Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Amikor a házasságban elmúlik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor a házasságban elmúlik a szerelem, akkor azt a felek szokták közölni egymással? És utána mi lesz?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolok, hogy megutálják egymást és el akarnak válni, hanem arra amikor elmúlik a szerelem és megmarad a szeretet. Én még nem vagyok férjnél, de van párom, és elgondolkodtam rajta, milyen fura lenne egyszer rádöbbenni hogy már nem vagyok szerelmes, de a férjem az életem része. Ezt be szokták vallani egymásnak? Vagy csak úgy jön? Ha az egyik fél bevallja, de a másik még szerelmes, akkor a másiknak nem töri össze ezzel a szivét? Remélem értitek a kérdést. Ez most nagyon szöget ütött a fejembe.

2014. júl. 23. 09:58
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
53%

Sok ilyet látok a negyvenes, ötvenes korosztályban az ismerősök körében. A szerelem elmúlt, de ezt nem közölték egymással. Az elég ritka, hogy az egyik fél szerelmes, a másik meg nem.

Válás nagyon ritkán lesz, főként anyagi okok miatt.

Néha kalandoznak kicsit, hogy egy kis örömük is legyen.

2014. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:

Nem, ezt nem szoktak bevallani, kozolni a masikkal. Egyreszt mert sok eszre sem veszi, masik reteg nem tud kulonbozetet tenni a szeretet, szerelem es a megszokas kozott, masreszt a partner is erzi, hogy a rozsaszin kod elmult.

Kerdezo, csak akkor lesz fura, ha mar nem birsz ranezni a parodra, de meg mindig egyutt eltek, egyutt vagytok.

2014. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
De én arra gondolok amikor marad minden ugyanúgy, legalábbis látszólag. Nem csalják meg egymást, csak már nem szerelmesek. Akkor mi van?
2014. júl. 23. 10:15
 4/46 anonim ***** válasza:
86%
Én nem tudom mikor jön ez el! Mi lassan 9 éve vagyunk együtt, de már gyerek korom óta ismerem :) És még mindig "Megdobban,,a szívem mikor meglátom reggel, vagy amikor megcsókol beleremeg a testem! Szerelem vagy szeretet??? Persze nehéz nem belefásulni a szűkre hétköznapokba, a gondok meg a gyereknevelés...de nem tudnék nélküle létezni! 28/L
2014. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Sinala irigyellek :(

De sajnos szinte senki nincs így ezzel. Én belegondoltam, és nem tudom mi lenne, ha egyszer kiszeretnék a páromból, úgy hogy már a férjem. Belehalna a tudatba...

2014. júl. 23. 10:39
 6/46 anonim ***** válasza:
75%

Nem halna bele a tudatba. Mire te oda eljutsz, tobb mint valoszinu o is.

A szeretet, tisztelet, megbecsules a lenyeg, ezek erosebbekek mint a "vak szerelem".

2014. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a házastárs iránti szeretet sokkal erősebb,mint a kezdeti szerelem. Sokkal többrétűbb. Benne van a lábremegős szívdobbanás, a félszavakból megértés, a totális bizalom, a biztonság.

Ráadásul az ember önmaga is változik. Érdekes ez, nagyon csodálatos, az biztos.:)

2014. júl. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Ne írigyelj! Azért hogy így legyen sokat teszek, teszünk!

Nehéz a házasélet! De megéri,a fáradságot :D

2014. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
93%

Hogy ne szeress ki a partneredből, és ő sem belőled, azt meg lehet valósítani. Van néhány igazán remek könyv, amelyek ebben a témában ajánlottak.

Buscaglia: A szeretet

Fromm: A szeretet művészete

Lauster: A szerelemről, a szeretetről

Olvasd el ezeket a pároddal együtt, és cselekedjetek. És akkor ti nem fogtok úgy járni, mint a többség. Sajnos nem tanítják sem a szeretetet, sem a szerelmet, így mindenki olyan mintákat alkalmaz csupán, amit a szüleinél lát, azok meg a legtöbbször legalábbis hiányosak, vagy egyenesen rosszak.

2014. júl. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
42%
Besz..rok! Ne tanuljunk a kornyezetunkbol, a szivunkbol, lelkunkbol, hanem konyvekbol, amiket barki meg tud irni, meg csak kepesites sem kell. Hat en nem konyvbol elem az eletem, megis eleg jol meg vagyok.
2014. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!