Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek találok még olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek találok még olyan embert, aki vallási okokból megtartja a tisztaságát a házasságig?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a katolikusoknál is elő van írva, viszont sokan nem tartják be, az én vallásom is ezt a fajta dolgot követi csak szigorúbban. Ha találkoznék egy fiúval mikor kéne elmondanom neki, hogy ez a helyzet? Köszönöm! 19/L

2017. nov. 3. 19:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim válasza:
84%
Sosem értettem mitől lesz ettől "tisztább" valaki.
2017. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 anonim ***** válasza:
73%
Hát, bár nem vártunk a házasságig, de én csak a férjemmel feküdtem le. Sokszor úgx érzem, én vagyok az egyetlen, aki így döntött. :) Én nem bírom elképzelni, hogy több férfival ilyen intim kapcsolatba lépjek.
2017. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/103 anonim ***** válasza:
69%
Ezek a vallási előírások a vallás kialakulása óta eltelt (esetenként több ezer év) idő alatt elvesztik értelmüket, még ha volt is valami racionalitása az irracionalitásba becsempészve. Ha találkozol egy olyannal, akivel kellően szimpatizálsz ahhoz, hogy a testi kapcsolat ne legyen kizárt, akkor abban a pillanatban, hogy érzed részéről is hajlandóságot vagy annak kialakulását, közöld vele, hogy időben léphessen ki a kapcsolatból. Ez így lenne tisztességes.
2017. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/103 anonim ***** válasza:
87%

A kérdésre válaszolva:

Vannak 30 éves szüzek még bőven a világban, de ők nem vallási okok miatt "tartóztatták meg" magukat.



#1-nek válaszolva:


Ez a tisztaság dolog a középkorra vezethető vissza, ahol nem volt még apasági teszt. A szűz lányokkal tudták biztosítani a házassághoz azt, hogy a családi vér folyjon tovább az ivadék ereiben és nem egy idegen emberé. Ezért a szűz lányokat szó szerint (pénzért) adták el házasságba. A szüzesség jelképe volt a fehér, a tisztaság.

Továbbá az is hozzá tartozik, hogy akkor 13-14 évesen már férjhez adták a lányokat. Így nem volt az a vágyakozás bennük, mint egy mai 20 évesnél. :) De ez történelem.


Ez a tisztaság dolog a vallásba beivódott és egy szakrális jelképet jelent egyeseknek. Van benne egy szépség, de egyre többen modernebb felfogással élnek.

2017. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/103 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi, nem középkor, hanem ókor ... elírtam :S fáradt vagyok.
2017. nov. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/103 anonim ***** válasza:
17%
Én 24 f is olyan nőt. Keresek inkább azért mert totál átakarom adni magam
2017. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/103 A kérdező kommentje:
Egyébként pont ettől félek, hogy minnél inkább megyünk előre, annál inkább divatossá vállik a szüzesség mielőbbi elvesztése, és például már a katolikusoknál is nagy dolog ha van néhány ember aki ezt betartja. De azért bízom benne, hogy megtalálom a számomra megfelelőt.
2017. nov. 3. 20:19
 8/103 anonim ***** válasza:
68%

Bár én nem vallási okokból tartogatom a dolgot, egyszerűen nem célom mindenkivel csak buliból lefeküdni. Csak olyannal menne, akivel komolyabban és hosszútávon lehetne tervezni.

23F

2017. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/103 anonim ***** válasza:
68%
8as kiraly en is igy vagyok 24 evesen irtam az egyik kommentben
2017. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/103 anonim ***** válasza:
27%

Nos én, igen, várni fogok. Várni fogok, mert számomra fontos, hogy összekössem az életemet vele, szeretném, hogy az elsők legyünk egymás számára. Nem akarom, hogy esetleg csalódás érjen, én biztos nem bírnám, ki, ha egy srác csak úgy kidobna, miután már együtt voltunk. Aki viszont házasságot akar, annak komolyak a szándékai. Ja, és nem szeretnék folyton azon rettegni, mi van, ha teherbeesek. 100%-os fogamzásgátlási módszer nem létezik. Szóval ja. Lehet, azt gondoljátok, hülye vagyok, es valami 19. századi romantikus regénybe képzelem magam. De én így gondolom.


Amúgy a vallás kategóriában talán kevésbé értetlenkedő hozzászólásokkal találkoznál, és többen megértenek, és hasonlóan gondolják. :)

2017. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!