Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos, ha azonos munkaidőben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos, ha azonos munkaidőben dolgozó két házastárs közül annak kell több házimunkát végeznie, aki kevesebbet keres?

Figyelt kérdés

Mondjuk arányosan, aki 2x annyit keres, mint a másik, az 1/3ad házimunkát végez, a kevesebbet kereső pedig 2/3adot.

Mindketten 8 órában dolgoznak, gyerek nincs.

A kérdés elméleti.


2015. jan. 7. 12:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Szánalmas egy kapcsolat lehet az, ahol ez így megy.
2015. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem jogos. Ebben az esetben 50-50%- ban kellene osztozni. Elég nagy baj ha valahol így működik...
2015. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
"A kérdés elméleti." Még szerencse! Azt hittem valóban vannak ilyenek. Nem lenne jogos, de ezt gondolom te is tudod.
2015. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Inkább: melyik munka kinek fekszik, és melyik munkahely szipolyoz ki jobban?


Mert ha pl. a kevesebbet kereső nagyon lefárad munka közbe, alig tud élni, mikor hazajön, miközben a másiknak annyira nem megerőltető a napja vagy munkája, akkor annak kéne többet bevállalnia, aki fittebb.


És fellehet jól osztani az otthoni munkákat, ki mit szeret jobban alapon.


De az is lehet egy működő koncepció, hogy előre megbeszélt dolgokat csinálnak felesbe. Egymást segítik így előbb végeznek :P

2015. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel étek egyet.. Szánalmas...

Sőt gyakran a kevesebbet kereső fél nehezebb munkát végez, tehát jobban elfárad

2015. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Feltételezzük, hogy kb ugyanannyira meríti ki őket a munka.
2015. jan. 7. 12:30
 7/19 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem meg valahol jogos: a csaladfenntartason egyenloen kell osztozni, az egyik anyagilag ad bele tobbet, a masik meg akkor fizikailag.

De akkor mar ugy kene, hogy penzben kifejezik az otthoni munkat is, mennyibe kerulne ha bebiszitter, hazvezeto, takarito stb csinalna. Aztan az ily modon ujraszamolt keresetek egyezzenek meg :)

Persze annak is csak gratulalni lehet, aki ez alapjan szamolja ki hogy ki hany tanyert/poharat mosson el...

2015. jan. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
A kérdésed egymás tiszteletén alapul!Nem jogos!
2015. jan. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem jogos, nem azért keres az egyik kevesebbet, mert kevesebbet is dolgozik.

Egyébként fura, hogy ez így ki van számolva :)

Viszont, ha nektek így kényelmes, akkor akár lehet jó is, hogy véletlenül pont az végez több házimunkát, aki kevesebbet keres. Csak az a gáz, ha direkt emiatt alakították így a házimunka megosztását.

2015. jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Megette a fene az egészet, ha így kell centivel méricskélni a dolgokat. Egyáltalán hogy lehet a házimunkát így, százalékban megosztani? Vagy a kiadásokat is így szokták elosztani?

Nálunk én (nő) dolgozok sokkal többet, a párom viszont több, mint 4x annyit keres, mint én. Soha nem él vissza vele. Én csinálom a házimunkát, mert egyrészt nekem nem okoz gondot, és nekünk így jó. A páromnak jól esik, hogy gondoskodok róla, és bármikor segít, ha esetleg megkérem, nekem meg öröm, hogy ő jól érzi magát. Én így tudok hozzájárulni jobban a közös életünkhöz, ő meg anyagilag tud bele többet tenni. Nem azt mondom, hogy mindig ragyog a lakás és rend van, de igyekszem. Nekem is jólesik az, hogy nem tolja oda a számlát, hogy fizessem ki a felét, vagy hogy olyan dolgok is beleférnek az életünkbe, amit pl. az én fizetésemből nem biztos, hogy meg lehetne valósítani. Mindenki azt adjon bele a kapcsolatba, amit tud, és ha ez mindkettőjüknek megfelel, akkor senkinek semmi köze hozzá, hogy hogy élnek.

2015. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!