Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem szerint én iktattam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem szerint én iktattam ki őt a család életéből, ezért hullik szét a családunk. Ez valóban csak az én hibám lenne? Mit kellett volna másként csinálnom?

Figyelt kérdés

A férjemmel 12 éve vagyunk együtt és 3 közös gyermekünk is van. Eleinte minden szép és jó volt, de utána ő elkezdett mindent az én feladatomnak betudni. Amíg otthon voltam a gyerekekkel, ez nem is tűnt föl, utána viszont hiába kértem, veszekedtem, könyörögtem, ő mindig kihúzta magát a feladatok alól valami mondvacsinált indokkal.

Így utólag már nem is tudom, hogy direkt vagy tudat alatt, de elkezdtem őt kihagyni ezekből a dolgokból. Minek fussak felesleges köröket, ha utána úgyis nekem kell mindent megoldanom?

Ha valamit intézni kellett neki, kértem tőle meghatalmazást, aláírattam vele az óvodai, iskolai, nevtanos papírokat, de bővebben nem tájékoztattam, gondoltam majd kérdez, ha érdekli. Tény, hogy nem nagyon kértem ki a véleményét semmiről, csináltam, ahogy jónak láttam.

Fél éve új munkahelyre került, ahol jó barátságba lett egy kollégájával akinek szintén 3 gyermeke van. A beszélgetésekből ráébredt, hogy igazából semmit nem tud a családunkról és most ezért engem tett felelőssé, hogy kihagytam őt mindenből.

Hogyan hozzuk rendbe a dolgot, ha továbbra is csak a vádaskodásig jut el, de pl. arra nem kérdez rá, hogy mi volt aznap a gyerekekkel?

Mit csináljak másként? Hogyan ébresszem rá, hogy ő is hibás a dologban nem csak én?


2015. júl. 2. 09:39
 1/5 Mumusan ***** válasza:
Szépen oszd vissza neki a feladatokat. Üljetek le. Nem beszélgetni hogy ki hogyan hibás, hanem konkrét feladatelosztás miatt.
2015. júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt már próbáltam, de ugyanazokkal az indokokkal bújik ki alóluk, mint régen. Próbáltam kevésbé fontos dolgokat rábízni, de azokat ezért nem csinálta, mert nem olyan fontos. Próbáltam fontos dolgot is rábízne, hátha azt legalább a lelkiismerete miatt megcsinálja, de nem.

1 hete pl. beteg lett a legkisebb gyerkőc. Kértem, hogy vigye el orvoshoz, mert a doki reggel 8-10-ig rendelt, ő meg 10-re ment dolgozni. Én még korán reggel felhívtam a dokit, mondta, hogy a fiunk lesz az első, csak menjünk oda időben. A doki után vihette volna anyuékhoz, mert anyu aznap nem dolgozott. Ő simán beért volna dolgozni, mert a doki is és anyuék is útba esnek. Erre fél 10-kor hívtak a bölcsiből, hogy menjek, mert nagyon sír a kicsi, rosszul van! Kiderült, hogy a férjem túl macerásnak gondolta a dokis dolgot. Simán bevitte a betegen, mert semmi baja nem volt, csak nyűgös... Az már csak hab volt a tortán, hogy az oviba vitte véletlenül, de a titkárnéni ismer minket és ő átvitte a bölcsibe.

Mikor rákérdeztem, hogy miért csinálta ezt, azt mondta, hogy felesleges ezen pattognom, ha mégis beteg majd én elviszem másnap munka után. Utána meg hallgathattam, hogy persze, megint otthon vagyok a gyerekkel. Mikor felajánlottam, hogy maradjon ő vele, akkor kikérte magának, hogy ő nem tudja csak úgy otthagyni a munkáját.


Én már kifogytam az ötletekből.

2015. júl. 2. 10:40
 3/5 Mumusan ***** válasza:

Akkor szépen megmondhatod neki hogy a gyerekek 50%-ban az ő felelőssége is. Tessék hát gondoskodni róluk. Ha ez nem megy, akkor meg ne siránkozzon hogy elrepültek az évek, a gyerekek meg szarnak a fejére. Minősíthetetlen hogy nem érez semmi felelősséget.

Egyébként ne hagyd hogy kibújjon a feladatok alól. Nincs kifogás!!!! Ez a Te feladatod pajtás, tessék megcsinálni. A munkahelyén se csinálja meg a feladatait? Dehogynem! Akkor miért pont a saját családjával szúr ki?

Oszd le a feladatokat, és ellenvetés nincs. Viszont ilyen link alakra a gyerekeket soha ne bízd rá.

2015. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mumusan ***** válasza:
Találtam mégegy könyvet. Harmóniában egymással a címe. Konkrét terápiás esetek vannak. Kész megoldókulcs ;)
2015. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos konstruktívat nem tudok hozzászólni, de ez nagyon durva! Különösen a kommented, hogy a beteg gyereket nem volt kedve dokihoz vinni és még csak azt se tudja, ovis vagy bölcsis-e... Ez nem apa, hanem egy ketyós! És még neki áll feljebb, hogy nincs bevonva?!
2015. júl. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!