Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasodni, de hogyan? Szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodni, de hogyan? Szerelem vagy csak "beérik" valakivel?

Figyelt kérdés
Olyan kérdést teszek fel, amit nyílvánosan, a nevem vállalásával nem tennék, mivel kissé talán sértőnek tűnik. Az emberek sok okból házasodnak, vagy éppen nem, de engem az érdekel, hogy az olyanok, akik pl. kevésbé szép emberek (ez pl. relatív, de máshogy nem tudom megfogalmazni), azok mi okból házasodnak össze? Úgy értem van egy kevésbé szép nő, aki valjuk be nem a férfiak álma, és mégis van valakije, aki kevésbé szép férfi, de mondjuk nem az ő ízkése. Akik nem válogathatnak, azok csak beérik egy kevésbé vonzó férfival/nővel, vagy tényleg egymásba szerethetnek? Házasság, de mi okból? Szerelem, érdek, vagy mert csak nincs más?

2014. júl. 7. 10:42
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
65%
A bányarémek ritkán kelnek el, de aki ad magára, szépen öltözik és ápolt, és a természete is átlagos, azért az már nem csúnya. A szépség csak egy összetevő az emberből. Hamar megunható ám a szép nő/férfi is, vagy inkább megszokható, mert a jót könnyű megszokni. Attól, hogy valaki neked nem tetszik, nem az eseted, másnak még tetszhet. Egy előnytelen külsejű, jópofa, kedves ember miért lenne rosszabb, főleg, ha ad magára?
2014. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy kinek mi a szép, nagyon relatív.

Én pl viszolygok a mai férfi ideáloktól. Nem tartom őket vonzónak. Más lányok, mert férfiakat megszégyenítő módon füttyögnek és csorgatják a nyálukat utánuk. Az én párom, szerintem igen jóképű. Húgom szerint, csak aranyos. Ő szerinte az ő párja a csúcsok csúcsa, szerintem idegesítő :)

Jelzem nem vagyok bányarém, mielőtt erre fognánk.


Ismerősökkel pont a hétvégén beszélgettünk, hogy melyik lány az akire azt mondjuk, hogy ő kifejezetten szép lány. Másfél óra barkóba után, nem találtunk olyat, akire 5 egyhangú válasz érkezett (4 válaszadó fiú), pedig több ezer embert ismerünk mindannyian.


Akik "csak" szerelemből házasodnak, azok sokszor koppannak. Ha a szerelem nem tud szeretetté átalakulni, akkor üres lesz a kapcsolat és már a testi vonzalom nem fogja évek múlva is kielégíteni a két felet. Ahhoz, hogy szeretettel lehessen szeretni a másikat, kell olyan tulajdonság, ami akkor is vonzó számodra, hogyha hiányzik a két lába és a fél füle.

2014. júl. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
69%

Te mekkora idióta vagy, ezt a kérdést én se vállalnám fel.

A kérdésedből világosan kiderül, hogy soha a büdös életben nem érdekelt senkinek a viselkedése, odaadása, intelligenciája, toleranciája, gondoskodása, éles esze, stb...

Fél évig voltam egy eszméletlenül szexi palival, de mellesleg buta volt mint a tök, nem érdekelte magán kívül senki... Kidobtam.

Most 4 éve vagyok egy férfival, aki nem jár edzőterembe, de helyes arca van, ápolt, igényesen öltözködik, férfias a viselkedése, okos, értelmes, intelligens, gondoskodó és ő hordja a nadrágot.

Miben fogadunk, hogy te letérdeltél volna az elsőnek?

Ja, de valószínűleg utóbbinak nem is kellenél, mert hiába vagy név nélkül, beszélgetésnél pillanat alatt kiderül, hogy eszed semmi.

2014. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem ennyire egyszerű, hogy x szép, y meg ronda. Nekem nagyon tetszik a férjem, szerintem nagyon jó pasi, de biztos van, akinek nem. Szerinte én nagyon jó nő vagyok, de van, aki rondának tart, akinek nem jövök be. Akit te rondának látsz, és meglepődsz rajta, hogy van valakije, az a párja szerint simán lehet szép, és valószínűleg ezért van vele, nem megalkuvásból. Amúgy olyan is van, akinek egyáltalán nem számít a külső. Ez rólam nem mondható el, mert kell, hogy valami megfogjon benne, ha ránézek, de nem kell, hogy tökéletes legyen. Viszont lehet tőlem bármilyen adonisz, ha belül üres, bunkó, buta stb.

N26

2014. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
75%

Mindenkinek más a szép... Aki szerintem ronda, millió ember szerint szuperbomba... Mindenkiben van valami szép. És normális esetben nem csak az ember külsejébe szeretünk bele..hanem a belső tulajdonságokba, lelki tartalmakba...szóval jóval fontosabbak a belső értékek, mint a külső. Tehát számomra ezért értelmezhetetlen a kérdésed gondolatmenete.....

Házasodni az emberek 95%-a szerelemből/szeretetből teszi. Teljesen mindegy, hogy hogy néz ki a párja. Nyilván az adott személy lát benne valami olyat, amit mások nem...

A maradék 5 % az, aki érdekből...pénz, állampolgárság stb.

