Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Életünk most: nagyon kicsi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Életünk most: nagyon kicsi élettér (nagyon kicsi ház távol mindentől), nagy konyhakert (sok munka), hétköznap kései hazaérés, kevés idő bármire. Házas vagyok egy gyermekünk van. Állandóan veszekszünk, soha semmi sincs rendben. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Férjem imádja a kertet, ott tud kikapcsolódni, de állandóan szomorú, hogy nincs elég ideje rá, vagy nem sikerült időben elvetni valamit, vagy időben permetezni. Én nagyon nehezen tudok ebbe belekapcsolódni, több okból. Látom, hogy kisfiamnak inkább másra van szüksége, több foglalkozásra, kimozdulásra, társaságra, másrészt sajnos nem vagyok túl jó a kerti munkákban, hiába próbálom megszeretni, nem megy...valahogy egyre inkább elromlanak a dolgaink, nem tudom, hogyan kell(ene) változtatni.

Szóvá tettem, hogy csökkentsük a konyhakert méretét, de akkor a férjem ezt igen zokon vette, hogy akkor az egészet hagyja a francba.


Valaki adjon tanácsot, aki kívülállóként jobban látja, mi a teendő!


2014. márc. 31. 04:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szóval tanyán laktok?
2014. márc. 31. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Falu, annak is a legvége.
2014. márc. 31. 05:06
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Ez attól függ, ki, milyen közegben nőtt fel, mennyire volt szimpatikus neki anno.

Én városban éltem sokáig, most vidéken vagyok egy ideje, elképzelhetetlen számomra a kertben való matatás, nem kötne le, értelmét nem látom. Akit ismerek, és a kertben termel mindenfélét, az összes szabadidejét ott tölti, és sokszor nem sok értelme van.

Szinte mindennek a rovására megy náluk.

2014. márc. 31. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
15%
A nemi életetek milyen gyakori?
2014. márc. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Ha szereted a férjed és a gyermeked, akkor küzdj foggal-körömmel :)


Amíg a férjed a kertben van,te játssz a gyerekkel a kertben, ne legyetek távol egymástól az a lényeg.És soha ne feküdj le mellé dühvel.

2014. márc. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Kívülállóként a véleményem ez alapján a pár sor alapján: arról van szó, hogy a te és a gyermeketek igénye és egész élete a férjed igényeinek van alárendelve. A gyereknek társaság kellene, neked a hátad közepére hiányzik a nagy kertészkedés, és tulajdonképpen a férjed se tudja megoldani. De mivel ragaszkodik hozzá, inkább megkeseríti az egész családot, és hisztizik, mint egy 3 éves, ha csak arról van szó, hogy kisebb kellene. Ez a nagy baj, a férjed önző, a sajt érdekeit helyezi mindenki elé, mert egy család nem arról szól, hogy 2 ember alkalmazkodik egy harmadikhoz. Szerintem először is azt kellene tisztázni, hogy ki mit vár az élettől, kit mi tesz boldoggá: őt a kertje- ok, csinálja, de ne erőltesse olyanra, akinek csak púp a hátán. Neked mi lenne az igényed?

A másik: a létfenntartáshoz szükséges a konyhakertben megtermelt cucc, vagy inkább csak hobbi? Kerestek eleget ahhoz, hogy ne kelljen mellette véres verejtékkel akkor is túrni a földet, ha nem muszáj? Félre ne érts, szeretek kertészkedni, nem nézem le, aki ott termel, de egy pár négyzetméteres járda melletti kis virágoskert rendben tartása nekem abszolút kimeríti a szabad levegős igényeimet, és ennél több rohadtul nem is hiányzik a munkám mellett. Más lenne, ha minden nap /hétvégén munka után a háztartás és gyerekkel való foglalkozás mellett még állandó jelleggel várna a kert, ha tetszik, ha nem, csak mert egyesek ragaszkodnak hozzá, de máséval is verik a csalánt, ráadásul mindent ennek kell alárendelni ...

2014. márc. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha a kert nem a létfenntartásotokhoz szükséges(nem eszitek meg az utolsó darabig az ott megtermelt zöldséget, gyümölcsöt), és nem is adjátok el, akkor én tényleg úgy érzem, ahogy az előző mondta.

Vagy csökkentsétek drasztikusan a kert méretét(én családi házban élek, de nálunk a fatároló - igen, mert fával fűtünk télen, mert a gáz (az is van!) sajnos drága - mellett van kis konyhakert, kb. 5m2, ezen van pár sárgarépa, saláta, paradicsom, ez-az, egyáltalán nem azért, hogy belerokkanjunk, csak mert olyan jó kimenni és leszedni egyszer-egyszer egy-egy saját zöldséget.


