Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akinek (fiatalon) elhunyt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek (fiatalon) elhunyt a házastársa, majd a későbbiekben új házasságot kötött - hogyan fogadja el az új párja a régi emlékét?

Figyelt kérdés

Bonyolult a kérdés, nem tudtam egyszerűbben feltenni.


Egy évvel a házasságkötésünk után a férjem (balesetben) elhunyt. Nagyon nehezen lettem túl ezen a korszakon, hosszú idő kellett, amíg új kapcsolatot tudtam kialakítani. Újabb házasságot kötöttem, még mindig fiatalon, a férjem nagyon rendes, már gyermeket is tervezünk - azonban nem tud mit kezdeni a volt férjem emlékével. Magamban én ezt el tudom rendezni, és nagyon fontos nekem, hogy az emlékét ugyan nem tolakodóan, de láthatóan megőrizzem (a temető látogatása, rokonságával kapcsolattartás.) A jelenlegi férjemnek azonban ez nagyon nehéz, érthetően, hiszen nem ismerhette, olyan neki, mintha a kapcsolatunkban lenne egy láthatatlan harmadik - tudom, hogy ez idegesíti, és féltékennyé is teszi. Nem tudom, volt-e valaki hasonló helyzetben, bármilyen tanácsot szívesen fogadok.



2014. aug. 21. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Eghészséges ember sosem féltékeny egy ilyen helyzetben az elhunyt dolgára. Nagyon szép dolog, hogy ápolod a volt férjed emlékét.
2014. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Nem sokat tudsz tenni, ezt neki kell megértenie és feldolgoznia.


Az előző férjed nem úgy ment el, hogy összeveszések, viták, gyűlölködés és válás történt, hanem hirtelen halt meg. Jó házasságban éltetek, okod sincs arra, hogy ne szeretettel gondolj rá.


Az, hogy látogatod a temetőben és a rokonsággal megőrizted a kapcsolatot, szintén nem róható fel neked. Nyilván nem minden héten mész a temetőbe, és a rokonsággal sem beszélsz mindennap.


A férjed legyen belátóbb, és próbálja meg a te oldaladról megnézni.


Egyedül neki kell ezen a hozzáálláson változtatni, nem neked.

2014. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy nagyon szereted, nem áll közétek a volt férjed emléke, de neked ez fontos, fogadja el, hogy a múltad része volt, ő boldoggá tett téged, ugyanúgy, ahogy most ő is. Nem szereted őt kevésbé amiatt, hogy ápolod az emlékét. Sajnos ez neki olyan lehet, hogy "nincs ló, jó a szamár is, sajnos ez egy picit sarkított, de ezt érezheti szerintem. Nem tudom, hogy mit lehetne még elmondani, ha ő ezt magában nem tudja feldolgozni.
2014. aug. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!