Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nemetorszagban elö hazasparok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemetorszagban elö hazasparok, mennyit tudtok felretenni havonta? Mennyit költötök elelmiszerre, es egyebekre? Hol szoktatok vasarolni?

Figyelt kérdés
Penzfelreteves miatt jöttetek ki, es haza akartok menni rövid-közeptavon, vagy kint akartok maradni?

#Németország #házaspár #penzköltesi szokasok
2015. jan. 16. 13:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Egy mai kerdes ihlette, es erdekelne azoknak a valasza, akik kint elnek.
2015. jan. 16. 13:40
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mi ugyan még nem vagyunk házasok, de együtt e´lünk fél éve külföldön. A barátommár régóta kint dolgott és nem nagyon akart hazajönni így én mentem. Bayernben élünk Ingolstadtól nem messze. 300€ biztos, hogy elköltünk kajára egy hónapba. Lehet többet is. 600€-ért bérlünk egy kis lakást. Tankolással, internettel, lakástakarékosságal és minden ilyennel együtt jövünk ki 2000€. Valamennyit mindig költünk szórakozásra. Mozi vagy ilyenek meg ruhára. de ez már a 2000€ felett van. Valamint a háztartásunkat is mindig bövitjuk valamivel. Félrerakni is tudunk. Egyelöre nem tervezünk hazamenni
2015. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Élelmiszer: kb. 200 € havonta éves átlagban, ez nagyon kevés, de tegyük hozzá, hogy azért mert vegetáriánusok vagyunk és a saját kertünkben egész nyáron szinte mindent megtermelünk, ami kell...

Ételt vásárolni a Lidl-ben szoktam, ha valami extra kell akkor Edeka.


A lakás vagy ház egy más kérdés, a házra (törlesztő) + a ház biztosítására nálunk elég sok elmegy, a lakás/albérlet korábban olcsóbb volt. Ráadásul nagyon változóak az árak attól függően hol akarsz lakni. Pl. a volt NDK területén feleannyiba sem kerül a lakhatás, mint délen. Münchenben pedig akár az ötszöröse is lehet, vagy éppen Berlinben (vö. egy déli kisvárosi garzon kb. 150-200 € bérlés és mégegyszer ennyi rezsi, Münchenben ez 1.000 € körül mozog). Persze a fizetések is mások.


Benzinre autónként 100 és 50 € megy el havonta, autó biztosításra 100 és 70 € autónként. Privát biztosítás 80 € , 2 mobil és otthoni telefon+internet 40 és 30 €; tv is kb. 30€.


A szórakozás, ruházkodás és hobbik nagyon változó, és a félretett pénz is. A fizetésünk kicsit több mint fele marad meg kb. ezen célokra.


Természetesen nem akarok hazaköltözni, ezért vettünk itt házat... :)

2015. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tavaly 42e eurot "sporoltunk" meg, azaz 3500 havonta, de ez atlag, nem egyenletesen jon a jovedelmunk.


Mivel osszesen 95e eurot kerestunk, ezert ertelemszeruen 53e eurot koltottunk el, azaz havonta atlagosan 4400 euro korul, de ebben minden benne van, muszaki cikkektol kezdve utazasokig bezarolag.


Elelmiszerre fogalmam sincs mennyit koltunk, nem igazan nezzuk az arakat, azt vesszuk amit szeretunk.


REWE es EDEKA, itt vasarolunk, Aldi, Lidl nem jellemzo.


Nem tervezzuk a hazakoltozest.

2015. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekünk így alakul kb:


lakbér 480 euro (1 szobás garzon)

rezsi 60 euro (villany + gáz)

Internet, telefonok: 50 euro

Bérletek (tömegközlekedés) 65 euro

Autó biztosítás: 70 euro

üzemanyag, autópálya matricák (havi 1 hazajárás): 150 euro

cigi (sajnos): 130 euro

kaja: kb 300 euro

ezen felül szórakozásra, ruhákra, stb-re is elmegy valamennyi, szóval mondjuk hogy 1500 euro a havi fix kiadásunk! ez egyikőnk fizetése, a másikét félrerakjuk, szóval havi szinten kb 1000 eurót takarítunk meg, éves szinten olyan 10ezer eurót, mert nyáron szoktunk egy nagyobb/drágább nyaralást csinálni.

2015. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
München. Belváros. Lakbér 850euro. Kocsi 200 euro(biztosítás és benzin). Óvoda a gyereknek 300 euro. Bérlet nekem mert itt képtelen vagyok vezetni 50 euro. Kaja kb 600 euro. A féejem dolgozik. Én nyelvet tanulok. Havi 120 euro. Félre mostanában nem tettünk viszont vásároltunk "nagyobb dolgokat" pl ágy, szekrények, teljesen új konyha mindenestől.. nem megyünk haza max ha nyugdíjasok leszünk.
2015. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bevételünk: 3284 Euro


Havi kiadás:


Albérlet:550 E

Áram :46 E

Internet-tv-telefon: 30 E

Mobilok:60 E

Élelmiszer, tisztálkodószerek,stb: 700-800 E

Havi bérlet: kettőnknek 200 euro

Ruha:100 körül

Cigi: 150 Euro


Plusz mínusz 2000 körül jön ki mindig. A maradékból a babának rakunk félre havonta 200-at, igy durván marad 1000.


Nem fogunk már hazamenni.

2015. jan. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7 vagyok, lemaradt:


Vásárolni a Rewe, Budnikowsky, Real, Penny-ben szoktunk.

2015. jan. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5 vagyunk mi Lidlben, Pennyben vásárolunk.
2015. jan. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bayern.


600 a lakás rezsivel, biztosítással. (Szerencsénk volt+ kicsi a lakás, amerikai konyhás nappali, fürdő, egy háló.)

500 minden másra: étel, ital, ruha, szórakozás, tankolás. (Hozzátartozik, hogy a párom vendéglátós, a kaja nagy részét onnan oldjuk meg, így sokat tudunk spórolni.)


Pennyben vásárolunk, néha Aldi és Norma, nagyon ritkán Feneberg.


Párom fizuja nagyjából elmegy ezekre, azt spóroljuk, amit én keresek. Még tanulom a nyelvet, így elég nehéz, 4-6 órákban dolgoz(gat)ok, változó keresettel, de 400-600 között megvan.


Kényelmesen élünk, mindenünk megvan. Párom nem szeretne hazamenni, én nem zárkózom el a lehetőségtől, mert igazi karriert a szakmámban csak ott tudnék elérni, de egyelőre maradunk, itt nekem is jó. Gyereket itt tervezünk vállalni, majd utána meglátjuk, merre. Ha nagyon nem húz haza a szíve, és én változatlanul nem tudok itt érvényesülni, akkor megyünk angol nyelvterületre. :)

2015. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!