Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért furcsa még mindig, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért furcsa még mindig, hogy szeretném megtartani a születési nevemet teljes módosítás nélkül házasság után is, valakinél van hasonló?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez "így szokás"...


Tanulj meg vállat vonni és azt csinálni, ami szerinted helyes/megfelelő.

2016. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy furcsa? 13 évvel ezelőtt nem vettem fel a férjem nevét. A borzasztóan közönséges és régimódi sógornőmön kívül senki sem csodálkozott rajta.
2016. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert eltér a hagyományoktól és a szokásoktól.
2016. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem furcsa. Ha egyszer odajutunk a parommal lehet hogy en is igy dontok. Azert mert az egyetlen nevmodositas ami hazassag kovetkezteben tortenik az az amikor kotojelesen veszi fel a no a ferfi nevet. Na ez nalunk azert problemas mert nekem is eleg hosszu a nevem es hulyen hangzik egyutt a ketto. Plusz az en nevem magyaros, a baratome pedig nemetes hangzasu. A XY-né baromira regimodi, azzal pedig nem akarok se 100 %-ig alarendelodni a paromnak hogy felveszem az o vezeteknevet, se apukamat megbantani.
2016. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Nekem anyukám se vette fel apa nevét. Úgy csináld ahogy szeretnéd, annak meg aki más életét akarja élni és mindenbe beleszól, mondanék valami cifrát.
2016. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, szoval az az egyetlen nevmodositas ami tetszik :D
2016. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én maradtam. Ezen a néven ismernek. Attól, hogy nem leszek né még házas vagyok.
2016. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy csak nálunk a kisvárosban furcsa ez. Örülök,hogy azért már kezd elfogadóbbá váni.
2016. júl. 28. 22:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már szereztél ismertséget a szakmádban, akkor pl az a logikus, hogy ne változtasd meg a neved.
2016. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én sem szeretném majd felvenni a férjem nevét. Olyan érzetem lesz tőle, mintha én csak az ő kiegészítője lennék. Ha meg Kovács Jánosné, akkor még azt sem lehet ennyiből tudni, hogy a saját keresztnevem mi, és ha bemutatkozom, külön mondani kell, mi a keresztnevem.
2016. júl. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!