Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak? A párom képtele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? A párom képtelen belátni, hogy az anyja csak élősködik rajta.

Figyelt kérdés

Mindig akkor bukkan fel, amikor éppen, teljesen véletlenül pénzre van szüksége. Ha nem adunk, jön a sírás, hogy éhen fog halni, megy a híd alá lakni stb. A párom persze megsajnálja és mindig ad neki. Elegem van abból, hogy nem jutunk egyről a kettőre, mert minden pénzünk, amit az adott hónapban nem élünk föl, átvándorol az anyjához. Már próbáltam a párommal beszélni erről, nem is egyszer, de akkor mindig oda lyukadunk ki, hogy szegény anyukája, milyen magányos az utóbbi 3 évben, mióta meghalt a "férje" (több mint 20 éve elváltak) és a páromnak sincs senki más a családjából akivel tartaná a kapcsolatot.

Néha úgy érzem, hogy így már nincs is jövője a kapcsolatunknak, de az utolsó szalmaszálba is bele fogok kapaszkodni, hogy megmentsem. Azt viszont nem tudom megérteni, hogy egy felnőtt, családos férfi miért nem képes fontossági sorrendet felállítani az életében.


2014. ápr. 8. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl "anyás" a párod?

Nálunk a bátyám pénzeli az alkoholista anyánkat lassan 3 éve.. Eleinte hozzám is jött, de mivel én nem adtam neki pénzt (tudtam hogy piára költi), ment a bátyámhoz, aki Nagyon anyás, ő mindig megsajnálja..

2014. ápr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

Már nem azért, de minden felnőtt férfinak van fontossági sorrendje. Te vagy az első. A szülei ( az anyja ) a második, mert ő(k) nevelte(/ék) fel. Próbáld megérteni.

Egyébként mondd el neki, hogy az tanuljon meg az anyja bánni a pénzzel és akkor tudtok gyűjteni pénzt pl.: autóra, nagyobb házra, felújításra, stb. Mindezt kulturáltan.

Egyébként mire veri el a pénzt az anyja?

2014. ápr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a hónap elején lekötném a pénzt, hogy ne lehessen hozzányúlni, csak annyihoz, amennyi nektek kell, anyukát meg kéthetente, vagy havonta egyszer elvinném, és bevásárolnék neki, pénzt nem adnék. Ha ezek után még jönne, akkor a hűtőnkből adnék ételt. Tényleg kevés amúgy a pénze, vagy csak nem tudja beosztani? Ha kevés, akkor segítenék neki, mégiscsak a párom anyja, de csak úgy, ahogy fentebb írtam.
2014. ápr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ha attól fél hogy éhen hal akkor enni valót adjál neki pl kiló kenyeret meg zsírt.

A szülőket tisztelni kell akármilyenek is.

2014. ápr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én párom is ilyen volt egy ideig, mondjuk nem sajnáltam, mert jutott (nem a megtakarításból adott). Aztán egyszer nyöszögtek nekünk (élettársával együtt), elvittük őket bevásárolni, aztán rá egy hétre összefutottunk velük, és tele volt a kocsi kajával, alkohollal, édességgel. Na, onnantól kezdve párom nem ad.
2014. ápr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ismerős...
2014. ápr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Több dolgot érdemes mérlegelni. Tényleg szüksége van segítségre, vagy csak élősködik?

Konkrét dolgokat nem írtál: pl. kb. mennyi a jövedelme az anyósnak, mekkora házban él, mekkora a rezsije, vannak-e "luxuskiadásai", amikről le tudna mondani.


1. Ha anyukájának tényleg a napi ennivalóra kell a pénz, akkor azért mégsem küldhetitek el, mégis az anyja. Kérdés, hogy látjátok-e, hogy valóban arra megy el a pénz, amire adjátok.


2.Ha viszont a pénzügyi gondjain tudna a ti segítségetek nélkül is változtatni, akkor inkább a racionalizálásban kellene neki a segítség. Pl. volt itt olyan kérdés, hogy a szülő egyedül maradt a sokszobás családi házban, amitől nem akart megválni, de a rezsijét sem tudta fizetni, és elvárta, hogy a család majd fenntartja helyette. Na ilyenkor célszerű lakáscserén gondolkozni..stb.


3.Ha viszont az anyós egy kis takarékoskodással kijönne a pénzéből, de inkább felesleges dolgokra költ, majd tőletek kér, akkor nem adnék neki. Tanulja meg beosztani azt, amije van.

2014. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kevés a nyugdíja, dolgozik is mellette. Az természetes, hogy segítünk valamennyivel, de az már sok, hogy lassan a párom teljes fizetését elkéri valamilyen formában. A barátjánál lakik, aki munkanélküli és a panaszai alpján néha a keze is eljár. Pontosan soha nem mondja meg, hogy mire költi a pénzt, mindig van valami extra sürgs indok (rezsi, élelmiszer, törlesztés, gyógyszer...). Azt viszont látom, hogy fejenként napi 2 doboz cigit fogyasztanak és az italt sem vetik meg, bár a párom szerint az anyja nem iszik, havonta jár fodrászhoz, kozmetikushoz...


Nem akarom a páromat választás elé állítani, de ez nem mehet így tovább. Mi, pontosabban én számolgatom, hogy min is spórolhatnék még és ahelyett, hogy valamiben is előre haladnánk, csak egyre kevesebbünk van.

2014. ápr. 9. 13:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondd meg a párodnak, hogy kajára adtok, másra nem, spórolja meg a többin. Ételre is csak úgy adjatok, hogy megmondja, hogy mi kell, és havonta egyszer megveszitek neki. A férjem szereti az anyját, és én is az anyósom, de mondta a férjem, hogy neki nem adna pénzt, mert tudja, hogy elkölti olyan dolgokra is, ami nem létszükséglet, és csak akkor adna, ha tényleg azon múlna, hogy eszik-e vagy sem, akkor viszont minden további nélkül. Már írtam, hogy kösd le a pénzetek hó elején, akkor hiába jön kérni, és majd egy idő után fel fogja adni. Ételt meg adhattok addig neki a frigóból. Rezsire csak úgy adjatok, hogy kérjétek el a számlát, és fizessétek be helyette, ha mondjuk fűtésköltségrőlvan szó, de én az áramot pl. nem fizetném be helyette, meg a telefont sem.
2014. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kössétek ki, hogy ameddig cigizik és iszik, nem adtok pénzt, és akkor is csak kizárólag arra, amire kértek, és ezt következetesen ellenőrizzétek is.
2014. ápr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!