Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van olyan, vagy ismertek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, vagy ismertek olyan nőt, akinek a házasságkötéskor a férfi vette fel az Ő nevét?

Figyelt kérdés

Én nem vettem fel a férjem nevét, mert neki elég viccesnek is mondható a vezetékneve.Nem is tudtam semmilyen formában párosítani az enyémmel. Mint utólag kiderült gyerekkorában csúfolták is vele. A baj csak az, hogy nagyon megijedtem, hogy a gyerekünk is ha az ő nevét kapja, majd hasonló problémákkal fog küzdeni. Egy ilyen dolog egy életen át kísérheti az embert.Mély nyomot hagy maga után. Az én nevem viszont elég gyakori és nem csúfolható(Nagy). Ha a gyerekünk az én nevem kapná akkor úgy érezném kizárom a férjemet, és a családja se nézné lehet jó szemmel. Azt meg végképp nem értenék meg ha mind a hárman az én nevem viselnénk...szerintem kitagadnának minket.A párommal beszéltünk már erről, hajlana is többféle lehetőség felé, de félünk a szülei elé állni. Mit lehet egy ilyen helyzetben tenni??? kérlek titeket csak az válaszoljon aki komolyan bele tud gondolni a helyzetünkbe.-számomra ez egy nehéz,fontos kérdés...

Köszönöm!


2017. máj. 14. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Rengeteg olyan helyzet lesz még, amikor olyan döntéseket kell hoznotok, amiben eltér a véleményetek a párod szüleitől. Hatványozottan érvényes ez akkor, ha, mint írod, gyereket is terveztek. Nőjetek fel, vállaljátok a nézeteiteket, a döntéseiteket, az életeteket. Nem kell a szülőknek megfelelni mindenben.
2017. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tesómék így voltak.A bátyàm vette fel a felesége nevét,nem igazán tetszett a dolog és ott a bátyámnak normális vezetékneve volt.

A ti esetetek érthető és ha a férjed is beleegyezik,akkor no problem.

2017. máj. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek ilyet, csak úgy, ahol mindketten kötőjelesek lettek.

De amúgy szerintem érthető olyankor, ha a férjnek vicces neve van, vagy pl. rossz a viszonya a családjával és inkább felveszi a felesége nevét.

2017. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, aki akarja, az a Nagy nevet is ki tudja csúfolni.

Ha gondolod, privátban megírhatod, hogy mi a párodnak a neve.

Esetleg még az is lehet, hogy a párod választ az eddigihez hasonló, de kevésbé ciki vezetéknevet.

Volt egy B*zi nevű ismerősünk - ő Bányaira változtatta a nevét. Volt, aki Ondo volt (ez egy szlovák néz azt hiszem, és úgy mondod, ahogy írod, de a végére mindenki hosszú Ó-t rakott, képzelheted...), ők pedig Óváriak lettek. :)

2017. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem ilyen durván gúnyolható nevekről van szó mint amit utolsóként irtál. De úgy érzem hogy nem akarok kockáztatni. És valójában attól is félek hogy a férjem visszakozik, mert nem akarja a szüleit megbántani. Mert amúgy jó emberekről van szó. Az esetleges nem megértés inkább majd a generációs különbségekből fakadhat... Ezért félünk odaállni. Mert nem érdemlik meg hogy megbántsuk öket. De viszont tényleg a mi életünk és ahogy az elsö hozzászoló is írta, felnőttként kell kezelnünk a helyzetet. Tényleg köszönöm a hozzászólásotok,bárkinek van valami ötlete,javaslata, szívesen fogadnám...ez a dolog most tényleg kifogott rajtam...rajtunk.
2017. máj. 14. 14:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyes hozzászólóval teljesen egyetértek. Mondjátok el az indokaitokat a szüleinek, ha megbántva érzik magukat.

Ha csak a férjed viseli a családnevét az is megoldás lehet. A gyerekek kapják a tiédet. Ebben nektek kell megegyezni. Belekötni bármelyik verzióba lehet, de kotnyeles emberek mindig lesznek.

2017. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem ismerek ilyen párt. Amikor én úgy döntöttem megtartom a saját nevem, a vőlegényem kijelentette, akkor ő változtatja meg a nevét. Aztán maradt ő is a sajátjánál. Szerintem az ő családja is finoman kitért volna emiatt a hitéből. (20. század :/ na erről ennyit) Mondjuk neki nem volt ciki neve, csak egy tucatnév, ami nem passzolt a keresztnevemhez. De a gyerekeink a férjem nevét viselik, az övé rövid az enyém hosszú.


Az a fontos, hogy ti meg tudjatok egyezni, abban is hogy a gyerekeitek milyen nevet használjanak.

Azért, ha nagyon ciki a név én kiállnék amellett, hogy ne kelljen a gyerekeimnek viselniük. De te tudod mennyire vállalható. Oviban, suliban, hivatalos helyen sokszor kell bemondaniuk az apjuk nevét akkor is, ha ők nem veszik fel a férjed nevét. A párodnak nem írhatod elő, ilyen nevet viseljen, de ő se neked.

2017. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szomszédomék egymás nevét is felvettek, kötőjellel, igy mindkettőt ugyanúgy hívják.
2017. máj. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na, igen! Tipikus maradi gondolkodás. Ettől félek. Ők nem fogják érteni az ÉN problémázásom, valószínű, hogy abban az időben nem csúfolódtak ezen, az anyukája se gondolt ebbe gondolom mikor összeházasodtak az édesapjával.Na és persze a férjem gyerekkorában nem merte elmondani nekik, hogy az egész iskolai évek alatt folyamatosan csúfolták.(még a tanárok is viccelődtek néha) Kérdezném attól, aki írta, hogy két ismerőse is változtatott nevet (az egyik Óvárira) ott a szülők hogyan fogadták?
2017. máj. 15. 08:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Èn egyetlen ilyen esetet tudok: a félig kisebbsègi szàrmazàsú fèrj vette fel a magyar szàrmazàsú ès nevű felesèg nevèt -zseniàlis húzàs volt, egy csapàsra megszabadult az előítèletektől. S mivel a közös gyerekeken nem làtszik semmilyen közismert jegy, màr a nevük sem àrulkodó -aki nem ismeri a sztorit, nem tudja róluk a fèrj hàtterèt (eléggé ismert, jómòdù tagjai az adott városnak).
2017. máj. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!