Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Komolyan vehetem azt, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komolyan vehetem azt, aki soha nem akar házasodni?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok még, nem randiztam a világ összes pasijával, de sokan mondták már nekem azt, hogy sosem akarnak házasodni. A leggyakoribb indokok:

- az csak egy papír

- nem biztos, hogy örökké tart

- ami papír nélkül működik, azt a papír csak elrontja


Elgondolkodtam ezeken. Ha az csak egy papír, akkor miért félnek tőle? Ez egy olyan papír, ami jogi szempontból megkönnyíti a dolgokat, ha minden más jól működik. Így még a kéttanús esküvő is csak előnyös lehet, nem? Ha meg nem, akkor valami baj van.

Ha úgy vágunk bele az együttélésbe, hogy nem biztos hogy öröké tart, akkor minek vágunk bele? Jó, lehet, hogy tévedünk, de ha nincs meg a hit hogy örökké tarthat, akkor nem is fog!

Ha valami működik papír nélkül, azt hogy tudja egy papír elrontani?


Ezekre sosem kaptam választ, kivéve ezeket: naiv vagyok, én is csak egy nő vagyok és minden nő menyasszony akar lenni egy napig (haha!), biztos mély keresztény vagyok (ateista vagyok) és nem sorolnám tovább...


2017. febr. 20. 23:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
9%

na mesélj ,mit forgatsz a fejedben kis golddiger

lebabázol és dobod a pasit?

2017. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
most inkább csak egyetlen kívánságom van, kedves első válaszoló: remélem, hogy téged sosem babáz le senki :D ilyen rosszindulatú apát egy gyerek sem érdemel.
2017. febr. 20. 23:15
 3/21 anonim ***** válasza:
21%

"Ha az csak egy papír, akkor miért félnek tőle?"


Miért hiszed, hogy félnek tőle? Egyszerűen felesleges. Szeretem a nagyit, kinyilatkoztassam jogilag? Minek? Nem fogom jobban szeretni.


Ezt úgy mondom, hogy nekem mindegy, de megértem, akinek felesleg.

2017. febr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
14%

Komolyan hát,egy ocska papír nem garancia semmire.

N25

2017. febr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%

arra a garancia a papír ,hogy tied a fele királyság édes...

(első)

2017. febr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%

Egy lepapírozott kapcsolat elkényelmesít.

Kelljen érte dolgozni, akarni, hogy fennmaradjon.

Az pedig sehogy sem biztos, hogy örökké tart, de nem azon fog múlni, hogy huszonévesen úgy gondolod-e, hanem azon, hogy a következő ötvenben mennyit teszel érte.

2017. febr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Van egy álmod, és ez jó. Ne kövesd el azt az ostobaságot többé, hogy kiteszed mások véleményének. Mert megölik az álmod, és vele téged is... Ha te úgy érzed, neked ez kell, akkor próbáld ki.

De azért végezz egy szűrést :) Hogy csak ideiglenesen nem akar valaki házasodni, vagy végérvényesen. Azokkal pedig sose foglalkozz, akik a házasságban csak a papírt, rosszabb esetben a börtönt látják. Megkeseredett és/vagy csalódott, esetleg gyáva, vagy üres fantáziájú emberek... Igen sokan vannak ezek manapság.


De azért mielőtt belefogsz: tedd meg magadnak azt a szívességet, hogy nem 3 hónapos ismeretségből mész férjhez ;) és tartsd észben, hogy a házassághoz kettő kell. Ha jól akarod csinálni, az kötelesség is. Neked is, neki is. Szóval, JÓL nézd meg... Különben a huhogók népes kórusának lesz igaza.

2017. febr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%

Egy válás elég bonyolult tud lenni, szóval nem gondolom, hogy az a papír jogi szempontból olyan nagyon könnyítené a dolgokat.Hacsak nem előnyös házasságot akar kötni valaki, és ebből profitálni.Nah akkor van értelme így nézni a dolgot.

Ha valaki nem akar házasodni, az nem jelenti azt, hogy valami léha, semmitérő pasi.De úgy valóban nem éri meg belevágni, ha úgy áll hozzá, hogy lehet vége lesz. Akkor nem a megfelelő emberrel készül házasodni.

Amúgy senki nem mondja meg mit csinálj, nincs a házassággal semmi baj, ha te szeretnél, akkor majd megteszed, ha nem akkor nem.

George Cloony se akart újra házasodni,azt nézd meg hova jutott:)

2017. febr. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
+ "akik csak a házasságban a papírt látják, vagy a börtönt azzal ne foglalkozz" ez NEM igaz. Van olyan rokonom, aki házasság nélkül él, gyerekük van, és boldogok, és bár nem terveznek házasságot most sem, de se nem gyáva, se nem üresfejű, és még csak nem is csalódottak.
2017. febr. 21. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%

Nem gondolom, hogy a házasság olyan sok előnnyel járna, hogy érdemes legyen házasodni, azon kívül, hogy kaptok egy hivatalos iratot arról, hogy egy pár vagytok, szinte semmit nem ad. És nem gondolok arra sem, hogy nem tart örökké, elvégre szeretném a barátnőmmel leélni az életem, csak nem házasság keretében, szóval a gyakran hangoztatott "nem akar elköteleződni" sem állja meg a helyét. Ennyi.

A kérdésre: komolyan veheted, sokkal jobb, mint azok akik fél év után rohannak az anyakönyvvezetőhöz.

2017. febr. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!