Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen házasság ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen házasság ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyre jobban el vagyok keseredve a házasságomon.

5 és fél éve ismerkedtünk meg és nagyon hamar össze is költöztünk, 3 éve lesz, hogy házasok vagyunk. A történet fontos része, hogy inkább ő nem akart elveszíteni az elején, nagyon ragaszkodott hozzám, én nagyon nem szívesen akartam az elején belenyúlni a családi dolgaiba.

Az elején minden más volt, aztán ő is és én is megváltoztunk.

Az első években még élt az apja, de beteg volt, ápolni kellett, aztán otthonba került, én mindenben támogattam, sokmindenen keresztülmentünk.

Aztán az apja halála után (3 éve) szülő nélkül maradt, és én megértem, hogy ez megviselte lelkileg, de nem adhat okot arra, hogy velem szemben és a házasságunkkal szemben is megváltozzon a viselkedése.

Először kicsit depressziós lett, mellette álltam, járt pszichiáterhez is kb. 1 évig, és úgy tűnik a depressziója el is múlt, de a személyisége teljesen megváltozott.

Mindent félvállról vesz, mindenre nagyívben sz.rik ami fontos lenne, nem törődik semmivel, csak saját magával, illetve ami neki fontos.

A ruhái hegyekben állnak, arra sem képes, hogy eltegye, házimunkát nem ismeri. Erre az a szöveg, hogy munka után már nincs semmi energiája. Bezzeg arra van, hogy miután hazajön elmenjen a kutyával órákig sétálni. Naná, mert az neki örömet okoz, milyen érdekes!

Ezt még "megszoktam" volna, de van még egy dolog, ami komolyan elgondolkodtatott, hogy van-e értelme a házasságunknak.

Egy ideje munkahelyi gondokkal küzdök, ezalatt azt kell érteni, hogy amit megszívhat az ember, azt én megszívtam. Van, hogy olyan munkát kellett elvállaljak, ami egy gyárban volt több műszakban, volt, hogy ordítottak velem a főnökeim, sőt még a kollégáim is, és úgy utáltak ki, ahogy csak tudtak, volt, hogy kirúgtak, legutoljára már nekem durrant el az agyam a munkahelyemen, szinte idegroncs lettem. Természetesen, gondoltam, hogy a feleségemmel megbeszélhetem a problémáimat, ha már nem bírom tovább, mert azt hittem hogy ő is azért van, hogy mellettem álljon és támogasson , hát qrva nagyot tévedtem. Az volt a reakció, hogy biztos mindenről én tehetek, és én vagyok a szar, mert nem tudok normális munkahelyet találni, mert nincs diplomám és hülye vagyok, és most már egyem meg, amit főztem, és nem érdekli, hogy gyomorideggel megyek be a munkahelyemre, akkor is kell a pénz. (Ez nem túlzás, szinte SZÓRÓL SZÓRA IGAZ!) Persze, hogy kell, neki minden pénz kevés. Én a helyzetemből adódóan sosem fogok többet keresni, mint ő, akinek diplomája van és egy qrva jó munkahelyen dolgozik, ahol családias a hangulat és szinte azt csinál, amit akar.

Legutóbb szeptembertől októberig nem volt munkám és amit kaptam akkor azt nem tettem ki az ablakba.

Voltam élősködő, ingyenélő, rontottam a levegőt a házában, ja igen mert apucikája ráhagyta a családi házat. És ha esetleg elfelejteném, mindig emlékeztet, hogy ez az ő háza, és bármikor kidobhat, hát nem egy tündér? :-)

Én egy nagyon béketűrő ember vagyok, de ezt már nem bírom tovább... Április 30-ig szól a jelenlegi szerződésem, nincs esély rá, hogy meghosszabbítsák. Már előre rettegek mi lesz utána, pedig keresek munkát, de félek addigra még nem találok. Szerencsére sokáig sosem voltam otthon, de az is épp elég, hogy kikészítsen. "Megérteném" hogy így viselkedjen, ha szarnék bele és nem akarnék munkát, de nem így van! Ezt nem tudom már eltűrni, a váláson gondolkozom. Nagyon jól tudta, hogy nem vagyok egy "jó parti", volt bankár udvarlója is, miért nem választotta őt? Szerintem nagyon rossz helyre született, nem tudom mire van annyira oda magától, a házán kívül neki sincsenek milliói, lehet, hogy ez viseli meg ennyire?

Én szegényebb családból származom, de azért mindenünk megvolt, ami nagyon kellett, és büszke vagyok arra, amit ma meg tudok venni magamnak, legyen az bármilyen csekélység is. Ő jobb sorsban nevelkedett, de úgy látszik ez sem elég neki.

