Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan, aki külföldivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki külföldivel házasodott össze és évekig gyarapitották az életüket együtt? Végülis ugynéz ki, hogy válni akarnak, de a férj nem megbiztható, hogy támogassa a másik felet és nem tudja kifizetni, ami jár a másik félnek.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem külföldi a férjem, de mi válni nem akarunk.

Egy jó ismerösöm volt ebben a szituban.

Náluk még az volt a rossz, hogy volt egy kisgyerek. A nö megunta az alkoholista férjét, és haza költözött. A férfi semmit nem fizetett még a családit sem(a nö 18 éves korától a férfivel volt, soha nem dolgozott, így Mo-n sem volt esélye munkára, a gyerekmellett meg takarítani, éjszakai kisegítö munkára nem tudott menni). Aztán a bíroság ítélt, ezek után már néha fizet, de nem az egész összeget, a nö semmit nem kapott(habár sokat nem dolgozott).


Amit te leírsz mindenképpen perskedés lesz, ez mindegy hogy külföldi vagy magyar, csak az a nehéz ha a nö már haza költözött.

2014. ápr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen errõl van szó, hogy a nõ haza akar költözni és mindent ott kell hagynia.Viszont besegitett a férje munkájába, de azért nem kapott sohasem semmit sem.Akit ismersz az a magyar biróság állapitott meg mindent,vagy a kinti biróság?
2014. ápr. 16. 12:59
 3/5 anonim ***** válasza:

A kinti mert kint házasodtak össze,így ott van a válás is.

Ha ti kint házasodtatok, akkor kint lesz a válás, ha Mo-n akkor ott.

2014. ápr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvált vagyok, külföldi volt a férjem.

Magyar jog szerint házasodtunk, így is váltunk el > 5 év után.


Nem fizet gyermektartást, nem tudom merre él (elhagyta az országot)- távollétében adtam be a válási és gyermekelhelyezési keresetet és mára szerencsére kizárólagos szülői felügyelet mellett vagyok elvált szülő.


Vagyonmegosztás nem volt, előtte volt házassági szerződésünk a lakásom, kocsim, megtakarításom megmaradt különvagyonnak.


Megélhetési problémám nincs, eddig sem volt, ésszel élek.

2014. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

15:06


De te akkor nem kint éltél ugye? Tehát,ha otthon házasodtak,akkor azok a jogok is fognak rájuk vonatkozni?pl. hogyan lehetne ilyen esetben behajtani azokat a dolgokat,amelyeket együtt épitettek fel?Ha nem fizet vagy ilyesmi,akkor szerintem nem lehet mit csinálni?

2014. ápr. 16. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!