Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha egy pár egyik tagja (fiú)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy pár egyik tagja (fiú) Jehova Tanúja és már több éve járnak és komoly kapcsolatban is vannak immár (beszéltek házasságról, gyerekről), akkor már a későbbiekben is jól ki fognak egymással jönni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 17. 13:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, de ez sok nehézséggel fog járni, mindkét részről.


A fiúnak el kell fogadnia, hogy a lány nem szektás, és a családjával szemben is meg kell őt védenie.


A lánynak el kell fogadnia, hogy a fiú szektás, és lehet időnként el kell vele járnia összejövetelekre és pár szabályt is be kell tartania.

2017. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Szerinted nem emberi butaság minden vallás, szekta? A Jehova tanúja az egyik legveszélyesebb agymosás, ami a Földön folyik. Jesszus, miért van ilyen sok bugyuta ember, aki hagyja, hogy az orránál fogva vezessék?
2017. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%

Hir gyulekezet...

Az is szekte !

Sot.lehet veszelyesebb is

2017. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Én elkerülném...
2017. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
Én ebben nőttem fel, nem agymosás ez. Persze már nem gyakorlom. Ha nem erőltetnek egymásra dolgokat,akkor jól el lehet lenni :)
2017. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért én egy valamit előtte megkérdeznék tőle, de nagyon komolyan. Ha én vagy a gyerekünk kórházba kerülünk és vérre lenne szükségünk, ugye egyetlen szót sem szólna érte?Sőt: ha kell és tud, adna-e vért a gyerekének? Ugyanis a tanúk szerint a vér fogadása bűn. Kérdezz csak rá.
2017. júl. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, ha kórházba kerülne a gyerek, meg is halhatna, mert a Jehováknál tilos a transzfúzió, és egyéb dolgok.
2017. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondtam, hogy kérdezze meg. Két olyan vallás van aminek a képviselőivel én elvi alapon nem kezdenék, az egyik a Jehova tanúi a másik az iszlám. Egyszerűen olyan dolgok vannak benne, amit nem tudok tolerálni a magánéletemben.
2017. júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Kiss Éva Judit válasza:
17%

Nagyon elbeyzélgettek a dokgok mellett. Nem az a kérdés, h Jehova tanúi hisznek-e annyira Istenben, h amit Ő ígér az beteljesül, így yemmiféle emberi okoskodással sem lehet eltéríteni őket abba az irányba, h ellent mondjanak Nwki, hanwm arról, h boldogok lesznek-e az ifjak.


Ha teljesen más nézőponton vannak az emberek, lehetnwk nagy viták. Amúgy is nehéz a házasság, de ha az egyik jobbra a másik balra akar menni és nincs megegyezés, akkor rémálom!


Sajnos az udvarlásnál már ki kellett volna jönni annak az alapelvnek, ami magába foglalja azt, h csak az Úrban házasodj. Azaz, nem töltök időt olyan személlyel, akivel Istennel kapcsolatban nem tusok egységre jutni. Miért?

Igazság egy ! van, a másik állítás csak hamis lehet.


Ha valaki tanú, annak pontosan tudnia kell ki mellett tanúskodik, mert ha nem tudja, még az emberi bíróságon sem fogadják el a tanúságát.


A boldogsag pedig attól függ, h az akitől kapjuk, Isten, mennyire áll közel a szívünkhöz.

Ha nem vagy biztos benne, h Jehova a Teremtő, a mindenható isten, akkor jobb ha tanulsz Róla, mielőtt házasodsz.

2017. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%
Ha a fiú Jehova tanúja, akkor nem szexel házasság előtt, akkor hogyan jártok? Akkor az nem kapcsolat, hanem barátság. Amennyiben a hite ellenére szexel, akkor meg álszent, akkor azért gáz. Ismerek olyanokat, akinek a pár egyik tagja tanú, a másik nem, de azok közük az egyik fél házasság után lett tanú. Amúgy tudok olyat akik ennek ellenére nagyon nagyon jól meg vannak, de ez a ritka. A másik, a tanúknál a férfi a család feje, a nőnek azt kell tenni amit a férfi mond, ő hoz döntéseket a családban. Meghallgatja jobbik esetben a véleményed, de döntésed nem lehet.
2017. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!