Mindent összegezve komolyan elbizonytalanodtam, hogy szeret-e még? Kellek még neki? Ha igen, miért? Miért nem dob ki már holnap? Mire jó ez az egész?

Mondanom sem kell a szex is pocsék lett egy ideje.

Ja és mindezek mellett gyereket szeretne! :D Ilyen kapcsolatban?...

Mi a véleményetek erről az egészről?



2014. febr. 13. 09:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy depis volt, de valami nagyon nagy törés lehet benne, amit nem tudott feldolgozni, de ha orvossal sem ment, akkor nem tudom hogy menne.

Megértem, hogy a tököd kivan, mert ez nem ok, arra hogy téged kikészítsen.


Próbálj valami közös programot szervezni, beszélgetni, de ha csak téged szid, akkor jobb lelépni és keresni egy olyan párt, aki szeret.

2014. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Az a véleményem, hogy akinek ilyen jó és családias munkahelye van, az vigye oda melózni a társát és ne csak addig használja, és arra, hogy ne legyen egyedül.


Eszembe nem jutna erre a kapcsolatra gyereket vállalni.


Én a helyedben már léptem volna.De mielőtt léptem volna, utána néztem volna, hogy kinél van kutyasétáltatás címén, ahová a kutyát is viszi.


Ennél a nőnél ezerszer jobb embert kapsz bármely pillanatban. Ebből csak te lehetsz a nyertes.

2014. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*hogy kinél van kutyasétáltatás címén, ahová a kutyát is viszi. És természetesen a végmonológból nem hagytam volna ki és ügyelnék arra a helyedben, hogy szóhoz se jusson .
2014. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Amit még irnék nekeD: Menj el szállítmányozásba melózni, és kb. minimum alsó hangon 3x-osát keresed annak mint egy elkényeztetett diplomás ostoba egyed, aki veri a mellét a diplomájára.15 éve pedig 5x-öse volt egy mezei fuvarszervezőnek, aki jól melózott a lóvéja mint egy 2 diplomásnak, x nyelvel beszélő egyednek..
2014. febr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Válasz: felemás házasság. Nem jó, ha a felek nem egyenrangúak.
2014. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Milyen házasság ez? Borzalmas. És aki egyszer odáig süllyedt, hogy így bánik a párjával, az máskor sem fog jobban,ha bajban van. Lehet, hogy depressziós volt, de az nem indok, hogy így viselkedjen veled, és ennyire felsőbbrendűnek érezze magát veled szemben. Szerintem ebből az lenne a legjobb, ha kilépnél. Áprilistól ideiglenesen lenne hová menned? PL: szülők, testvér...stb?
2014. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Soha ne engedd, hogy bárki merje venni a bátorságot, hogy így viselkedjen veled.
2014. febr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#6:

Igazad lehet. :-( Ez fáj a legjobban, hogy amikor nekem lenne szükségem rá, akkor ezt kapom.

Csak annyira reménykedem valamiért abban, hogy megváltozik, de lehet, hogy csak még rosszabb lesz.

Vissza tudok még menni édesanyámhoz egy kicsi szobába, nehéz elfogadnom, hogy új életet kéne kezdenem. :( Pedig már annyit pénzt öltem bele a házba, szinte minden félretett pénzem... Persze miután így viselkedett már nem. De azt már buktam, mert ugye az ő háza, különvagyon.


Milyen házasság ez? Borzalmas. És aki egyszer odáig süllyedt, hogy így bánik a párjával, az máskor sem fog jobban,ha bajban van. Lehet, hogy depressziós volt, de az nem indok, hogy így viselkedjen veled, és ennyire felsőbbrendűnek érezze magát veled szemben. Szerintem ebből az lenne a legjobb, ha kilépnél. Áprilistól ideiglenesen lenne hová menned? PL: szülők, testvér...stb?

2014. febr. 13. 10:35
 9/17 A kérdező kommentje:

Esküszöm gondolkoztam ezen... Legalább nem lennék sokat Mo.-n, elfelejtenék mindent...


Amit még irnék nekeD: Menj el szállítmányozásba melózni, és kb. minimum alsó hangon 3x-osát keresed annak mint egy elkényeztetett diplomás ostoba egyed, aki veri a mellét a diplomájára.15 éve pedig 5x-öse volt egy mezei fuvarszervezőnek, aki jól melózott a lóvéja mint egy 2 diplomásnak, x nyelvel beszélő egyednek..

2014. febr. 13. 10:37
 10/17 anonim ***** válasza:

9 Itt lennél Magyarországon, irodába, kis telefon, meg net, meg jó beszélőke, és némi gazdasági és pénzügyi véna, és jó szervezőképesség precizitás kell, semmi több.


Egy jó fuvszervező majdnem vagy egyenlően annyit keres mint egy kamionon ülő sofőr. Csak te melegben és egy helyben vagy.

2014. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!