Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az, hogy csak 7-10...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy csak 7-10 év együttélés után házasodnak az emberek?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy mindenki háborog, hogy 1-2 év együttélés túl kevés a házassághoz. Oké, azt aláírom, hogy ne a kapcsolat 1. évében házasodj, mert rózsaszín köd. De úgy tudom, hogy az azért elmúlik 1,5 év után.

Persze itt nem arról beszélek, mikor még kiskamasz korában jön össze a pár... :D

Csak amennyire én tudom, mondjuk gyerekvállalás szempontjából már azért a 30-35 éves korban gondolkodni kicsit késő, amennyire én tudom.



2017. máj. 28. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Mások meg máshogy tudják.
2017. máj. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Miert van az,hogy vki szerint 30-35 eves korba keso gyereket vallalni?
2017. máj. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A 30-35-ötöt a nőkre értem.

Egyszerűen elvileg veszélyes a baba és az anya szempontjából is (nagyobb a komplikációk esélye)


Én úgy tapasztaltam, hogy nehezebben is esnek teherbe az ilyen idősen első gyerekkel próbálkozó ismerőseim.

2017. máj. 28. 17:45
 4/9 anonim ***** válasza:
3%
Szerencsétlenek, még nem tudják, hogy jegyet váltottak a pokolba tartó vonatra:)
2017. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem senki nem háborog azon, ha két év együttélés után házasodik valaki, nem tudom hol olvastál ilyet. Inkább akkor, amikor 1 év után házasodnak, és még együtt sem éltek előtte.
2017. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én ismeretségi körömben kb egyenlően oszlik el azok aránya, akik 7-10 év együttélés meg akik 2-5 év után házasodtak össze. Nekik így volt kényelmes, más okokat nagyon nem keresnék. Bár a mi társaságunkra igaz, hogy mindazok, akik 7-10 év után házasodtak, ott ultimátum előzte meg a lánykérést (vagy elveszel, vagy elhagylak esete), de bizonyára sokan vannak, akik ennyi idő után látják elérkezettnek az időt, addigra tudták összespórolni a pénzüket a banzájra, esetleg előtte még sok minden (számukra) fontosabb dologgal foglalkoztak inkább. Millió oka lehet, szerintem ezzel kár foglalkozni, ha nekik jó, akkor jó, az ő életük.


Amúgy gyerekvállalás szempontjából a 35+ a veszélyeztetett korosztály, már orvosilag, szóval 30-35 még teljesen ideális a nőknek is. Sőt, ami azt illeti, a mai lehetőségekkel teli világban talán még jobb is, ha kipróbál mindent és megéli a fiatalságát, talán kisebb sokkot okoz a baba születése, mintha még 24 évesen, friss felnőttként érkezik az életébe, azt éreztetve, hogy sok mindenről lemarad azért mert neki a babával kell foglalkoznia. Mondhatni megéri megvárni amíg benő az ifjú anyuka feje lágya, a babának is sokkal jobb dolga lesz, meg a párnak is van ideje kettőjük életét maximálisan kiélvezni és stabilizálni. Plusz azt sem tudhatod biztosan, hogy a házasodó párok közül mindenki szeretne babát, mert egyébként ez baromira nem így van.


Mondom mindezt úgy, hogy fiatalon házasodtam, nem csak, hogy 3 év együttélés, de konkrétan 3 év ismertség után.

2017. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Mi 8 év után házasodtunk, 21 és 23 évesek voltunk, amikor összejöttünk. Akkor még 300 km választott el minket egymástól, az első három évben, amíg mindketten be nem fejeztük az egyetemet, távkapcsolatban voltunk. Aztán összeköltöztünk az ő városában, itt viszont nem kaptam a végzettségemnek megfelelő munkát, így elkezdtem egy másik egyetemi szakot. Ő főállásban dolgozott, én meg a tanulás mellett diákmunkáztam. 5 év után végeztem az egyetemen, akkor összeházasodtunk. Így telt el nálunk a 8 év, nem gondolom, hogy bármiről lemaradtam volna. Gyereket egyelőre nem tervezünk. 32/N
2017. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Azok olyan párok, ahol legalább az egyik nem is akart megházasodni, csak aztán meggondolta/ták magát/magukat. Vannak bőven akik hamarabb házasodnak.
2017. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sokmindentől függ az, hogy ki mikor házasodik, ha akar egyáltalán. Manapság nem nagyon szól meg senki, ha házasság nélkül a pasiddal vagy a csajoddal élsz együtt úgy, hogy egyáltalán nem is akarjátok törvényesíteni a kapcsolatot. Ez nagy divat lett az elmúlt években, sokan beálltak a sorba.


Akik ennyit várnak, azok vagy

-nagyon fiatalon, tizenévesen jöttek össze

-vagy az van, hogy úgy érzik már nem találnának jobbat, és megelégednek azzal akivel épp sok éve együtt vannak -van akinek mondjuk fontos a puccparádé esküvő ami milliókba kerül, és sokáig tart összegyűjteni rá a pénzt, hogy aztán elszórják egy bulira

-mások munkaproblémák, tanulás, egyéb magánéleti dolgok miatt várnak az esküvővel

-és vannak olyanok is, akik megszokásból vannak együtt 8-10 évig, aztán hogy feldobják valamivel a kapcsolatot, összeházasodnak. Szóval sok oka lehet.


Mi pl 1,5 év után házasodtunk, fiatalon szerettünk volna esküvőt (22-25), és nem volt mire várni. Őszintén nem akartunk pénzkidobós esküvőt, és megvolt minden aminek meg kellett lennie, hogy egybekeljünk. Biztosak voltunk a kapcsolatunkban és az érzéseinkben, volt otthonunk, együtt éltünk már, volt munkánk, megvolt az esküvőre szánt pénz (mi fizettünk mindent), és vágytunk rá. Ennyi.


Mindenki másképp gondolkodik erről.


A gyerekvállalás 35-felett, de inkább 40-hez közel, vagy az felett kockázatosabb, ez tény. De a huszonéves kor önmagában nem garancia semmire. Egy 23 vagy egy 26 éves is lehet meddő például. A fiatalság nem feltétlen jelent mindenképp termékenységet is.

2017. máj. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!