Millió kérdés merült fel bennem: pl. nincs is rendes munkátok a kert mellett, tehát kvázi a kertben megtermelt dolgokból éltek?

Ha nem lenne a kert, te mit csinálnál?

Milyen végzettségetek van? (Ezt azért, mert ahogy kivettem, ez nektek, neked és a férjednek nem egy hobbi, hanem kőkemény, izzadságos, verejtékes munka, harc a napi betevőért - javíts ki, ha rosszul látom). Ha van valami konvertálható, versenyképes papírotok, és te már unod a földtúrást, akkor gyorsan meg kellene tanulni legalább konyhaszinten egy nyelvet(pl. kézenfekvő Ausztria szomszédsága miatt a német) kinn kellene próbálkoznotok. Ha a férjed nem akarja ezt, akkor neked.

A barátnőm családja erre a legjobb példa. Nulla nyelvtudással újságot szórnak éjjel-nappal, pocsék nekik, de keresnek havi 3000 eurót 3-an.

2014. márc. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Mi így "egyeztünk meg" annak idején:

Férjem tanyát akart és állatokat,én nagy házat és medencét.

Mivel belterületen nem tudtam volna megfizetni az ingatlan árakat,így tanyát vettem.Eleinte én is azt hitem,hogy csak földtúrásból állhat meg jószágolásból,aztán persze rájöttem,hogy nem.

Innen járunk dolgozni,közel van a város,a köves út nincs 200 m.

Szóval kedvesem jószágokat akart:nem a szó legszorosabb értelmében,de kapott egy kutyát.Aztán meg macskáink lettek.Ezekkel elvolt.Később szereztünk néhány csirkét és egy kakast.Beleunt kb 1 év múlva,mert én is hajnaltól késő estig dolgoztam és ő is reggel 7-től este 5ig,így nem tudta élvezni.Ezen kívül ott volt a nagyon nagy ház,amit be kellett fejezni(újszerű,alig lakták még)

Így el lettek ajándékozva a csirkék,csak kutya-macskák maradtak.Ezzel teljesen elégedettek vagyunk.A földdel is ez volt,első évben,na majd ő csinálja.Én hozzá se nyúlok,megmondtam.Így is volt,max locsoltam.Legazosodott,a krumpli akkora lett,mint egy dió és a zöldség is 3 felé állt.Bele unt.


Azt akartam ebből kihozni,hogy előbb-utóbb megunja.Nekünk 6000 négyzetméteres,immáron parkosított udvarunk van,amit egy évben egyszer lenyíratunk egy gépessel és ennyi vele a "baj". Tényleg lehet pihenni használni.

Ez a verzió esetleg? vagyis,hogy várni egy szezont,látni fogja,hogy semmi értelme,aztán feldobod a labdát,hogy füves lenne(azért itt előny,ha jó nagy,mert traktorral olcsóbb nyíratni,mint kézzel vesződni vele)

Sok sikert hozzá :-)

2014. márc. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nincs vki, akivel felesben tudjátok a kertet gondozni? Mikor a nagymamám idős lett és már nem bírta úgy magát, bevett gyakorlat volt a faluban keresni vkit az öregek mellé, aki a termés egy részéért elvégezte azt a munkát, amit ők már nem tudtak.
2014. márc. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
Aki kertes házba, vagy tanyára költözik annak tudnia kellene, hogy ez ezzel jár. Ahol van kert és nem művelik annak sok értelmét nem látom. Ha valaki kényelmes életet akar menjen panelba. Aki nyugodt életet az meg költözzön ki tanyára és élvezze, hogy nem a négy fal között kell bent lenni. Én például nagyon élvezném és minden álmom, hogy kiköltözzek tanyára. Szerintem fogadd el, hogy párodnak ilyen kellemes hobbija van és nem mondjuk haverozni vagy kocsmázni jár el. Nincs is jobb a saját kertben szedett paradicsomnál, vagy a friss lestyánnal főzött borsóleves és még sorolhatnám. Legyél parner, főzz olyan kajákat amikhez az épp aktuális kis növényeit fel tudod használni és én igenis kiküldeném a gyereket is az apjával a kertbe. Nincs ennél jobb nevelés, hogy látja ahogy együtt elvetik a kis magokat, locsolgatják stb. ETtől függetlenül ki is tudtok mozdulni, te külön vagy a gyerekkel tudsz programokat csinálni. Nálunk is általában férjem itthon van, sokat süt-főz én meg általában megyek csavarogni valamerre, vagy elmegyek edzeni ilyesmi.
2014. márc. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!