkodtatóak.
2014. febr. 12. 12:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik fiútestvérem volt ilyen, mert anyukánk mindig kinyalta a fenekét is, kiszolgálta, mégis mindent kritizált. Annyira rohadtul idegesített már akkor is ez az állandó feszültség, ami az ilyen embereket körbeveszi, azóta se bírom elviselni ezeket. Annyi a különbség, ha most találkozok ilyennel, akkor élesen visszaszólok, hogy tudja hol a helye. Gyerekként nem tehettem meg. Boldogságot csak kiegyensúlyozottan lehet átélni, de az ilyen emberek lehúznak. Legközelebb a nap végém gondold végig, hogy miután beszél egy ilyen emberrel és kimész a szobából mit érzel? Mosolyogsz a bajszod alatt és nyugalmat érzel, vagy ökölben van a kezed és ideges vagy? Az első a jó.
2014. febr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Amúgy nem igazán értem a lepontozást. Jung egy briliáns elme volt, nézeteit ma is tanítják egyetemeken. A válaszom szerintem igenis hasznos volt. A szőrszálhasogató emberek általában a Jung-i értelemben vett ESTJ személyiségek, ami annyit tesz, hogy kifelé forduló (Extraverált), érzékszervekkel gyűjtenek információt (Sensing), észérvek és logika alapján döntenek (Thinking)az életstílusa pedig megítélő és szervező (Judging).


Ezért nem bántani kell őket, ők ilyenek.

2014. febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
hasonló felállás volt nálunk, 9 éve házasotunk össze, már a 14. éve ismerem. akkor még nem volt annyira feltűnő a dolog, meg nagy volt a szerelem, nem volt teher a kedvét keresni. miután lett 2 gyerek, és ő még mindig elvárta ezt a szintet, én meg képtelen voltam teljesíteni, hiszen osztódni nem tudok, nagyon elromlott minden. nem jó a háztartás, nem jól nevelem a gyerekeket. szabadidő nuku...röviden: épp válni készülök. 5 év kellett hozzá, hogy abból, hogy megszakadjak, és még így is a kedvét keressem (bár visszanézve hülyeség, hogy egy éjjel 60x kelő, szoptatós anyuka kereesse a kipihent párja kedvét, de mindegy, ezt már csak most tudom, hogy sokmindent átéltem), szóval abból eljutottam oda, hogy már egyáltalán nem szeretem, rosszabb napokon utálom, és felháborítónak tartom, hogy neki ez így megfelel. szóval így. nem mondom, hogy nálatok is így lesz, de sanszos. minimum beszéld meg vele, hogy hogy képzeli majd, ha gyereketek lesz, óhajt -e segíteni, vagy csak követelni fog és morogni ahogy eddig, valamint hogy milyen elképzeléseitek vannak a ygereknevelésről, mert az ember hajlamos azt hinni, hogy na nem ba, ha máshogy gondoljuk, majd csak lesz valahogy de nem lesz. vagyis, lesz: méghozzá úgy, hogy te leszel a szar anya, ki félreneveli a gyereket.
2014. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!