Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kapcsolati/házassági válságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolati/házassági válságban lévők, vagy azon túllévők, ismeri/csinálta valaki a 40 napos kihívást?

Figyelt kérdés
A Szerelempróba című filmben van egy 40 napos kihívás, ami alatt az egyik fél megpróbálja megmenteni a kapcsolatukat ( [link] [link] ehhez van már könyv is (Merj szeretni).Az érdekelne, hogy valaki végigcsinálta-e már? Tapasztalatok érdekelnének róla.

2014. febr. 13. 12:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Ismerem, nem szándékozom, és egy hatalmas baromságnak tartom, amit a sok majom divatként próbál alkalmazni az elfuserált életére.De hiába, ha a legminimálisabb elemi dolog hiányzik a kapcsolatukból.
2014. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

nem, nem is ismertem eddig

másképp oldottuk meg a problémáinkat

2014. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Láttam a filmet, de szerintem hülyeség, mert csak az egyik fél tesz a dolgokért, ez nem megoldás
2014. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanezt végigcsinálni szerintem butaság. Inkább ihletet lehet belőle meríteni, ha valakinek nincs semmi fantáziája ehhez. Anno én is próbálkoztam apróságokkal itthon, de ugye minden ember más és másképp is reagál a dolgokra. Lehet hogy ami nekünk bevált, arra a Te párod hülyén nézne. Te ismered.
2014. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%

Csak egyetlen apróbb kérdés:


Szerinted kérdező, ma Magyarországon 100 házasságból mennyi az arány arra, hogy valódi, tiszta érzelmeken, önzetlen szerelmen, szereteten alapulva kötődik?


Megmondom: 100-ból 1, azaz egyetlen 1 db.Ilyen az arány.


Úgy hogy lehet könyveket elővenni, meg divatot majmolni, meg párterapeutához járkálni, csak felesleges, hiszen ez az egyetlen jó alappillére egy valódi jól működő házasságnak.Ami nem csak gazdasági közösség, hanem valódi érzelmi alapon álló család.

2014. febr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem tudom, engem az érdekel, hogy aki végigcsinálta ennek a könyvnek a segítségével a 40 napos kihívást, annak segített-e vagy sem. A kérdésre továbbra is várom a tapasztalatokat. Az is érdekelne, hogy akik túléltek egy válságot, azok mivel oldották meg, min változtattak, hogy újra visszahozzák a kapcsolatukba a szeretetet? Érdekel az is, ha valakinek a könyv adott ötleteket arra, hogy hogyan figyeljünk egymásra, hogyan tegyünk egymásért (illetve ez utóbbi a könyv nélkül is érdekel). Szeretem a páromat, már túlvagyunk egy válságon, amit csak tudunk megteszünk egymásért. Nekem sokat segített a fentebbi film és könyv, bár persze én is "személyre szabtam" és a saját dolgainkhoz alakítttam, csak érdekelne, hogy van-e még itt valaki, akinek segített, illetve az is érdekel, ha valakinek más segített.


Amikor válságban voltunk akkor is úgy voltam vele, meg most is, hogy amit lehet, azt megteszek, nem érdekel, hogy egy újkeletű módszer, vagy egy régi hagyomány, vallás, vagy egy magazin tippje, egészen addig, ameddig úgy érzem, hogy segíthet.

2014. febr. 13. 13:28
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

SZóval akkor ti vallásosak vagytok? Azért gondolod ez a megoldás?

Nem vagyok vallásos, megnéztem, és ... nane a nő tesz meg mindent a pasi meg csak kap.


ÉN beszélgetésben hiszek!

Leülni beszélni beszélni!

2014. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

5!te a saját környezetedből vonzás le ezt a következtetést? Mert akkor szakadj ki ebből a közegből, de gyorsan!

Legalábbis amit én látok, nem ilyen!


Hogy válaszoljak is: nem tudom miről van szó! De csak azt a házasságot lehet megmenteni,amit mind a két fél akar!

2014. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
7., ellenkezőleg, a férfi kezdi, nem a nő, és a végén a nő is végig akarja csinálni, a lényeg az itt is, hogy egy idő után mindketten akarják, ha csak az egyik fél akarja, az hosszútávon valóban nem működik, de miért ne működhetne legalább addig, ameddig a másik fél újra el nem kezd hinni abban, hogy a másik szereti?
2014. febr. 13. 13:39
 10/19 anonim ***** válasza:

Jó bocs akkor ezer éve láttam.


Mondjuk, ha nem rébuszokban beszéltnél és leírnád mi a ti problémátok és a párod egyáltalán meg akarja e oldani, talán könnyebb lenne

2014. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!