Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Édesanyák, mit tennétek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Édesanyák, mit tennétek a helyemben? Nem akarok még a férjemmel is veszekedni ebben az amúgy is nehéz helyzetben.

Figyelt kérdés

Ikerterhességem volt, február 9-re voltam kiírva. December 1-én megindult a szülés, pontosan 2 hónappal és 9 nappal korábban, mint ahogy tervezve volt. Szerencsére mindkét baba él, bár nagyon picik, kevesebb mint 2 kilósak, besárgultak, és a tüdejük még nem fejlődött ki rendesen, bár tudnak önállóan lélegezni, de azért még segítenek nekik géppel. Inkubátorban vannak, de nincsenek életveszélyben. A kórházban azt mondták még legalább 1 hónapig bent fogják tartani őket, fejlődésüktől függően január eleje vagy közepe fele jöhetnek haza. Én már 9 napja bent vagyok a kórházban velük, és a kórház felajánlotta hogy bent maradhatok végig amíg a babákat is ki nem engedik, mert viszonylag messze lakunk, 40 km-re a kórháztól.


Én viszont nem szeretnék bent maradni, haza szeretnék menni. Ennek oka, hogy van otthon egy 2 évesem, akinek szüksége van rám. És itt jön a képbe a férjem, aki szerint viszont kötelességem a gyerekeim mellett lenni a nap 24 órájában, ő el tudja látni a fiunkat 1 hónapig, nem lesz neki semmi baja nélkülem és majd minden nap bejönnek. Nos én ezzel akkor sem értek egyet, mert a fiunk bölcsis, reggel összekészítem, elviszem a bölcsibe, aztán jönnék a kicsikhez, itt lennék velük egész nap a kórházban, de délután 4-5 óra fele szeretnék hazamenni, és a másik gyerekemről is gondoskodni. Az nem megoldás, hogy minden nap bejönnek, a férjem 5ig dolgozik, mire elhozza a gyereket, beérnek ide, már indulhatnak is haza, mert 8kor vacsi, fürdés, alvás. Alig látnám a családom, itt meg jelenleg úgysem tehetek semmit. Egész nap itt lennék, de estére haza akarok menni! Karácsonyt is velük szeretném otthon tölteni, mert a 2 éves fiamnak igenis fontos. Most ott tartunk, hogy a férjem elhordott minden gonosz rossz szemét anyának, amiért nem akarok a gyerekeim mellett lenni a nap 24 órájában, és most már kezdem azt hinni hogy igaza van és az én felfogásom fura, hogy haza akarok "költözni". Mi mit gondoltok, mit tennétek? Ebben a nehéz időszakban szükségem van a férjemre és nem arra hogy még egymással is veszekedjünk :( Kérlek adjatok tanácsot, mit tennétek vagy tettetek ilyen helyzetben.


2014. dec. 9. 16:20
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Még egyszer hangsúlyozom minden nap mennék a kórházba és amíg a fiam bölcsiben van, azaz reggel 8-tól délután 4-ig itt lennék a két picivel, csak nem akarok ide költözni és bent aludni, hanem estékre haza akarok menni a másik gyerekemhez megfürdetni, megvacsoráztatni....
2014. dec. 9. 16:23
 2/32 anonim ***** válasza:
65%
Megértelek, a férjedet pedig nem értem meg!
2014. dec. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
71%
Esetleg azzal fogd meg,hogy a kicsi is a te gyereked, nem csak az ikrek, és hogy neki is ugyanúgy szüksége van rád. Nem tudom, mit tennék ilyen helyzetben, de az biztos, hogy nem fordulnék ellened, hiszen most szültél, ilyenkor amúgy is az a pasi dolga, hogy támogassa a nőt mindenben, és ne őt tudja jobban, mire van szüksége a kismamának. Neked nyilvánvalóan az adna erőt, ha látnád a másik, egészséged gyerekedet, feltöltődnél a szeretetétől, és így lenne lelkierős végigcsinálni ezt a pár hetet az ikrekkel. Én ezzel érvelnék a helyedben. Sok erőt, kitartást kívánok, és gratulálok a kicsikhez!
2014. dec. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%

Megértelek Téged is és a férjedet is.

Mi lenne ha valami kompromisszumos megoldás lenne, hogy mondjuk 3 éjszakát a picikkel töltesz a kórházban, 4 otthon a nagyobbal és a férjeddel.

2014. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 poiu ***** válasza:
60%
#4: szerintem is kompromisszum. + az nem jó érv, hogy a kicsinek szüksége van rád, mondd inkább azt, hogy neked van szükséged a kicsire - ami nyilván igaz is.
2014. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
54%
En neked adok igazat tobb okbol is.
2014. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
50%

Mit kell tenned a kórházban?Szoptatod õket?

En azt hiszem a férjeddel értek egyet,de téged is megértelek.

2014. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
56%
A férjed nagyon rosszul látja a dolgokat. A babák inkubátorban vannak, nem tudsz velük foglalkozni, felesleges ott ülni egész nap mellettük. Bőven elég, ha napi szinten bemész hozzájuk kicsit, beviszed a lefejt tejet, aztán mész haza a 2 éveshez, akinek igenis szüksége van az anyjára. Lehet, hogy a férjed is el tudja látni, de ebben a korban nagyon anyásak, és gondolom neked is hiányzik. Én hazamennék mindenképp. Ettől nem leszel rosszabb anyja az ikreknek.
2014. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
56%

Én teljesen megértelek.

Szerintem most a 2 éves fiadnak nagyobb szüksége van rád.

Nagyon szép dolog,hogy benn vagy a picikkel a kórházban,de szerintem ott úgysem tudsz tenni semmit.

Mindenképpen beszéld meg a férjeddel.

A kicsiknek pedig jobbulást kívánok!!

2014. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
59%
Melyik kórházban vagytok? Csak mert ahol az enyémek születtek, ott 3 óránként lehetett bemenni fél órára a babàkhoz a pic-re. Utoljára este 11-kor. Éjjel abszolút nem. Szó nem volt 0-24 órás inkubátor mellett ücsörgésről.
2014. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!