Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek van értelme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van értelme megházasodni? Minek arról papír ha 2 ember szereti egymást?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 19:05
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
A papír nem arról van, hogy két ember szereti egymást, hanem arról, hogy hivatalosan egymás hozzátartozói lesznek, társadalmi, vagyoni, jogi közösséget vállalnak. Vannak, akik ezt szeretnék, vannak, akik nem, mindenkinek szíve joga a választás.
2014. júl. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
70%
Nem fontos, hogy egyházilag is összetartozzunk polgári annyira nem. Azért valakinek a felesége lenni vagy a huszadik élettársának lenni nagyon más.
2014. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
75%
Nekem akart lenni nem nem.
2014. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
98%

Már millió egyszer ki lett vesézve a téma. A házasság nem csak egy papír. Bizonyos jogokkal is jár. Pl ha az egyik féllel történik valami, ami miatt nem tud dönteni a sorsáról(pl kómába kerül) akkor a feleség, mint legközelebbi hozzátartozó tud dönteni, aláírni bizonyos vizsgálatokhoz a hozzájárulását stb. egy élettársnak erre nincs joga hiába élnek együtt és vannak együtt tizen akárhány éve.


ha válásra kerül a sor, ugyanúgy vannak jogai. persze sokan erre a részére mennek rá, ha nincs vagyoni szerződés, de ez a legkevesebb.

2014. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
93%

Mi 14 év után házasodtunk össze. A szerelem megvan , de nem csak ezért házasodik az ember.

12 év alatt mindketten keményen megdolgoztunk azért, hogy házunk legyen, kis vagyonunk legyen. Ha nem lennénk házasok, és bármelyikünk meghalna, a másik élete nehéz lesz, mert bizony akkor a másik vagyon részét amiért mindketten dolgoztunk más kapná meg. Így viszont nincs vita. Gyerek nincs, így minden vagyon az özvegyre száll.

Ha mi nem lennénk házasok akkor a férjem nővérét ismerve a zokni felét is elkérné annyira pénzéhes.

Az ember előre is gondolkodik, és nem jön azzal a szöveggel, hogy ha 2 ember szereti egymás akkor minek papír.. A jogok, törvények miatt kell..Az örökség miatt kell a papír..

2014. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nincs. Vállalhat az ember a másikkal bármiféle közösséget önszántából is. A nagy hévvel, boldogan aláírt papír a gazdasági, társadalmi, jogi közösségről csak megnehezíti a két ember életét, ha mégsem tart ki mindhalálig az a fogadalom. Nem vagyok az ígérgetés híve. Azt, hogy most szeretek-e valakit, 1000 százalékra meg tudom mondani, de hogy x hónap, év múlva mit fogok érezni, azt nem, és mástól sem várok el ilyen jellegű ígéretet.
2014. júl. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
4-es pl kómaba kerul :)) hát ez aztan nagyon eletszeru,kb minden 10000.-ik házasságba a sor kerul ilyen elethelyzetre! egyébkent én még nem találkoztam olyan csajjal ,aki nem akart megházasodni viszont a férfiaknál kb minden 2. az ,aki ellenzi a dolgot valyon miért..............
2014. júl. 2. 19:27
 8/47 anonim ***** válasza:
94%

Nem a szerelem, az összetartozás miatt fontos a papír, az meg van anélkül is.

De sok mindent megkönnyít, ha jogilag is rendezve vannak a dolgok. Pl. vannak olyan kedvezmények, amikre csak házasok jogosultak.

Vagy ha válásra kerül a sor (sajnos ez is benne van a pakliban, nem lehet tudni, hogy mi lesz 5-10-20 év múlva) akkor is sok mindent megkönnyít, tisztább a helyzet.

2014. júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
28%
Kérdezõ,ha te mondod,akkor ugyis van!
2014. júl. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
92%

"én még nem találkoztam olyan csajjal ,aki nem akart megházasodni viszont a férfiaknál kb minden 2. az ,aki ellenzi a dolgot valyon miért.."


Nem tudom, kérdező, nálunk pl. pont a férjem vetette fel annak idején mind az összeköltözés, mind a házasság gondolatát, én kértem, hogy várjunk még vele.

A legjobb barátnőm pedig soha nem akar férjhez menni, irtózik a házasság gondolatától, pedig már 30 felett van jócskán. Látod, mekkora általánosítást írtál?

Én több házasodni vágyó férfit látok, mint nőt, de ez nem nemektől függ, hanem értékrendtől, kapcsolattól, hozzáállástól, tapasztalatoktól, stb.

2014. júl. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!