Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem vagyok képes elmondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok képes elmondani neki bizonyos dolgokat, működne így a házasság?

Figyelt kérdés

Párom mostanában eléggé sürgeti ez a házasság témát. Konkrétan annyira, hogy a héten az anyakönyvvezetőhöz akar menni időpontot kérni a polgári esküvőre. Tudom, hogy a házasságban fontos lenne, hogy a bizalomra és őszinteségre alapuljon. Nekem viszont történtek bizonyos dolgok az életben, amiről egyszerűen nem vagyok képes beszélni, se neki, se másnak. Lelkileg nem vagyok ép ember és soha nem is leszek az. Ez sajnos néha meg is nyilvánul különböző formában (sokszor sírok, szinte ok nélkül is, nincs önbizalmam és nem értem, hogy szerethet valaki). Sajnos a családi háttér sem volt a legjobb, párom ennek tudja be ezeket a dolgokat. Tudom, hogy elfogad így és ezen dolgok ellenére velem akar élni, de én úgy érzem, hogy becsapom, mert nekem mondok el neki mindent. Önző vagyok, mert nem mondom el, mert félek, hogy akkor nem kellenék neki és azt nem élném túl. Úgy gondolom sejti, hogy van valami más is, de nem nyaggat, hogy mondjam el, de tudom, hogy bántja, hogy nem bízok meg benne annyira, hogy megosszam vele ezeket a dolgokat. És most itt ez a házasság dolog. Semmit sem szeretnék jobban, mint hozzámenni, de egyszerűen úgy érzem, hogy jobbat érdemel nálam. Nem tudom mi lenne a helyes. Vélemények?

Köszönöm a válaszokat! 30 éves nő.


2015. okt. 19. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Én még a párkapcsolatot se tudom így elképzelni, mivel a bizalom az alapja.
2015. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ő komolyan gondolja veled, el akar venni, így ahogy vagy. Vegyél egy jó nagy mély levegőt s mondd el neki, vagy ha nem tudsz még róla beszélni, akkor mondd el, hogy történtek dolgok amiről nem tudsz még beszélni. Sokkal megértőbbek a férfiak mint gondolnád, s ami nem a te hibádból történt arról te nem tehetsz, ezért nem fog elítélni.
2015. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél magadon erőt és mondd el neki a félelmeidet. Ha nem teszed, akkor a bizalmatlanság miatt semmi értelme a kapcsolatotoknak. Ha pedig kiábrándul miután elmondtad neki, akkor pedig azért nem érte meg vele lenni. De gondolj bele... Ha már házasodni akar veled, akkor csak szeret annyira, hogy "jóban, rosszban" kitartson melletted. Lehet, hogy ha végre kibeszélnéd magadból neked is sokkal könnyebb lenne feldolgozni a sérelmeidet. És ki másnak mesélnéd el, mint egy olyan embernek, akiben vakon megbízhatsz? Márpedig a leendő férjednek ilyennek kellene lennie.
2015. okt. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én megértelek. Bizonyos dolgokat én sem nagyon osztok meg senkivel, még a férjemmel sem és nem azért, mert nem bízok meg benne. Vannak olyan problémák, amiken nem segít, ha kibeszéljük, magunkban kell őket megoldani.

Pl. nekem is voltak családi problémáim régebben, de ez csak a azokra és rám tartozik, akikkel kapcsolatban a probléma volt, semmi szükség rá, hogy elpletykáljam.


A bizalom egy dolog, de az nem azt jelenti, hogy minden szennyesünket a másikra kell dobálni.


Ha úgy érzed, hogy olyan problémákról van szó, amik a párodra is tartoznának, amikről tudnia kellene, azokat oszd meg vele, még ha nehéz is, de amik nem tartoznak rá, azoknál nyugodtan meg lehet húzni egy határt.


Viszont ha ezek olyan problémák, amiket nem tudsz feldolgozni, ha nem érzed magad egészségesnek, akkor lehet, hogy nem ártana szakemberhez fordulnod, mert a lelkiállapotod könnyen rányomhatja a bélyegét a kapcsolatodra.

2015. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek olyan dolgok, amiket szabad akaratodból tettél, vagy olyanok, amik megtörténtek veled, csak nagyon szégyelled?

Akármi is az, ha valakivel össze akarod kötni az életedet, akkor érdemes megpróbálni. Ha ennyire megkeseríti az életedet, akkor kérj segítséget, menj el pszichológushoz. A múlton nem tudsz változtatni, de a múlthoz való viszonyodon igen.

2015. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Önhibámon kívül megtörtént dolgokról van szó, mégis szégyellem. Voltam szakembernél, pont azért mert úgy éreztem, hogy nem tudom egyedül feldolgozni, de nem éreztem, hogy segítene, hogy terápiára járok, valahogy pénzlehúzós szaga volt az egésznek. Nem ezt vártam volna. Mindegy is. Bízom a páromban, de nem tudom képes leszek-e valaha is elmondani neki ezeket a dolgokat.
2015. okt. 26. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!