Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ukrajnában (pl. Kárpátalján)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ukrajnában (pl. Kárpátalján) a lányok 18-20 éves korukban tényleg férjhez mennek már?

Figyelt kérdés
Odavalósi ismerős mondta, illetve magam is ezt tapasztalom mind Facebook-on, mind VK-n.

2016. márc. 20. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
igen ! mert őket még a családiasságra nevelték
2016. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

#1 - ne beszélj baromságokat.


Kárpátalján siralmasak a jövedelmek, egyedül nem is lehet megélni. Kényszerből házasodnak.

2016. márc. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Második, tényleg csupán erről szólna? Durva.


Illetve mi van azokkal, akiknek úgymond az ott megszokott utcaképnél sokkal szebb (felújított) ingatlanuk van? Azok gyermekei is kényszerből házasodnának ilyen rettentően fiatalon, vagy ezen fiataloknál már "engedékenyebb" a helyzet, és kitolódnak az évek?


Vagy ha még náluk is ilyen durci lenne a helyzet, volt ott szerintetek, aki a kettes által írt szempontok végett külföldihez (nyugatihoz) ment hozzá húsz éves korára?

2016. márc. 20. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell ezen csodálkozni? Erre vannak szocializálva. Anyámék korában is hamar házasodtak.

Most az sem jobb, hogy sokan csak 30-40 között házasodnak (vagy még az sem), a gyerekvállalásról nem is beszélve.

2016. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, azt veszem ki szavaidból, hogy szerinted ez így van rendben. (Lehet igazad is van.)


De ezt a szocializációt kifejthetnéd. Arra gondolsz, hogy az ottani ruszinok és magyarok erre vannak nevelve?


Persze azért a harmadik hozzászólás(om)ban írt kérdésekre is válaszoljatok!

2016. márc. 20. 13:50
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Csomó kárpátaljai ismerősöm van, egyik van még csak férjnél, az is 25 évesen kötött házasságot. A többiek közül az egyik két éve jegyben jár, most 23 éves, még mindig nem került sor az esküvőre, egy harmadik meg párkapcsolatban van ugyan, de nem igazán tervez a közeljövőben házasodni, most 22. Egy harmadik ismerősöm együtt él a barátjával, szintén 22, de esze ágában sincs férjhez menni. Negyedik ismerős meg még az összeköltözés gondolatára is borzongva gondol, pedig már valami 4 éve együtt van a pasijával. Szintén 22. És még sorolhatnám- a koli, amiben laktam, kifejezetten határon túliaknak van fenntartva, az ottaniak szerintem bő 40%-a kárpátaljai, és egyikről sem tudom, hogy házasságban élne bárkivel is.


Szerintem ez náluk is úgy működik, mint itt, hogy aki egyetemre megy, annak azért még nincs meg rá az anyagi kerete/igénye, míg aki szakképző után egyből dolgozik, az előbb teheti ezt meg, így nyilvánvalóan korábban megy férjhez, szül gyereket. Egyetem mellett is férjhez lehet menni, persze, csak ha az ember nem azt szeretné, hogy a szülei/leendő férje fizesse az egészet, akkor kénytelen dolgozni is, és diákmunkából vagy gyakornokságból heti 20 órában elég nehéz egy menő lagzit finanszírozni. Főleg, hogy amennyire én vágom, Kárpátalján a fizetések nem igazán nőttek az utóbbi időben, míg az egyes termékek árai elég durván.

2016. márc. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem fújtam még el a 20 gyertyát a tortámon, mikor férjhez mentem, pedig sem kárpátaljai, sem csóró nem vagyok.

( Igaz, sokan azt hitték, jön a gyerek, de ez sem jött be, mert 3 évre született meg az első kölök. )

2016. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!