Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Túl nagy elvárás, hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagy elvárás, hogy ne kelljen házimunkát végeznem?

Figyelt kérdés
32éves vagyok, feleségem pedig 29, és 3éve vagyunk házasok. Ketten élünk saját lakásban, és csak én dolgozok. Nincs is ezzel semmi gond, mert szerencsére keresek annyit, hogy szépen megélünk belőle. A problémám azzal van, hogy elvárja tőlem, hogy munka után még segitseg neki takaritani, és a pofámba vágja, hogy miért nem mosogatok néha. 50órát dolgozok hetente, és őszintén semmi kedvem sincs munka után még otthol is ilyen xarságokkal bibelődni. A kinti munkákat persze elvégzem, favágás, fünyirás stb. Feleségem egész nap ottholvan, bőven ráérne ilyesmire.

2016. júl. 26. 10:06
1 2 3 4 5
 1/46 Noren1989 ***** válasza:
88%

Ebben az esetben nem az. Ti megtartottátok a régimódi felállást, neki ez meg nem tetszik annyira....


26/F

2016. júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
félreértés elkerülés végett hozzáteszem, hogy dolgozott ő mielőtt összejöttunk, nem munkakerölő. Az én tanácsomra mondott fel, és marad otthol.
2016. júl. 26. 10:10
 3/46 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem határozottabban kéne vele bánnod,akkor megtenni. Ez csak lustaság.

25l

2016. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
43%
azt akartam írni, hogy akkor megtennééééééé :)
2016. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
95%
Miért mondtad neki hogy mondjon fel? A nem dolgozó embernek sajnos az önbecsülése is csökken.
2016. júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
84%

Nekem ezzel kapcsolatban több kérdésem is felmerült.

Miért nem dolgozik a feleséged? Ok, pénzre nincs szükség, de tulajdonképpen mit csinál akkor?

29 évesen semmi célja, semmi terve nincs? - de ok, nem ez volt a kérdés.

Amikor úgy döntöttetek hogy te dolgozol ő nem, akkro nem beszéltétek meg hogy ez így ok, de akkor mi az amit ő ad ehhez a kapcsolathoz / együttéléshez / házassághoz, mármint nem érzelmileg hanem fizikailag?


Szerintem nem nagy elvárás, illetve a gond az hogy elvárás, vagyis hogy annak kell lennie.


Nálunk fordított a helyzet, a párom 8-9 órát dolgozik, munka idő leteltével neki a munkájának vége. Én napi 10-12 órát dolgozom. Soha nem beszéltük meg konkrétan hogy kinek mi a feladata, nem is gondolom hogy a klasszikus férfi női felállás a követendő, de józan ésszel belátta hogy ha este 7-kor hazaesem munkából nem fogok neki háztartást vezeti, tény, nem is várja el.


Beszéltetek már erről? Neki mi a véleménye egyébként?

2016. júl. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
79%

Vásároljatok mosogatógépet, minden háztartásba mosogatógépet.


1893 óta létezik, de a hímsovén középeurópa megtagadta nőktől ezt az áldást is.

2016. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
47%

ismered az 5 szeretetnyelvet?

neki jól esnének ezek a szívességek...


23F

2016. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
75%
Ha nincs több gyereketek nem várhatja el ebben a felállásban, hogy segíts neki. Akkor kellett volna átgondolnia, mielőtt felmondott a kedvedért. Jó ha tudod, ha egyszer elválnátok sok év után 10-20 és nem tudna elhelyezkedni, tartást kellene fizetned neki. Ismerek ilyen esetet. Olyat is, aki egész nap a házat suvickolta és főzött meg a 3 gyerekről gondoskodott otthon, a férje semmit nem csinált otthon a munka után, mégis ráunt a nőre és elvált tőle. Sosem volt elég tiszta a ház. Kertes ház és 3 gyerek esetében óránként lehet takarítani és a nő megállás nélkül dolgozott minden nap.
2016. júl. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
78%
Kisdsam! Kicsit sok lesz már abból az 5 szeretetnyelvből! :)
2016. júl. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!