2014. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
82%
A szépség és a szerelem nem függ össze. Én egy egész szép csaj vagyok,sokan mondják,hogy Eva Longoriåra hasonlitok(csak,h betudj löni),mégis boldogtalan vagyok. 2éve nincs senkim. A kevésbé szép baråtnöimnek meg férje,pårja,gyereke. Nekem nem jön a nagy Ö. Szépség mulandò.
2014. júl. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
67%
tényleg nem a szépség kérdése. én sok ember szerint nagyon szép vagyok (ha már előttem is mondták, akkor én is mondom: sokak szerint Grace Kellyre hasonlítok), még se találok szerelmet. sőt, képzeld, jártam már olyan sráccal, akivel a barátnőmék szépség és szörnyetegnek hívtak a hátunk mögött, számomra mégis ő volt a legjóképűbb pasi a világon. és itt a csavar a történetben: ő is ezt gondolta magáról, sőt! az, hogy velem járt, csak még jobban megerősítette őt abban a tudatában, hogy ő aztán bitangosan jó pasi, megalázott, megcsalt, semmibe vett, hazudott, mint a vízfolyás, holott mindenki szerint a nap 24 órájában a kezét össze kellett volna tennie, hogy velem lehet. ennyit a szépségről. holott átlagos külsejű barátnőm és átlagos külsejű párja évek óta boldogok, kevés szebb és aranyosabb párt ismerek náluk, nekem pedig csak futó kalandjaim vannak. a boldog házasság vagy akár párkapcsolat nagyon nem a külsőségeken múlik... ami számít, az az, hogy a két fél szeresse, megértse, elfogadja a másikat, illetve nyilván a fizikai és szexuális vonzalom nélkül sem ér sokat a dolog, de enélkül az emberek nem is jönnek össze. ha valakiben megfog valami, mindegy lesz a külseje, erre jó az én példám, és számos más, előttem elmondott történet is.
2014. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
40%

ezen én is gondolkodtam már, hogy pl 10 pontos nő hogy foglalkozhat egy nála alacsonyabb, vézna, öregedő fejű pasival és éveken át és még gyermeket is tervezve, úgy, hogy a nő inkább biztonságot néz, mert nem szerelmes, de nagyon értékel egy rendes embert, a sok csalódás után.


én a magam részéről olyan mellett, aki csupán mert rendes, már próbáltam és nem tudok megmaradni.


és valahol rájöttem nem csak azafajta prostitúció létezik, ami az utcán megy. hanem valahol ez is az. vele van, mert biztonságban van mellette, csak épp nem szereti. hát ezt nem tudom másnak nevezni.


Csernus szerint van a szeretetprostituált is. ebbe nem mennék bele, csak megjegyeztem.



mellesleg azon is agyaltam amikor kiborít egy-két hihetetlen módon buta ember, hogy de érdekes hogy lehet párja. erre mondta valaki, úgy, hogy az is buta.

ezután már csak azon csodálkozom, hogy a buta a butával hogy jön ki? el tudom képzelni hányszor beszélhetnek el egymás mellett, meg totál másról, mert egyik nem érti a másikat, meg fordítva.és lám, mégis működik.érdekes.

2014. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Ez relativ dolog.Én és a párom átlagos kinézetű emberek vagyunk.Tehát tényleg nem vagyunk csúnyák :D Az az igazság hogy mikor megismerkedtünk csak hagytam a dolgokat folyni a saját rendjében.Külsőre nem volt olyan rajta amitől megőrültem volna.Azért maradtunk együtt mert a személyiségünk valahogy nagyon passzolt.Majd jött a szex,amitől érzelmileg már kezdtünk össze kovácsolódni.:) Jött következőkben a feltétel nélküli segítség,törődés,együttérzés,bajban segítés meg amit el tud az ember képzelni..Már nem kételkedek semmiben vele kapcsolatban,minden kölcsönös,csak azt várom hogy leélhessünk egy jó életet gyerekekkel,éljünk vagy 80évig...minden hátsó szándék nélkül,akár esküvő nélkül,a híd alatt vagy borabora-n :D Ezt a boldogságot csak a szerelmesek érzik.Ő lett az ideálom,nem kellene sem szebb,sem helyesebb ember nekem.A hétköznapjaink nem ilyen nyálasak mint most leírtam :P bár lehet mi vagyunk az 1millióból 1kivétel,tényleg szerelmes,nem fullos kinézetű pár. 24l
2014. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az emberek legtöbbje sajnos csak beéri valakivel... legalábbis ha körülnézel ezen az oldalon, azt lehet mondani, hogy az emberek kb. 80%-a. Tömegével olvasni az olyan hozzászólásokat, hogy a szerelem, vonzódás nem kell, elég a barátság, tisztelet.


Az ilyen embereket személy szerint undorítónak találom. A legtöbbjük egy önös célért rabolja a másik idejét vagy a saját sérelmein túllépni képtelen és bemeséli magának, hogy ez így jó. Sokan azért cserébe, hogy az adott férfi felvállalja őket, családot alapít velük felhagynak a valódi boldogság keresésével. Ami ebben a legnagyobb baj az, hogy az ilyen házasságok mennek tönkre tömegével, mert a két fél lelkileg nem bírja elviselni egymást vonzalom híján egy idő után. És eleve diszfunkcionális családba, puszta önzőségből születnek a gyerekek, két össze nem illő féltől... borzasztó :(

2014. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!